Mircea Sandu dupa meciul cu Brazilia: Peste doi ani vom avea o echipa mare

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 8 iunie 2011, 6:32 Sport | Fotbal

Mircea Sandu
Foto: AGERPRES
"Astfel de meciuri vor ajuta jucatorii nostri sa creasca in valoare. Peste doi ani vom avea o echipa mare. Am facut un meci destul de curajos, cu un cvartet defensiv nou: Rapa, Papp, Gardos si Latovlevic", a declarat Mircea Sandu, presedintele FRF, dupa 0-1 contra Braziliei, intr-o partida amicala.

"Astfel de meciuri vor ajuta jucatorii nostri sa creasca in valoare. Peste doi ani vom avea o echipa mare. Am facut un meci destul de curajos, cu un cvartet defensiv nou: Rapa, Papp, Gardos, Latovlevic. Trei dintre ei au jucat impreuna la tineret. Daca vom continua in acest fel, daca vor mai aparea cativa jucatori, eu cred ca vom avea o echipa foarte buna. Nu mi-a fost teama de acest meci, mai mult mi-e frica de partida cu Paraguay. E dificil sa te acomodezi in scurt timp la acest fus orar si o sa intervina si oboseala", a declarat Mircea Sandu la Gsptv.

"Vom juca si in fata Frantei si a Argentinei, poate si cu Uruguay. Noi incercam sa asiguram o banca tehnica valoroasa, dar si partide prin care baietii nostri sa creasca. A facut un meci foarte bun (nr. Latovlevic). Nu vreau sa fac aprecieri individuale, dar l-a inlocuit foarte bine pe Razvan Rat. A fost foarte relaxat si nu a gresit multe mingi", a conchis Mircea Sandu.


Citeste mai multe despre   























2153 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Sandu Mircea (Miercuri, 8 iunie 2011, 7:51)

    Suporter [anonim]

    Dupa razboi, multi viteji se arata! Daca declara astea INAINTE de meciul cu Brazilia era altceva!Dovedea ca intr-adevar CREDE in ECHIPA!Asa, daca a iesit onorabil , hop si el cu parerea! LIMBA DE LEMN sa traiasca! Afara de la FRF e singura solutie ONORABILA !
  • +1 (1 vot)    
    Sandu (Miercuri, 8 iunie 2011, 8:11)

    sorincatalin [utilizator]

    Acum dupa ce toata Romania i s-a pus in cap cu obiectivul 2016 (In Franţa în anul 2016, se vor califica 23 de echipe din cele 52 de participante, plus ţara gazda)... obiectiv sa nu ratam calificarea...o da cotita, 2 ani o echipa mare.
  • +1 (1 vot)    
    "a facut un meci bun" (Miercuri, 8 iunie 2011, 9:00)

    bogdanicus [utilizator]

    La cine se referea MS ca a facut un meci bun? Nu reiese din articol...
  • +1 (1 vot)    
    ce ma enerveaza gigel asta (Miercuri, 8 iunie 2011, 9:19)

    cristi [anonim]

    bai gigel de la frf, cu o bosnie nu se face primavara.

    poate in doi ani ne bat feroele, mai taca-ti gura si vezi ce faci in 2 luni nu in 2 ani. papagalule.
  • +1 (1 vot)    
    coruptia in fotbal (Miercuri, 8 iunie 2011, 9:34)

    ady [anonim]

    zici ca omu asta s-a nascut acolo..se tine ca scaiu' de oaie desi nu a demonstrat nimic..huooo
  • +1 (1 vot)    
    mda... (Miercuri, 8 iunie 2011, 9:39)

    me [anonim]

    lasa ca am mai facut noi meciuri bune pe bune... (5-1 cu germania) si ei au ajuns in finala WC... noi am stat acasa...
    sa ne scuteasca nasu cu declaratiile astea...
  • +1 (1 vot)    
    In 2 ani (Miercuri, 8 iunie 2011, 10:15)

    nano2k [utilizator]

    In 2 ani si eu sper ca "Nashul" sa intre in istoria fotbalului.
  • +1 (1 vot)    
    Cum e turcu si pistolul ... (Miercuri, 8 iunie 2011, 10:33)

    stanley [anonim]

    Ne plictisesti! Am mai auzit promisiunea asta de cateva ori in ultii 20 de ani! Daca sefu-i loser si gargaragiu si echipa e la fel!
  • +1 (1 vot)    
    Eu nu ma uit (Miercuri, 8 iunie 2011, 11:23)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    La televizor, la orice legat de fotbal, datorita dvs., fotbalul a ajuns un "sport" care il asociez cu manelisme, manelari, manelarii, golaneala, batai, putoisme etc.