Branesti - Otelul 1-2/ Victorie dramatica in minutul 90

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 9 mai 2011, 17:54 Sport | Fotbal

Dorinel Munteanu, antrenor Otelul
Foto: AGERPRES
Otelul a evitat in minutul 90 o surpriza de proportii la Chiajna, galatenii castigand dramatic disputa cu retogradata Victoria Branesti (2-1). Bus (31') a deschis scorul pentru echipa lui Dorinel Munteanu, Zuluf (67') a egalat cu largul concurs al portarului Grahovac, iar Gabi Paraschiv a inchis tabela.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 31 - Bus deschide scorul cu un sut puternic pe coltul scurt, dupa o actiune personala.

Minutul 67 - Zuluf, de-abia intrat pe teren de 60 de secunde, inscrie cu o executie din unghi, Grahovac are partea sa importanta de vina.  

Minutul 90 - Gabi Parachiv inscrie de la cativa metri dupa o balbaiala a apararii Branestiului.

Echipe:


Victoria Branesti:
1. Bordeanu - 20. Ispir, 5. Sg. Bar, 26. Poverlovic, 2. Maghici - 25. Novac, 15. Iacob, 17. Olariu, 30. R. Avram (4. Calintaru '88) - 10. B. Oprea, 11. Simion (19. Zuluf '66). Antrenor: Ciprian Urican.

Otelul Galati:
12. Grahovac - 3. Rapa, 18. Costin, 30. Perendija, 23. Salageanu (20. Cojoc '60) - 24. Filip, 29. Giurgiu - 8. Antal, 15. Ibeh (10. Paraschiv '70), 17. Bus - 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonase galbene:
Zuluf '68, Iacob '75, Poverlovic '90+1 / Bus '21, Perendija '80, Pena '86

Arbitri:
Georgian Ionescu (central) - Florin Stanescu, Bogdan Gheorghe (asistenti) - Mugurel Draganescu (rezerva).


Citeste mai multe despre   






















2719 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    respect... (Luni, 9 mai 2011, 18:20)

    palikari [utilizator]

    moldova i funtea !!!
    • -4 (6 voturi)    
      din nou... (Luni, 9 mai 2011, 18:56)

      pseudo [utilizator] i-a raspuns lui palikari

      ...Otelul inscrie din off-side
    • -3 (5 voturi)    
      Ma doare ca spun lucrul asta....dar... (Luni, 9 mai 2011, 19:26)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui palikari

      Moldova-i coada...cam din toate punctele de vedere.
  • +3 (5 voturi)    
    Cam rusinoasa victoria, dar Felicitari ! (Luni, 9 mai 2011, 19:05)

    Motanu [anonim]

    Sper sa reusiti sa luati titlul. Bafta Dorinele !
  • +1 (3 voturi)    
    Otelul vs Timisoara (Luni, 9 mai 2011, 23:33)

    cip mare [anonim]

    niciuna dintre greseli nu este asa de grava precum pretindeti. eu zic sa o lasati mai moale cu acuzele. otelul poate fi o echipa mica, fara posibilitati financiare, dar devine o echipa de traditie care merita sa castige titlul. la Timisoara, porcusorul atomic a jefuit bugetul CJ si CL cerand 3 milioane de Euro pe sezon de la oficialitati si promitand marea cu sarea.... In schimb continua sa denigreze munca altora facuta pe bani relativi putini si cu mult talent.
    de Porumboiu si vaslui numai bune, doar gura primului e cam mare...
    Hai Otelul!
    Forza Rapid!
    • -2 (2 voturi)    
      Matale vorbesti ca sa te afli in treaba (Marţi, 10 mai 2011, 0:47)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui cip mare

      Nici macar daca termina Poli pe trei nu poti sa zici ca a promis Iancu ce n-a tinut. Io zic sa te informezi o tzara inainte sa vorbesti. Daca te uiti pe site-ul primariei, si cauti putin dupa bugetul anual, ai sa vezi ca pt. Timisoara trei milioane nici macar nu e o suma foarte mare. In plus, a zis-o la un moment dat chiar primarul: banii aia nu-s aruncati, is investiti in reclama pt. oras. Reclama asta chiar e utila, as zice, din moment ce la Timisoara gasesti cea mai mare densitate de investitii straine, in ciuda unor investitii de gen Nokia la Cluj, Renault la Pitesti sau Mittal la Galati.

      Si care e traditia lu' Otelul'? Poli cel putin are aproape 100 de ani (iar, daca nu crezi sau nu stii, informeaza-te - echipa a reusit dupa gramada de procese si scandal sa-si recupereze patrimoniul de la Zambon), Otelu' ce traditie are? Aia preluata de la Dinamo si de la CFR Cluj, de castigat meciuri cu arbitri?

      A zis-o corect Iancu, dupa parerea mea: de-aia e subfinantat Otelu' ca banii se duc in alta parte. Cel putin la TImisoara, pe langa ca echipa e in fiecare campionat de ceva vreme incoace pe macar loc fruntas, chiar daca n-a castigat inca nici un campionat, are si o scoala de fotbal pe langa club, care daca te uiti ai sa vezi ca a scos jucatori remarcabili, cel putin pt. campionatul din RO.
  • 0 (0 voturi)    
    adevar (Marţi, 10 mai 2011, 18:07)

    anonim [anonim]

    nu a fost ofsaid daca va uitati bine ,mariti imaginea si obsv ca mingea pleaca din piciorul jucatorului de la branesti nu de la atacant ,sa nu invinovatim degeaba ,si sa nu ne luam dupa toti scandalagii din fotbal ca PORUMBOIU SI IANCU .
  • 0 (0 voturi)    
    adevar (Marţi, 10 mai 2011, 18:17)

    anonim [anonim]

    uitativa atenti la faza golului si o sa vedeti ca nu este ofsaid ,mingea pleaca din piciorul jucatorului de la Branesti si nu de la atacant [MARITI IMAGINEA SI PUNETI STOP CADRU]