Liga 1, dupa etapa 32: Vaslui a iesit din cursa (1-1 la Ploiesti)/ Otelul si Timisoara vor disputa duminica finala campionatului

de A. S.     HotNews.ro
Luni, 9 mai 2011, 23:42 Sport | Fotbal

Viorel Hizo
FC Vaslui a iesit din cursa pentru titlu, dupa ce a fost egalata in prelungirile partidei de la Ploiesti: moldovenii au condus din minutul 15 (gol Mike), insa nu au putut pastra toate punctele - in al treilea minut al prelungirilor, Astra a egalat prin Fatai. Inaintea ultimelor doua runde, FC Vaslui este la 5 puncte de Otelul si la 4 de Timisoara.

In aceste conditii, titlul ramane o afacere intre Otelul si Timisoara, echipe care se vor intalni duminica, in meci direct (ora 20.30). Luni, Timisoara s-a antrenat cu public contra Unirii Urziceni (3-1), in vreme ce Otelul s-a chinuit la Chiajna, contra Victoriei Branesti - galatenii au castigat cu 2-1, in ultimul minut, printr-un gol marcat din ofsaid. Etapa trecuta, Otelul a castigat contra Craiovei cu doua goluri din ofsaid.

Click aici pentru clasament si rezultate!

3172 vizualizari

• +5 (5 voturi)
    fantastic (Marţi, 10 mai 2011, 9:55)

v [anonim]

fiti mai obiectivi :'gol marcat din ofsaid' 'Otelul a castigat contra Craiovei cu doua goluri din ofsaid.'
    de parca ar fi fost prima echipa la care se greseste
    de ce nu punctati golurile 'false' ale timisoarei, buc., sau o ochipa de la mijlocul campionatului...unde un rezultat nu este atat de important dar offside-ul este aceeasi chestie
    nu sunt fan otelul dar merita sa castige din moment ce au condus detasat tot campionatul si pe buna dreptate

tx
  • 0 (2 voturi)
    nu este nici o finala. (Marţi, 10 mai 2011, 11:03)

cristi [anonim]

mai este o etapa, si daca termina egal inca se joaca, pe hartie timisoara are viata mai grea, dar sa nu uitam ca astra poate produce surprize.
  • +1 (3 voturi)
    fara dusan uhrin (Marţi, 10 mai 2011, 11:20)

ploiesteanu [utilizator]

timisoara se scalda in mocirla de la jumatatea clasamentului. S-ar putea sa castige campionatul dar le trebuie o victorie la Otelul ceea ce e cam greu.
  • +3 (5 voturi)
    ce chestie (Marţi, 10 mai 2011, 11:49)

gigi [anonim]

striga toti pacalicii de la timisoara si vaslui ca otelul castiga ajutata de arbitri, evident interesul e mare, accesul pt ultima oara in CL pt o echipa romaneasca.

Se leaga de niste chestii minore, un eventual offside de 1 mm, faze care trebuiesc analizate cu 100 de reluari.. Realitatea e ca otelul merita sa fie unde e, si sper ca dorinel sa castige si el titlul ca dan petrescu, pt ca a fost un jucator de exceptie pt romania.
    hai otelu (Marţi, 10 mai 2011, 13:55)

bobo [anonim]

sa muriti de ciuda , asa si ia otelu campionatul , si ?oricum fotbalul nostru este de 2 lei , de ce ne mira faptul asta , stim televiziunile fac figuri pt ca otelu nu face raiting , nu stiu ce echipe mai fac raiting in Ro , daca este un mare derby romanesc pe antena si un film nou pe pro , pro-ul bate la audienta , ce tot atata frf - lpf (doua societati private) pana la urma nu ne platesc ei facturile