FC Vaslui a iesit din cursa pentru titlu, dupa ce a fost egalata in prelungirile partidei de la Ploiesti: moldovenii au condus din minutul 15 (gol Mike), insa nu au putut pastra toate punctele - in al treilea minut al prelungirilor, Astra a egalat prin Fatai. Inaintea ultimelor doua runde, FC Vaslui este la 5 puncte de Otelul si la 4 de Timisoara.

Viorel HizoFoto: AGERPRES

In aceste conditii, titlul ramane o afacere intre Otelul si Timisoara, echipe care se vor intalni duminica, in meci direct (ora 20.30).Luni, Timisoara s-a antrenat cu public contra Unirii Urziceni (3-1), in vreme ce Otelul s-a chinuit la Chiajna, contra Victoriei Branesti - galatenii au castigat cu 2-1, in ultimul minut, printr-un gol marcat din ofsaid. Etapa trecuta, Otelul a castigat contra Craiovei cu doua goluri din ofsaid.

Click aici pentru clasament si rezultate!