Razvan Lucescu ramane selectioner indiferent de rezultatul meciului cu Bosnia

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 3 iunie 2011, 10:54 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
Foto: Hotnews
Federatia Romana de Fotbal, prin vocea lui Mircea Sandu, a anuntat, in cursul zilei de vineri, ca Razvan Lucescu ramane selectioner al primei reprezentative indiferent de rezultatul disputei cu Bosnia (21.00, Giulesti). "Razvan ramane la nationala, urmand sa stea pe banca tehnica la disputele cu Brazilia si Paraguay", a precizat seful FRF.

"Domnul Razvan Lucescu este selectionerul echipei nationale a Romaniei, urmand sa stea pe banca tehnica a reprezentativei noastre nu numai la jocul de azi, 3 iunie a.c., contra naționalei Bosniei-Hertegovina, din cadrul preliminariilor EURO 2012, ci si la meciurile amicale pe care Romania le va disputa impotriva echipelor nationale ale Braziliei (7 iunie a.c., la Sao Paulo) si Paraguayului (11 iunie a.c., la Asuncion)" se precizeaza pe site-ul oficial al FRF.

Grupa D, clasament:

1. Franta     5  4  0  1   8-1  12 puncte
2. Belarus    5  2  2  1   3-1   8
3. Albania    5  2  2  1   4-4   8
4. Bosnia     4  2  1  1   6-4   7
5. Romania    5  1  2  2   5-6   5
6. Luxemburg  6  0  1  5  1-11   1.

Partida Romania - Bosnia se va juca pe Giulesti, de la ora 21.00, urmand sa fie in direct pe Tvr1 si DolceSport (comentat de Vlad Enachescu si Emil Gradinescu) si LiveText pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   






















2046 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    la asa... (Vineri, 3 iunie 2011, 11:10)

    alt adrian [anonim]

    antrenor, asa presedinte de federatie. Probabil ca lui mircea sandu ii place mediocritatea , aroganta, grandomania care caracterizeaza jucatorii si oficialii federatiei. se spune : cine se aseamana, se aduna....perfect adevarat.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Vineri, 3 iunie 2011, 14:02)

      dragonfly [utilizator] i-a raspuns lui alt adrian

      astia sunt la fel ca politicienii, nu au pic de rusine
  • +5 (5 voturi)    
    eram sigur! (Vineri, 3 iunie 2011, 11:17)

    me [anonim]

    de la imi dau demisia indiferent de rezultat la ramane indiferent de rezultat e cale lunga... da cu nasu, corleone si baiatul lui tata e ceva normal...

    eu propun sa ne consideram alta natie si sa incepem sa tinem si noi cu tari mai bune la fotbal... si aici nu ma refer neaaparat la germania sau spania sau brazilia... si la tari ca bosnia, koreea, japonia, irnalda... si peste cativa ani cu lucescu antrneoor: insulele feroe, lichtenshtein ...
    asta e ... cu asa conducere si asa antrenori inca suntem mult mai sus decat meritam...
  • +3 (3 voturi)    
    Ar trebui o lege ... (Vineri, 3 iunie 2011, 11:26)

    Dani.El [utilizator]

    ... prin care antrenorii si sportivii sa fie platiti numai in functie de rezultate. In definitiv, platim competente.

    La cate meciuri au castigat tricolorii, in frunte cu Razvanelul lui taticu' probababil n-ar primi nici de bilete de autobbuz!

    Si atunci poate s-ar retrage naibii, antrenor si fotbalisti, si ar lasa pe altii sa faca fotbal si cu inima, pentru bucuria lor si a microbistilor nu doar pentru bani! Caci sigur s-ar gasi multi in tara asta s-o faca chiar si gratis pentru Romania si pentru Romani!
  • +2 (2 voturi)    
    ne i-au de prosti (Vineri, 3 iunie 2011, 11:35)

    daniel c [anonim]

    pai nu se stie ca o parte din banii pe care ii ia Lucescu jr, ii imparte cu cei de la federatie?. Romanii ar trebui sa protesteze si sa nu se prezinte in tribune, pt a sustine nationala asta la aceste meci, mai ales ca sunt sanse mari sa piarda.
    • +1 (1 vot)    
      Atentie la limba romana (Vineri, 3 iunie 2011, 14:06)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui daniel c

      Promit ca nu ma duc in Brazilia, in semn de prostest.
      Chiar s-a ajuns prea departe, asa ca pe mine nu ma vor vedea nici in Brazilia si nici in Paraguay.
  • +3 (3 voturi)    
    eu zic sa ramana de tot (Vineri, 3 iunie 2011, 12:15)

    dracul [anonim]

    sa ramana de tot , sa-i dam si titlu de Sir as zice eu. acu ce daca n-are rezultate, important e ca pune suflet :-)
  • +1 (3 voturi)    
    S.O.S(Sub Ocupatia lui Sandu) (Vineri, 3 iunie 2011, 13:07)

    rzvn luce [anonim]

    buna ziua,

    sunt razvan , ajutati-ma va roooog, federatia ma tine ostatic aici pe banca, eu vreau sa plec da chiar nu pot , vreau sa evadez.....ii simt vin......e nea mircea......@!!@$@#,
    HAI ROMANIA! HAI MUTU! HAI CU DOMNU MIRCEA!!
  • +1 (1 vot)    
    Preluat (Vineri, 3 iunie 2011, 13:10)

    alex [anonim]

    Tocmai am vorbit cu Varzanel si mi-a transmis tactica pentru meciurile viitoare.
    Nationala, New Romania 2012:
    Sistem 1-4-4-2 cu translatare spre 1-9-1 in caz ca dam gol
    In poarta: Tararuimon sau Pantilisanu
    Fundasi: Ologu, Schiopu, OchiRosii(de la bautura), Sepsi-Pepsi
    Mijlocasi: Dodel, Sburlea (cu gel), Buleica (cu bule), Banel (cu crema de ghete)
    Atacanti: Mutu (mut de uimire cand trage o linie) si Surdu (nu aude cand il striga Gigel)
    Antrenor: Varzan Stralucescu (fiul mai titratului Ceamir Stralucescu...strigat de fanii lui Dinamo: "Il luce ...Il luce de XXXX sa ne-apuce")
    rezerve: Florescu cu nr 10, Rat vinovat de 2 goluri la Barcelona, Marica , restul sunt prin b
  • +1 (1 vot)    
    Toata lumea il injura (Vineri, 3 iunie 2011, 15:04)

    Gogu' din alta parte [anonim]

    pe Lucescu junior.
    Eu nu-s convins ca el e cea mai mare problema. Nu zic ca el e cel mai bun si totul e din cauza celolrlalti. Dar daca te uiti la fotbalul nostru ti se intoarce stomacul. Astia nu-s in stare sa alerge o lungime de teren dintr-o bucata, ce sa mai vorbim de 90 de minute (sau 120). Crasme, cluburi, doar ... in creier, femei, droguri samd. Si condurea fotbalului nostru la fel. Pai si atunci de ce ne miram ca nationala e asa cum e ?
  • +1 (1 vot)    
    De fapt (Vineri, 3 iunie 2011, 18:28)

    AntonH [utilizator]

    Eu zic ca problema e ca la ce jucatori avem nu vrea nimeni sa vina antrenor.
  • 0 (0 voturi)    
    RAZVAN LUCESCU (Vineri, 3 iunie 2011, 22:08)

    tuica florin [anonim]

    RAZVAN LUCESCU TREBUIE LASAT LA NATIONALA CA, ESTE DE VIITOR LASATIL SA DUCA LA SFIRSIT TREABA CARE A INCEBUTO HAI ROMANIA