Decizia in cazul Timisoarei, amanata pana la 20 iunie. Banatenii ar putea ramane in Liga 1

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 2 iunie 2011, 13:36 Sport | Fotbal

Timisoara spera sa ramana in Liga 1
Foto: poli.tm.ro
Decizia finala a Comitetului Executiv a fost amanata pentru 20 iunie, a anuntat joi seful LPF, Dumitru Dragomir, citat de Mediafax. Atunci se va afla daca FC Timisoara si Gloria Bistrita vor retrograda, dar se stie ca echipa din Banat nu va evolua in cupele europene.

Comitetul Executiv a aprobat modificarea regulamentului de licentiere, in sensul ca toate criteriile financiare legate de datorii catre stat trebuiesc rezolvate de cluburi doar in relatia cu statul, scrie Gsp.ro. CEx a confirmat ca Poli nu va juca sigur in cupele europene, insa dupa schimbarile din regulamentul de licentiere, ar putea avea sanse sa ramina in Liga 1. Vor fi luate in considerare doar datoriile catre jucatori, antrenori si terti.

"Decizia privind retrogradarea celor doua echipe se va lua In Comitetul Executiv al FRF din 20 iunie. S-a discutat astazi si s-a stabilit ca regulamentul nu era adaptat pentru Romania. Ramane sa se modifice regulamentul. Oricum Poli Timisoara nu va mai putea evolua in acest an in cupele europene" - Dumitru Dragomir, presedintele LPF, pentru Mediafax.


Citeste mai multe despre   






















2890 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    hmmm (Joi, 2 iunie 2011, 14:05)

    me [anonim]

    nu au ajuns la un acord asupra spagii si d-aia au amanat
    • +5 (5 voturi)    
      de ce ne intoxici? (Joi, 2 iunie 2011, 14:13)

      Meleaca [utilizator] i-a raspuns lui me

      nu e nici o spaga.daca in cazul lu sportu studentesc s-a luat hotararea retrogradarii pe aceiasi lege,echipa lu jabba tre sa mearga in b conform aceleiasi legi.
      modificarea se aplica retroactiv,doar ca nepotu generalului Ureche sa nu fie deranjat?
    • +1 (1 vot)    
      Clar... (Joi, 2 iunie 2011, 14:30)

      Claude [anonim] i-a raspuns lui me

      ...inca se negociaza: Mitica cere banu', Iancu ii arata pisica din niscaiva documente....sa-i spunem Liga I - Mafia.
  • +1 (3 voturi)    
    daca banatenii ar trebui trimisi in C (Joi, 2 iunie 2011, 14:08)

    Rapiduletzu [anonim]

    Atunci la cate datorii au fentat si cate blaturi au facut pana acum, Steaua si Dinamo ar trebui trimise in F
    • +1 (1 vot)    
      e nevoie de 2 pt un dans... (Joi, 2 iunie 2011, 15:24)

      me [anonim] i-a raspuns lui Rapiduletzu

      cu alte cuvinte, daca dinamo si steaua au furat... si echipele cu care au jucat au furat.
      pe lanta asta timisoara a fost prinsa restu nu...
  • -1 (3 voturi)    
    BREAKING NEWS!!! (Joi, 2 iunie 2011, 14:27)

    vio [anonim]

    Premier League ia in calcul posibilitatea afilierii echipei AEK Bragadiru TIM UNITED. Surse. Meciuri tata, Bragadiru - Chelsea, Liverpool - Bragadiru...
  • -2 (4 voturi)    
    Criterii de licentiere (Joi, 2 iunie 2011, 14:29)

    Suporter [anonim]

    Pana la urma "L-AU FACUT " pe Dl. Iancu!I-au aratat ei ca sunt mai tari si ca faptul ca le-a scos la iveala marsaviile il va plati cu varf si indesat! Pe de alta parte se pun la adapost de eventuala continuare a luptei pentru dreptate dusa de FC Timisoara, modifica regulamentul de licentiere ca sa-l scoata basma curata pe marioneta lor de la Comisia de Licentiere( nu merita a i se scrie numele, nici macar cu litere mici- este un mascarici,pe care sigur Dumnezeu il va lovi groaznic in perioada urmatoare-veti vedea ca el nu da cu parul! ).Totodata, mentin in Liga I cele 2 echipe ca sa pastreze un minim interes al publicului spectator si telespectator pentru MIZERIA numita pompos LIGA I , si sa -si faca astfel mai departe jocurile MURDARE, interzicand echipei FC Timisoara sa participe 2 ani in Cupele Europene ( e valabila doar pe intern, vezi doamne ! ), un drept castigat CINSTIT, PE TEREN ! LIGA SI FRF trebuie BOICOTATE prin toate mijloacele, iar FC Timisoara trebuie sa-l sensibilizeze si pe Presedintele UEFA, Michel Platini, sa-l atentioneze ce colaborator are in structurile de conducere UEFA din partea ROmaniei!
  • +1 (1 vot)    
    statul (Joi, 2 iunie 2011, 14:30)

    statul [anonim]

    "Vor fi luate in considerare doar datoriile catre jucatori, antrenori si terti."
    Dar statul? Cu datoriile la stat cum ramane? Ce, statul e altceva decat un tert?
  • +4 (4 voturi)    
    golanisme (Joi, 2 iunie 2011, 14:42)

    papas [anonim]

    Adica se modifica regulamentul dupa ce s-a luat decizia in baza celui vechi???!!! Numai mitica si iancu pot fi in stare de asa ceva...
  • +1 (1 vot)    
    capul, nu "coada" (Joi, 2 iunie 2011, 15:48)

    cicio [anonim]

    Pacat de Poli Tm dar daca ma gandesc ca o data cu echipa dispare de pe ecran si un personaj ca Iancu...hm .. totusi slaba consolare. ianci, borci, becalisti, paduristi, mititei...astia da, merita retrogradarea pe viata in nonliga Romaniei. Free cocalaribus Liga...yupieee
  • +1 (1 vot)    
    pace (Joi, 2 iunie 2011, 17:33)

    gabi [anonim]

    gata se pare ca au cazut la pace :(:(:( pacat
  • 0 (0 voturi)    
    neu la neu breching neus, care's vechi. (Joi, 2 iunie 2011, 20:23)

    danarad [anonim]

    cica se anuleaza campionatul, din cauza ca toate echipele au datorii la stat, cele la creditorii echipelor(patroni),vor fi reesalonate,pina la vinzarea jucatorilor care nu-s anemici .
  • 0 (0 voturi)    
    poli retrografata (Vineri, 3 iunie 2011, 6:37)

    doru5 [anonim]

    Iancule esti principalul vinovat, fi barbat si cere-le scuze suporterilor, iar ei te vor ierta pentru ca ai facut si multe lucruri bune ptr. Poli! Asta-i spiritul Timisoarei! Numai asa vom deveni si mai puternici!