​VIDEO Un autogol uluitor, marca "Arsenal Londra"

de A. S.     HotNews.ro
Duminică, 24 iulie 2011, 15:18 Sport | Fotbal

Arsene Wenger, antrenor Arsenal
Arsenal Londra a castigat cu 2-1 jocul amical disputat pe terenul echipei germane FC Koln.

Antrenorul Arsene Wenger a avut satisfactia de a-l vedea pe atacantul Gervinho marcand de doua ori la debut, dar a avut si surpriza de a-si vedea fundasul Jenkinson pe lista marcatorilor.

In ultimul minut al primei reprize, Jenkinson a incercat sa degajeze mingea, insa rezultatul intentiei sale a fost uluitor...

Golurile lui Arsenal au fost marcate de Gervinho care a disputat, la Koln, primul sau meci sub tricoul echipei londoneze. In minutul 30, dupa o ciocnire cu portarul lui Koln, Gervinho a fost schimbat: Wenger a vrut sa-l menajeze, mai ales va vazuse deja ce poate, in primele minute...