VIDEO Champions League: Twente vs FC Vaslui, in turul trei preliminar

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 15 iulie 2011, 10:34 Sport | Fotbal

Champions League
Foto: Uefa.com
Ajunsa in preliminariile Champions League dupa ce Timisoara nu a primit licenta, FC Vaslui se va duela cu olandezii de la FC Twente in turul trei preliminar al Champions League, conform tragerii la sorti care a avut loc vineri. Dubla mansa se va disputa pe 26/27 iulie, respectiv 2/3 august.

"Va fi un meci foarte dificil, chiar m-am temut de Twente de la inceput. Mult mai dificila era o intalnire cu Dinamo Kiev sau cu Benfica. Jucam in primul meci in deplsare si cred ca avem sanse reale de calificare, cu o organizare buna. Avem patron ambitios si infometat de performante, deci mergem la lupta cu incredere" - Constantin Zotta, presedinte FC Vaslui (Dolcesport).

Champions League, turul trei preliminar:


Mogren/ Litex - Skonto/ Wisla
Maccabi/ FC Borac - Maribor/ Dudelange
Helsinki/ Bangor - Dinamo Zagreb/ Neftci
Skenderbeu/ Apoel - Bratislava/ Kostan
Copenhaga - Shamrock/ Tallin
Genk - Partizan/ Skendija
Rosenborg/ Breidab - Pyunik/ Plzen
Zestafoni/ Dacia Chisinau - Sturm/ Videoton
Valletta/Ekranas - Linfield/BATE Borisov
Glasgow Rangers - Malmo/ Torshavn
Standard Liege - FC Zurich
Twente - FC Vaslui
Benfica - Tranbzonspor
Dinamo Kiev - Rubin Kazan
Panathinaikos - OB

Se va juca dupa sistemul tur-retur, cele doua manse urmand sa se dispute in datele de 26/27 iulie, respectiv 2/3 august.



Citeste mai multe despre   



















3622 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    ghinion (Vineri, 15 iulie 2011, 10:52)

    toto [anonim]

    mai rau de atat putea fi doar benfica. vasluienii au avut ghinion. poate reusesc totusi sa faca o figura frumoasa.
  • 0 (2 voturi)    
    liege.. (Vineri, 15 iulie 2011, 11:12)

    cosmin [anonim]

    standard liege ar fi ok(50% sanse).... benfica e cea mai grea(sanse 10 % dar exista- parca Cardozo urma sa plece)... restul.... sanse 30%...
  • 0 (2 voturi)    
    Ideal (Vineri, 15 iulie 2011, 13:16)

    Un stelist [anonim]

    Cele mai facile echipe ar fi Panathinaikos si Twente, le dorez mult noroc vasluienilor!
    • 0 (2 voturi)    
      Twente, bun mai sunt :) (Vineri, 15 iulie 2011, 13:22)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui Un stelist

      Calificarea se joaca, sanse 50-50.
      • +4 (4 voturi)    
        Serios??? (Vineri, 15 iulie 2011, 13:39)

        maxi rodrigues [utilizator] i-a raspuns lui Un stelist

        Twente - campioana Olandei in 2010.
        Anul asta a fost pe primul loc pana in ultima etapa, cand a fost invinsa de Ajax (care a si castigat campionatul, dupa 7 ani) si a iesit pe locul 2.

        N-are super-vedete, dar e o echipa foarte bine inchegata. Iar campionatul Olandei e cu siguranta peste campionatul Romaniei.

        Ma indoiesc ca ar fi sanse 50 - 50. E o parere...
        • -1 (1 vot)    
          Serios (Vineri, 15 iulie 2011, 12:06)

          Un stelist [anonim] i-a raspuns lui maxi rodrigues

          O fi fost campioana, dar joaca anost; iar campionatul Olandei nu este peste al nostru, au doar 4 echipe, restul sunt de nivelul Bului nostru. Mai vedem.
  • -2 (8 voturi)    
    hup twenteeee!!!! (Vineri, 15 iulie 2011, 13:40)

    de grolsch veste [anonim]

    twente se califca! ma bucur deja pentru ei! enschede e un oras foarte dragut, cu o universitate faimoasa, si este a doua mea casa :))) huuuup twente!!!
    • -1 (1 vot)    
      Cu capul gol prin U.E. (Vineri, 15 iulie 2011, 15:38)

      vasluianul [anonim] i-a raspuns lui de grolsch veste

      Cum ar veni sa moara si capra vecinului. Poti sa te duci si pe luna tot roman verde ramai...Da cum e posibil ca sa scrii pe forumuri romanesti, despre vaslui, tu om serios prin Olanda? Nu cumva iti cauti o identitate...nu mai esti nici roman da nici olandez pe de-antregul nu te simti sau poate nu te accepta. Ce ti-ai zis daca ii injur pe unii ceilalti imi vor deveni poate prieteni. Nu trece o zi sa nu ma minunez cat de naivi si rai pot fi unii.
      P.S. Asa cum te prezinti lumea buna te va mirosi ca esti un profitor si atat.
  • -4 (6 voturi)    
    hup twenteee!!! (Vineri, 15 iulie 2011, 14:29)

    suporter [anonim]

    vasluiul a intrat in turul preliminar al UCL prin efractie .
    In urma rezultatelor beneficiara locului de UCL ,Poli a fost abuziv exclusa din competitie de sandel,durel la ciripiturile porumboiului.
    De aceea urez succes echipei din Enschede!!!
    • +2 (4 voturi)    
      Hai Vaslui! (Vineri, 15 iulie 2011, 14:55)

      alt suporter [anonim] i-a raspuns lui suporter

      Iar eu ii urez mult succes lui Poli in liga a III-a. Care e diferenta intre Iancu si Porumboiu?
    • +5 (5 voturi)    
      mai gandestete (Vineri, 15 iulie 2011, 15:06)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui suporter

      sunt timisorean si imi pare rau pt poli, dar nu e vina lu sandel, e vina exclusiva a grasului de iancu care ne trage in piept si nu a platit impozitele la stat, de aia a fost retrogradata echipa, era patron pe banii nostri, ca sponsorii principali sunt cosiliul judetean si primaria, care au dat milioane de euro stransi de la tine si de la toti prostii sa ii dea lu iancu sa fie mare patron si el a facut ce stie mai bine, a mai dat o tzeapa la statu roman(pana la urma tot tie) neplatind impozitele
      ce ma uimeste este ca mai sunt prosti care ies in strada si striga la sandu si mitica in loc sa strige la umflatul ala...
      • -3 (3 voturi)    
        m'am gandit (Vineri, 15 iulie 2011, 15:39)

        suporter [anonim] i-a raspuns lui adyQ

        1 da , sunt suporter Poli, dar nu sunt din Timisoara si nici din Romania.Am voie?
        2 Abuzuri impotriva Politehnicii au fost mult inainte de "perioada" Iancu si vor mai fi, stai flexat...
        3 la capitolul taxe si impozite exista cel putin 5 echipe romanesti care joaca in europa si stateau mai prost ca Poli (ex Steaua,Dinamo,Rapid...Vaslui)
        4Si daca luni la TAS vom afla altceva?
        5 Esti timisorean? esti sigur?
        • 0 (0 voturi)    
          Nu esti din Romania? (Sâmbătă, 16 iulie 2011, 16:44)

          Alkaid [anonim] i-a raspuns lui suporter

          Nici nu trebuia sa ne spui, imi dau seama dupa atitudine ca esti din Punjab.
        • 0 (0 voturi)    
          ai dreptate (Luni, 18 iulie 2011, 12:18)

          adyQ [utilizator] i-a raspuns lui suporter

          sunt numai un suporter al lui poli si atat, ca de 6 luni nu mai stau in timisoara si nici romania, suporter sunt de fapt singurul meci la care ma uitam pe net cand eram liber de la lucru era cand juca poli
          in rest nu ai dreptate, ce a facut iancu nu este legal sau cel putin nu mai este acceptat de uefa, ca ceilalti trag statu in piept prin alte mijloace si sunt mmai destepti asta este
          si uite ca nu ai aflat nimic altceva de la tas....nu ca m`as bucura :)