Cu gandul la El Clasico, Real si Barca - invinse in Primera Division

Duminică, 1 mai 2011, 9:31 Sport | Fotbal

Mourinho, invins pe Santiago Bernabeu
Real Madrid nu si-a revenit dupa infrangerea din Champions League, echipa pregatita de Jose Mourinho fiind depasita cu 3-2, chiar pe Bernabeu, de catre Zaragoza. Lucrurile nu au mers mai bine nici pentru FC Barcelona, catalanii pierzand, scor 2-1, in deplasarea de la Real Sociedad (a fost a doua infrangere a catalanilor in actualul sezon de Primera Division).

Cu destule rezerve in primul 11, Realul a piedut pe Bernabeu impotriva Zaragozei. Au marcat Latifa (41', 77') si Fernandez (55' din penalti) pentru oaspeti, respectiv Ramos (62') si Benzema (85') pentru galactici.

Barcelona a condus cu 1-0 la San Sebastian, dupa golul lui Thiago Alcantara(29'), dar a pierdut toate punctele pe final de meci. Diego Ifran a egalat  in minutul 71, iar Xabier Prieto a marcat golul victoriei Realului din Sociedad in minutul 82, din penalti. A fost a doua infrangere din acest sezon a catalanilor, precedenta inregistrandu-se pe 11 septembrie 2010, 0-2 pe Nou Camp cu Hercules.

In urma acestor rezultate, situatia din Primera Division a ramas neschimbata, diferenta dintre Barcelona (prima pozitie) si Real (locul doi) fiind de opt puncte.

Real Madrid - Zaragoza 2-3
Real Sociedad - Barcelona 2-1.

1 Barcelona 88 puncte
2 Real Madrid 80
3 Valencia 63
4 Villarreal 57.

Dupa 0-2 pe Santiago Bernabeu, Barcelona si Real Madrid se vor intalni (pentru a patra oara in doar cateva saptamani) marti, 3 mai, in returul semifinalei din Champions League.

1710 vizualizari

... (Duminică, 1 mai 2011, 10:24)

anca [anonim]

cumva rm a ramas in 10 ??????????
    Va va explica Mourinho, daca n-a facut-o deja (Duminică, 1 mai 2011, 12:04)

C [anonim]

Barca a pierdut pentru ca, de fapt, e o echipa modesta, care nu stie decat sa simuleze si sa paseze pana-si hipnotizeaza, in mod incorect, adversarii.
    Realul a pierdut pentru ca i-au furat din nou arbitrii si pentru ca nu si-au revenit inca din nedreptatea galactica suferita im meciul de zilele trecute cu Barca.
    Realul sunt cei mai buni, capabili sa bata pe oricine, oriunde si oricand, la trei goluri diferenta. Cand nu se intampla asa, e vina arbitrilor, UEFA, furtunilor solare, klingonienilor etc.