Arbitrul De Bleeckere, multumit de prestatia sa din meciul Barcelona - Real Madrid

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 4 mai 2011, 12:11 Sport | Fotbal

Frank de Bleeckere, multumit de maniera sa de arbitraj
Foto: Reuters
Contestat de jucatorii echipei Real Madrid dupa ce a anulat un gol marcat de Gonzalo Higuain in mansa retur a semifinalei Ligii Campionilor de pe Camp Nou cu Barcelona, arbitrul belgian Frank De Bleeckere se declara multumit de prestatia sa din timpul partidei.

Desi UEFA interzice arbitrilor sa faca vreun comentariu despre prestatia lor de la meci, Federatia belgiana de fotbal a tinut sa asigure ca brigada de la Barcelona - Real Madrid este multumita de maniera de arbitraj. "Frank De Bleeckere si brigada sa se uita cu satisfactie la prestatia lor din timpul meciului retur din semifinalele Ligii Campionilor dintre Barcelona si Real Madrid", se arata in comunicatul Federatiei Belgiene de Fotbal.

Arbitrul belgian Frank De Bleeckere a anulat un gol Realului in cea de-a doua repriza, madrilenii acuzand ca maniera sa de arbitraj a fost nedreapta si decisiva in ceea ce priveste rezultatul final. Cristiano Ronaldo este unul dintre contestatarii arbitrului belgian, jucatorul portughez declarand ca aceasta calificare a fost "Misiune imposibila 4" cu De Bleeckere la centru.


Citeste mai multe despre   























1934 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Pai normal ca e multumit (Miercuri, 4 mai 2011, 12:34)

    OzzyO [utilizator]

    Si-a facut datoria.
    • +3 (3 voturi)    
      lol (Miercuri, 4 mai 2011, 13:06)

      me [anonim] i-a raspuns lui OzzyO

      comentariul tau poate fi interpretat in mai multe moduri :P
      • +1 (1 vot)    
        antrenament barca....:))) (Miercuri, 4 mai 2011, 13:58)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui me

        http://www.youtube.com/watch?v=10qN_WgsY9I&feature=youtu.be
        merita vazut;))
  • +1 (7 voturi)    
    io cred ca si platini e multumit... (Miercuri, 4 mai 2011, 12:57)

    popcorn monta [utilizator]

    mai ales ca,a zis pe fata ca nu e de acord cu,madrid si banii pe care ii arunca in transferuri...parca platini trebuia sa fie impartial,ca presedinte uefa...va fi o mare onoare pentru el sa dea trofeul celor de la barca...112,chemati smurdul sa-i ridice de pe teren pe lesinatii de la barca...manchester joaca putin mai dur decat real...sa vezi o sa planga pe tern lesinatii barcei...
    • +1 (1 vot)    
      e si tu acu... (Miercuri, 4 mai 2011, 15:54)

      me [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      platini am crezut ca e un om cu caracter, impartial si care chiar vrea sa faca treaba la uefa (nu numai bani prin orice mijloace), dar se pare ca m-am inselat amarnic :((:((:(( si nu ma refer numai la faza asta!
      sper din tot sufletu sa bata manchester!
      depinde probabil foarte mutl de cine arbitreaza daca o sa poata sa stea catalanii juma din meci intinsi pe gazon sau nu...
      • +1 (1 vot)    
        platini este amicul lui mircea sandu... (Miercuri, 4 mai 2011, 16:49)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui me

        si cu asta am spus tot...a avut de la cine lua lectii...
    • 0 (0 voturi)    
      caine (Joi, 5 mai 2011, 17:42)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      nu inteleg de ce vb asa ? serios? daca ti-a pierdut realul....lasa finala sa curga asa cum trebuie...nu mai da tu sfaturi....rasule car esti....madrilean mahnit.
  • -1 (5 voturi)    
    A fost sau nu a fost . . . (Miercuri, 4 mai 2011, 13:02)

    Gheorghe [anonim]

    ..... gol? Nevasta mea zice ca a fost valabil, eu in nemernicia mea am vazut fault in atac al lui Ronaldo care a incercat sa-si faca loc cu umarul numai ca fundasul a fost mai tare pe picioare. Iniesta a fost victima colaterala. Cine are dreptate(inafara de arbitru fireste)? Eu su nevasta mea?
    • +4 (4 voturi)    
      huoo, huooo (Miercuri, 4 mai 2011, 14:34)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      de ce ii dati ma minusuri omului, are si el o problema conjugala si v-a cerut ajutorul.. railor... auzi gheorghe, eu zic sa dai dreptate nevestei, asta daca mai vrei diseara, stii tu ce :)
      • +1 (1 vot)    
        Merci de ajutor! (Miercuri, 4 mai 2011, 15:56)

        Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui andrei

        Sincer nu prea am descifrat ca lumea faza de aseara dar am sa dau dreptate nevestei daca asa spuneti. In ce priveste partea cealalta a problemei sugerate e mai complicat ca desi ar vrea ea saraca taurul din mine a cam ajuns bou batran! Numai bine!