CE fotbal (U17) Romania - Olanda 0-1/ Calificarea inca se joaca

de A. S.     HotNews.ro
Vineri, 6 mai 2011, 19:50 Sport | Fotbal

Vilhena (stanga, in duel cu Vastag) a semnat victoria Olandei
In al doilea meci la Europenele din Serbia, echipa de juniori sub 17 ani a Romaniei a pierdut in fata Olandei - batavii s-au impus prin golul lui De Vilhena (minutul 8). ​In cealalta partida a grupei noastre, Cehia si Germania au incheiat la egalitate, 1-1.

1. Olanda 6p (+3)
2. Cehia 2p (0)
3. Romania 1p (-1)
4. Germania 1p (-2).

Olanda s-a calificat deja pentru semifinalele turneului final; a doua calificata va fi cunoscuta dupa ultima runda, programata luni, 9 mai - Romania va intalni Germania, iar Olanda joaca impotriva Cehiei.

Obiectivul echipei pregatite de antrenorul Adrian Vasii (obiectiv anuntat inainte de turneul final) este clasarea pe locul 3, pozitie care asigura calificarea la Mondialul juniorilor Under 17, competitie care se va desfasura in aceasta vara, in Mexic.

1838 vizualizari

Curaj Baieti (Sâmbătă, 7 mai 2011, 22:42)

Cris [anonim]

Avem toate sansele ca Olanda sa se relaxeze cu Cehia .
    In aceste conditii daca intradevar vrem sa mergem mai departe trebuie sa batem Germania.
    Sper ca staful echipei Romaniei sa aiba cojones suficient de mari si sa mearga pe principiul cine nu risca nu castiga si sa joace la victorie cu Germania.
    Nu de alta dar nemtii stiu sa joace 90 de minute iar noi doar 75 fapt care ne garanteaza infringerea daca nu avem 2-0 pina in minutul 75.
    Bafta baieti si jucati la victorie , jucati ofensiv, jucati ca si cum ati fi copiii lui Dobrin si Hagi nu ai lui Moti si Goian.
      U 17 (Duminică, 8 mai 2011, 14:23)

bibi [anonim] i-a raspuns lui Cris

Prietene, ar fi bine sa joace macar 75 de minute caci o repriza la U 17 are doar 40 de minute!