Otelul a evitat in minutul 90 o surpriza de proportii la Chiajna, galatenii castigand dramatic disputa cu retogradata Victoria Branesti (2-1). Bus (31') a deschis scorul pentru echipa lui Dorinel Munteanu, Zuluf (67') a egalat cu largul concurs al portarului Grahovac, iar Gabi Paraschiv a inchis tabela.

Dorinel Munteanu, antrenor OtelulFoto: AGERPRES

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 31 - Bus deschide scorul cu un sut puternic pe coltul scurt, dupa o actiune personala.

Minutul 67 - Zuluf, de-abia intrat pe teren de 60 de secunde, inscrie cu o executie din unghi, Grahovac are partea sa importanta de vina.

Minutul 90 - Gabi Parachiv inscrie de la cativa metri dupa o balbaiala a apararii Branestiului.

Echipe:

Victoria Branesti: 1. Bordeanu - 20. Ispir, 5. Sg. Bar, 26. Poverlovic, 2. Maghici - 25. Novac, 15. Iacob, 17. Olariu, 30. R. Avram (4. Calintaru '88) - 10. B. Oprea, 11. Simion (19. Zuluf '66). Antrenor: Ciprian Urican.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 18. Costin, 30. Perendija, 23. Salageanu (20. Cojoc '60) - 24. Filip, 29. Giurgiu - 8. Antal, 15. Ibeh (10. Paraschiv '70), 17. Bus - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonase galbene: Zuluf '68, Iacob '75, Poverlovic '90+1 / Bus '21, Perendija '80, Pena '86

Arbitri: Georgian Ionescu (central) - Florin Stanescu, Bogdan Gheorghe (asistenti) - Mugurel Draganescu (rezerva).