Realul a prins incredere dupa esecul Barcelonei: Revenirea este posibila

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 1 mai 2011, 12:39 Sport | Fotbal

Marca: Mou, totul este posibil pe Nou Camp
Foto: captura marca.com
Dupa ce a pierdut mansa tur din semifinalele Champions League impotriva Barcelonei, scor 2-0, Real Madrid spera mai mult ca niciodata la o revenire pe Nou Camp. Catalanii au pierdut pe terenul unui alt Real (cel din Sociedad), iar Kaka, Higuain, Granero si Ramos au precizat la unison: "Revenirea este posibila", informeaza Marca.

Moralul Madridului a crescut simtitor dupa ce Barcelona a pierdut surprinzator la San Sebastian. Esecul le-a dat incredere "albilor", Kaka, Higuain, Granero si Ramos fiind de parere ca totul este posibil pentru partida de marti (Nou Camp, 21.45).

"Mourinho, totul este posibil", a titrat si Marca pe prima pagina, afirmatia jurnalistilor venind dupa ce trupa lui Guardiola s-a impiedicat cu Socidedad (a fost a doua infrangere a stagiunii din Primera Division).

"In acest moment, nu am castigat inca nimic. Singurul trofeu de pana acum a fost cucerit de Real (nr. Cupa Regelui Spaniei). Mai avem mult de munca, iar ceea ce s-a intamplat la San Sebastian a fost o mare lectie pentru noi. Nu traversam cea mai buna perioada inainte de semifinala retur cu Real Madrid" - Josep Guardiola, antrenor FC Barcelona.

Iata cum a aratat echipa Barcelonei cu Sociedad: Pinto, Montoya (Dani Alves 14'), Pique (Mascherano 63'), Gabi Milito (Busquets 78'), Fontas, Xavi, Keita, Alcantara, Afellay, Messi, Suarez.


Citeste mai multe despre   






















2803 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Peste vreo 10 ani! (Duminică, 1 mai 2011, 13:07)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Aveti timp sa va revenit dupa ce pleaca pacaliciul de Mourinho!
    • 0 (6 voturi)    
      gresesti... (Duminică, 1 mai 2011, 16:31)

      me [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      murinho este un mare antrenor (cu un caracter cel putin infect dar asta e alta treaba)
      perez e cel vinovat pentru situatia de la real pentru ca nu permite niciunui antrenor sa-si faca treaba.
      • -3 (5 voturi)    
        ba ii permite prea multe... (Duminică, 1 mai 2011, 20:41)

        geo12 [utilizator] i-a raspuns lui me

        i-a adus o caruta de jucatori buni, i-a sustinut discursul neortodox, nu s-a opus tacticii "cu fundu'n poarta"... mourinho este singurul vinovat pentru jocul echipei si pentru rezultate!
    • -1 (5 voturi)    
      Victorie pentru Real (Luni, 2 mai 2011, 9:46)

      Cristianssen [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      Singurul lucru bun pe care il putea spune Mourinio dupa meciul pierdut: "si ceilalti au pierdut". Cam ca PDL in ROmania de azi : si PSD a furat.
  • +2 (6 voturi)    
    Abureli (Duminică, 1 mai 2011, 16:05)

    giorgio [utilizator]

    Ce idiot Mourinho asta ! El pierde cu 3-2 acasa pe Bernabeu si o abureste cu revenirea. Chiar pacalici !
  • +2 (2 voturi)    
    Revenire...cu picioarele pe pamant :-) (Duminică, 1 mai 2011, 16:43)

    jooo [utilizator]

    Pai "Ramos" unde vrea sa "revina" , in tribuna ??...parca are muuulte cartonase...iar celelalte vesnice rezerve,pot visa ,visatul nu e impozitabil :-))
  • +4 (4 voturi)    
    si RM a pierdut... acasa :) (Duminică, 1 mai 2011, 16:59)

    andrei [anonim]

    asta nu precizati? 2-3 cu un alt Real (Zaragoza)...
  • +1 (1 vot)    
    .. (Duminică, 1 mai 2011, 20:21)

    anca [anonim]

    da, esec e doar ptr barca . pana si manchester a pierdut iar in premiere league situatia e mult mai stransa .. in fine ... trebuie mentionat ca RM a jucat in 10, din nou .. despre asta ce are de spus d-nul mou ???? !!!!!
    • +2 (4 voturi)    
      Cum ce are de spus??? (Luni, 2 mai 2011, 0:23)

      C [anonim] i-a raspuns lui anca

      Nu e clar? L-au furat arbitrii, federatia spaniola si altii.
      • 0 (0 voturi)    
        ba Unicef l-a furat!!! (Luni, 2 mai 2011, 16:33)

        andrei [anonim] i-a raspuns lui C

        :)))