Preliminarii EURO 2012 Sapte stelisti si dinamovisti, convocati la nationala pentru meciul cu Bosnia

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 26 mai 2011, 12:11 Sport | Fotbal

Gardos si Torje, convocati la nationala
Foto: Agerpres
Razvan Lucescu a decis sa convoace sapte jucatori de la echipele finaliste ale Cupei Romaniei pentru meciul cu Bosnia-Hertegovina, din preliminariile pentru EURO 2012. Selectionerul Romaniei a chemat la nationala cinci jucatori de la Steaua, echipa invingatoare in finala Cupei, si alti doi de la Dinamo Bucuresti.

Potrivit ofiterului de presa al Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Paul Zaharia, citat de Mediafax, pentru meciul cu Bosnia, Razvan Lucescu a convocat cinci jucatori ai Stelei: Ciprian Tatarusanu, Florin Gardos, Iasmin Latovlevici, Cristian Tanase si Romeo Surdu. De la echipa Dinamo, selectionerul i-a chemat la nationala pe Gabriel Torje si Marius Alexe.  

Cei sapte jucatori se vor alatura vineri celorlalti 14 jucatori ce au inceput deja pregatirea pentru meciul cu Bosnia inca de marti. 

Romania intalneste nationala Bosniei in data de 3 iunie, de la ora 21:00, pe stadionul Giulesti - Valentin Stanescu, intr-o partida contand pentru preliminariile EURO 2012.


Citeste mai multe despre   



















2252 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    primul 11 (Joi, 26 mai 2011, 11:32)

    anton [anonim]

    pantilimon - sapunaru, goian, papp, rat - antal, bourceanu, tanase, torje - mutu, alexe
  • -1 (3 voturi)    
    schiopu (Joi, 26 mai 2011, 12:23)

    gechi [utilizator]

    iar incepe nea' razvan cu nepotismele, ce naiba sa caute surdu la nationala? De latovlevici nu mai vorbesc.
    • -1 (3 voturi)    
      lato (Joi, 26 mai 2011, 13:06)

      dan [anonim] i-a raspuns lui gechi

      Latovlevici a ajuns la Nationala doar pentru ca joaca la Steaua. Plecase de la Poli ca nu avea loc de Sepsi... Halal „selectie”!
    • 0 (2 voturi)    
      asa este :) (Joi, 26 mai 2011, 14:22)

      ciolanos [utilizator] i-a raspuns lui gechi

      trebuie sa-l cheme pe motii =)) si margaritescu :))
      • 0 (2 voturi)    
        hmmm (Joi, 26 mai 2011, 16:11)

        me [anonim] i-a raspuns lui ciolanos

        esti stelist nu?
        altfel nu enumerai exact 2 jucatori de la dinamo ca exemplu negativ
  • +1 (3 voturi)    
    Mai mereu, la nationala au fost... (Joi, 26 mai 2011, 14:07)

    Motanu [anonim]

    multi stelisti si dinamovisti !
    Razvan Lucescu, trebuia sa i-a jucatori de la Otelul, Timisoara si Vaslui, primele 3 clasate, nu de la echipele de pe locurile 5 si 6 !
    E o decizie foarte pro@sta luata de Razvan, dar nu ne mai suprinde acest lucru.
    • +1 (1 vot)    
      exagerezi.. (Joi, 26 mai 2011, 16:10)

      me [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      intr-adevar cam mult ide la steaua... dar de la dinamo sunt 2. d c ti se par multi?

      oricum selectia e facuta la misto da asta e alta discutie
    • -1 (1 vot)    
      sau...nu (Vineri, 27 mai 2011, 12:09)

      Marrs [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      daca sunt echipe de pe locul 5 si 6, nu inseamna ca jucatorii lor nu sunt valorosi, sau sunt mai prejos decat cei de pe locurile 1,2,3.
      Echipa in sine a mers prost...dar daca jucatorul are valoare, poate fi si in ultima clasata...tot isi merita locul la nationala.
  • +1 (3 voturi)    
    flagelul steaua (Joi, 26 mai 2011, 15:14)

    manager [anonim]

    flagelul steaua se extinde peste tot...dupa ce am renuntat sa ma uit la emisiunile sportive sau sa citesc ziarele autohtone infectate de exclusivitatea acordata becalului, acum ma face sa nu mai tin nici cu nationala
  • +1 (1 vot)    
    cineee maaa ? (Joi, 26 mai 2011, 18:43)

    adi [anonim]

    Cr. Tanase a fost VARZA tot meciul... Surdu s-a straduit un pic mai mult in meciul asta, dar pe considerentul asta trebuia luat Banel Nicolitza !? :-)) deh, afacerile Berbekalilor tre sa infloreasca, nu ?