VIDEO Barcelona, umilita de Chivas (1-4)/ Fabian, golul serii contra campioanei Europei

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 4 august 2011, 11:22 Sport | Fotbal

Barcelona, infrangere categorica cu Chivas
Foto: Reuters
Chivas Gualajara a castigat de-o maniera categorica partida amicala cu FC Barcelona, scor 4-1, intr-o intalnire care a avut loc la Miami. David Villa a deschis scorul rapid, in minutul 3, dar Marco Fabian (60', 63'), Casillas (72') si Davila (90+3') au intors rezultatul.
 
Au marcat: David Villa (3', pentru Barcelona), respectiv Marco Fabian (60', 63'), Giovanny Casillas (72') si Ulises Davila (90+3') pentru Chivas Guadalajara. 

Meciul a facut parte din turneul "Herbalife World Football Challenge". Au fost 70.080 de spectatori pe "Sun Life Stadium" din Miami.

FC Barcelona: Pinto - Andreu Fontas (Sergi Gómez 33', Armando 62'), Gerard Pique (Sergio Busquets 46'), Eric Abidal (Marc Muniesa 62', Adriano 74'), Jonathan Dos Santos - Seydou Keita (Ivan Balliu 81'), Xavi Hernandez (Andrés Iniesta 46'), Tiago (Martí Riverola 62'), Isaac Cuenca (Gerard Deulofeu 62') - Carlos Carmona (Espinosa 62'), David Villa (Pedro 46').

Vezi aici rezumatul partidei FC Barcelona - Chivas Guadalajara:



Citeste mai multe despre   























5108 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    hehe (Joi, 4 august 2011, 12:13)

    harapalb [utilizator]

    cel putin doua goluri superbe din partea celor de la CG

    ce comentatori trasniti in video-ul de mai sus!!
  • 0 (2 voturi)    
    N-as zice umilinta (Joi, 4 august 2011, 12:57)

    Cristianssen [anonim]

    Daca vezi doar scorul poti spune ca e o infrangere categorica...dar cred ca au prins si o zi norocoasa Chivas.Totusi primele 2 goluri ale lor superbe.

    Ca suporter la FCB pot spune ca sunt multumit de amicalele de pana acum, Guardiola are si rezerve excelente. Astept sa il vad pe Thiago Alcantara in meciuri oficiale.
  • +1 (3 voturi)    
    E bine (Joi, 4 august 2011, 13:41)

    Florin [anonim]

    Trebuie sa piarda din cand in cand, altfel li se ridica la cap.
    Poate fi chiar o strategie a lui Guardiola.

    Important e sa castige partidele importante, constienti de faptul ca pot fi invinsi.
  • +1 (1 vot)    
    Goluri super (Joi, 4 august 2011, 16:55)

    Luke [anonim]

    Pana cand am vazut al doilea gol al lui Fabian am fost convins ca primul e sigur "golul serii".
    Senzational ce i-au iesit ambele executii!
  • -1 (1 vot)    
    USA (Joi, 4 august 2011, 23:42)

    zullu [anonim]

    Ce goluri, ce atmosfera, ce stadion, cate reclame, ce 'oameni bine hraniti'. Frumos.
  • 0 (0 voturi)    
    Amintire (Vineri, 5 august 2011, 13:36)

    Anonim [anonim]

    Ultimul gol mi-a amintit de cel mai bun atacant din toate timpurile[in opinia mea]-Pipo Inzaghi


    Extraordinar meciul!
  • 0 (0 voturi)    
    Video (Joi, 11 august 2011, 0:43)

    NBS [anonim]

    ma dar voi ati urmarit clipul ?