Liga 1 FC Rapid - FCM Tg. Mures 1-1/ Florin Dan "fura" un punct din Giulesti

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 mai 2011, 23:05 Sport | Fotbal

FC Rapid a ratat sansa de a-si asigura inca din etapa a XXXII-a prezenta in cupele europene in sezonul urmator, dupa ce a remizat, scor 1-1, pe teren propriu, in fata celor de la FCM Targu Mures. Giulestenii au fost aproape de a ramane cu toate cele trei puncte, insa o actiune personala a lui Florin Dan (min. 84) a impartit punctele in primul meci al etapei.

Click aici pentru rezultatale si clasamentul Ligii 1!

Rapidistii au deschis scorul in minutul 35, dupa o faza pornita de la lovitura libera executata de Rui Duarte. Centrarea rapidistului a fost respinnsa gresit de Adrian Iencsi, pana la Nicolae Grigore, jucator ce a trimis in plasa de la marginea careului mic.

Echipa lui Marian Rada a fost la doar cateva minute de a treia victorie consecutiva, insa Olberdam a pierdut balonul in propria jumatate de teren (min. 84), Florin Dan a recuperat, a patruns in careu pe flancul drept si l-a surprins pe Danut Coman pe coltul scurt, cu un sut in vinclu.

Echipe de start:

FC Rapid (antrenor Marian Rada): Coman, Rui Duarte, Marcos Antonio, Glauber, Ezequias, Roman, Lazar, N. Grigore (Olberdam '55), Bozovic, Grigorie (Candido Costa '83), Herea

FCM Tg. Mures (antrenor Ioan Ovidiu Sabau): Balauru, L. Rus, Fernandes, Iencsi, Szilagy, Vagner, Fl. Dan, Cazan (L. Munteanu '46), Astafei, Didi (Virtic '70), Zaharia (Cordos '90)

2527 vizualizari

Ce kestie (Sâmbătă, 7 mai 2011, 23:43)

bobbo [anonim]

Ce inseamna "fura" un punct ...? Alte comentarii de titlu nu gasiti in limbaj sportiv sau in limba romana ? Trebuie neaparat sa folositi termeni specifici rromaniei ? Halal gazetari , ...mancatzi-as....
      Halal gazetari (Duminică, 8 mai 2011, 14:57)

bizu [anonim] i-a raspuns lui bobbo

Ai dreptate, halal gazetari. Probabil nici nu s-au uitat la meci. 6 rapidisti nu l-au putut impiedica pe Florin Dan sa marcheze un gol Rapidului, echipa cu cea mai buna aparare din campionat (21 de goluri primite). Si gazetarii pun in titlu cum ca Florin Dan fura...
    M. Lucescu a participat la un furt ??? (Duminică, 8 mai 2011, 3:17)

puiu [anonim]

Gazetari de doi bani.
    CARE MOCANITA . (Duminică, 8 mai 2011, 10:20)

Lucian [anonim]

toti rapidisti se vedeau si campioni cu respect ptr club dar ptr suporteri numai urari de mult zbor usor si lin obraznici ca-n todeauna !!!!