Brasov - Steaua 1-1/ Finala lui Dica

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 11 mai 2011, 20:12 Sport | Fotbal

Dica, decisiv in Cupa
Mansa decisiva Brasov - Steaua a debutat sub semnul mizei: joc fragmentat, tensionat, pe care bucurestenii l-au limpezit ceva mai repede, prin cateva actiuni purtate de Cristi Tanase. Dupa 20 de minute, brasovenii au re-echilibrat si au inceput sa impinga jocul spre poarta lui Tatarusanu, insa fara sa-si procure ocazii. Nici nu au mai avut nevoie, pentru a obtine avantaj - in minutul 41, arbitrul Cristi Balaj a vazut hentul comis de Brandan si a acordat penalty gazdelor, transformat de Ilyes.

Steaua a revenit de la cabine "furioasa", dar constructia nu a furnizat ocazii clare. A fost nevoie de sclipirile lui Dica (atacantul aflat in dizgratia patronului...) pentru ca bucurestenii sa se apropie de gol - in minutul 58, atacantul a nimerit bara laterala, dintr-o lovitura libera, iar cu patru minute inainte fluierului final, a gasit poarta cu un sut de la marginea careului (86).

Dupa 0-0 acasa si 1-1 pe terenul Brasovului, Steaua s-a calificat in finala Cupei, care se va disputa tot pe stadionul "Tineretului" din Brasov. In meciul pentru trofeu, stelistii isi vor reintalni marea rivala Dinamo: este greu de crezut ca echipa lui Ioan Andone, dupa 2-0 in turul cu Gloria Bistrita, mai poate pierde calificarea, in returul care se va juca joi seara, in Groapa" (20.45)...

6776 vizualizari

• +2 (12 voturi)
    Steaguuuuu (Miercuri, 11 mai 2011, 21:37)

florinelul [utilizator]

hai Brasovu!
    • 0 (12 voturi)
      CORECT (Miercuri, 11 mai 2011, 22:01)

007 [anonim] i-a raspuns lui florinelul

Corect se zice hai brasov!!!!!! Dar gramatica este tare grea....
  • 0 (14 voturi)
    jiji (Miercuri, 11 mai 2011, 22:01)

stelist adevarat [anonim]

cine e umflatu' ala de langa jiji? cumva Olaroiu al Arabiei? aka ala care a distrus Steaua post Protasov (ultimul antrenor in Ghencea)?
  • +3 (13 voturi)
    GREU (Miercuri, 11 mai 2011, 22:48)

adi [anonim]

greu de ales: oare la ce sa ma uit, la miutza de cupa romanika sau la meciul in care Barcelona castiga al 3-lea titlu consecutiv ?
  • -1 (5 voturi)
    Jenant (Joi, 12 mai 2011, 8:26)

andi [anonim]

Victorie jenanta a Stelei. Cu asemena "valori" si asemenea conduita nu va castiga campionatul nici in urmatorii 100 de ani. Pacat de Gigi care baga bani in echipa degeaba.
    • +3 (5 voturi)
      Victorie? (Joi, 12 mai 2011, 12:55)

Cocalarul_Electronic [utilizator] i-a raspuns lui andi

Care victorie?
    • +3 (3 voturi)
      pacat de Jiji?! (Joi, 12 mai 2011, 13:00)

sssssssssss [anonim] i-a raspuns lui andi

pacat de Steaua ca nu scapa de Jiji.
      Pacat de gigi!? (Joi, 12 mai 2011, 22:32)

Nistertoller [utilizator] i-a raspuns lui andi

Esti serios? Din cauza lui se intampla toate astea. Imi pare bine totusi ca s-au calificat in finala, dar sper ca o sa le-o traga tare Dinamo. Si asta o spun ca un stelist. Dar ai dreptate. Cu asemenea valori ca gigi si meme n-o sa mai castige Steaua niciun campionat.
    daca ar gandi (Joi, 12 mai 2011, 15:10)

tomescu [anonim]

dica ar trebuie sa plece el singur de la steaua,pentru ca indiferent cate goluri sau momentul cand marcheaza pentru steaua tot om de dat afara va fi...deci DICA pleaca ...ca asa e si in viata ajuti echipa care nu trebuie.