Tribunalul Bucuresti a pus sechestru asigurator pe mai multe autoturisme ale FC Steaua 

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 20 iulie 2011, 16:23 Sport | Fotbal

Sectia comercial a Tribunalului Bucuresti a instituit sechestru asigurator asupra a nu mai putin de 33 de autoturisme apartinand FC Steaua Bucuresti, informeaza Mediafax. Acest lucru a fost facut in baza datoriei pe care echipa de fotbal o are catre Clubul Sportiv al Armatei Steaua - 783.655,34 lei.

Echipa de fotbal patronata de Gigi Becali are o datorie de aproximativ 200.000 de euro catre Clubul Sportiv al Armatei Steaua, acesti bani provenind din neachitarea chiriei pe mai multe luni.

Confom Mediafax, conducerea stelista nu este ingrijorata de aceasta decizie, considerand ca masura Tribunalului Bucuresti este una "normala".

Clubul de fotbal a anuntat ca va parasi Ghencea, urmand sa evolueze pe "National Arena" in partidele considerate "acasa".

In alta ordine de idei, CSA Steaua a atacat in instanta dreptul FC Steaua de a utiliza marca "Steaua".


Citeste mai multe despre   






















1844 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Maybach-ul e printre ele? (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:29)

    denvarel [utilizator]

    O fi facut Becali greseala sa-si inmatriculeze Maybach-ul pe FC Steaua? Ce distractie...
    • +4 (4 voturi)    
      Maybach-ul ca Maybach-ul.... (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:43)

      ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      ...da ia pune-i la cioban sechestru asigurator pe oi sa vezi ce repede ar veni sa-si plateasca datoriile!

      Asa daca ii iei msina cel mult il vezi de maine la stirile sportive cu modelul de Maybach 2011...
    • +3 (3 voturi)    
      nu cred (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:53)

      panfilache [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      ca mai valoreaza asa mult de cand l'a mesterit baciul cu ranga :-)

      ciudat este ca steaua are, inca, licenta...
      parca erea vorba de datorii la stat..
      armata nu se pune, aaaaa ?!
      ce zici nasule, mitica ?!
      s'aude acolo'n fund, la voi ?!

      hai sportu' ! :-)
  • +3 (3 voturi)    
    huh? (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:47)

    me [anonim]

    "conducerea stelista nu este ingrijorata de aceasta decizie, considerand ca masura Tribunalului Bucuresti este una "normala"." -> numai eu vad o problema in textul asta?!

    sunt curios... dupa ce n-o sa mai plateasca chiria nici pe lia manoliu... o sa ia si de acolo gazonu si nocturna?!
  • +2 (2 voturi)    
    AIUREA (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:49)

    kid_rahova [utilizator]

    Din cauza unora de la MAPN da' si a oierului o sa se duca de rapa tot complexul . Ar trebui sa intervina cineva .
    • 0 (0 voturi)    
      stai sa vezi nationalul (Joi, 21 iulie 2011, 9:16)

      panfil [anonim] i-a raspuns lui kid_rahova

      dupa primul derby dinamo -steaua !
      ar trebui sa li se ceara echipelor ce vor sa joace pe national, chiria anticipat plus o garantie pentru eventuale distrugeri.

      apropo de nume, natzional arena suna exact cum este limba romaneasca contemporana :-)
      un fel de romglish.
      arena nationala nu suna ...fancy :-)
      sau stadionul national...
  • -6 (6 voturi)    
    Desfiintat-o ! (Miercuri, 20 iulie 2011, 16:51)

    cornel [anonim]

    De cativa ani ati vrut sa faceti asta ! de aceea s-a infiintat doar si asazisa Asociatie a Suporterilor Stelisti ! Nu e asa foste celebritati ale Stelei ?
    De unde atata ura ?
  • +3 (3 voturi)    
    Inechitate sau brambureala?! (Miercuri, 20 iulie 2011, 17:07)

    Mircea Tomus [anonim]

    Nu prea inteleg de ce datoriile unei echipe(Steaua)
    sunt tratate cu intelegere,echipa nefiind amenintata
    cu masuri coercitive,in timp ce echipele din Ardeal
    (Bistrita,Bihor,UTA,Poli Timisoara)au fost retroga-date.Mi se poate da o lamurire acceptabila?
  • +2 (2 voturi)    
    intrebare retorica (Miercuri, 20 iulie 2011, 17:31)

    graniceru orsovean [anonim]

    durule,ruman verde ce esti, cum de le-ai dat la astia licenta ,bre?
  • 0 (0 voturi)    
    era si timpul (Miercuri, 20 iulie 2011, 20:24)

    Vasi [anonim]

    Astia ca stiua, dinamoo impreuna cu patronii lor si gazetarii lingai au distrus ideea de fotbal profesionist in Romania.