Barcelona se razbuna: Loja VIP a lui Jose Mourinho pentru returul de pe Nou Camp - 20.000 de euro

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 14:54 Sport | Fotbal

Jose Mourinho
Foto: Reuters
Eliminat la partida tur de pe Santiago Bernabeu (incheiata 2-0 pentru formatia blau-grana), Jose Mourinho va fi nevoit sa vada din tribune disputa de pe Nou Camp cu Barcelona, returul contand pentru semifinalele Champions League. Sederea lusitanului in Catalunia va fi insa destul de scumpa, gazdele inchiriind cu 20.000 de euro pe partida o loja de tip VIP. 

Dupa ce a zambit si a aplaudat ironic la deciziile centralului Wolfgang Stark, Mourinho a fost eliminat in partida de saptamana trecuta, de pe Santiago Bernabeu. Conform regulamentului, portughezul nu va avea voie sa stea pe banca tehnica la meciul de marti (nr. 3 mai, Nou Camp).

Jose a cerut o loja de tip VIP, iar pentru aceasta va fi nevoit sa achite 20.000 de euro. Acesta este pretul cerut de campioana Spaniei pentru o partida de o asemenea importanta, informeaza sport.es.

Veridicitatea informatiei a fost confirmata de catre Esteve Calzada, fost ofiter de marketing al Barcelonei, cel care a precizat ca orice doritor de loja VIP va fi nevoit sa scoata din buzunar 20.000 de euro.

Dupa ce a castigat cu 2-0 in deplasarea de la Madrid, FC Barcelona este cotata cu prima sansa la calificarea in finala Ligii Campionilor. Cu toate acestea, Realul nu isi ia gandul de la ultimul act de pe Wembley: "Sezonul nu s-a incheiat pentru noi", a precizat Jose Mourinho.


Citeste mai multe despre   























2563 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    ce are a face titlu cu realitatea (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 15:16)

    toto [anonim]

    adica atat costa o loja pe Nou Camp si nu atat ii cere lui Mourinho. Ba, ziaristi de tabloid!
    • -7 (11 voturi)    
      Poate costa oricat loja (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 15:43)

      nicushor [utilizator] i-a raspuns lui toto

      1. Nu Mourinho trebuie sa o plateasca ci arbitrul!
      2. O echipa cu asa pretentii nu poate cere bani de la celalalt club pentru staff.
      3. In conditiile in care Barca e aproape calificata, de ce nu iti onorezi adversarul?
      • +2 (4 voturi)    
        Pt ce sa o plateasca arbitrul? (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 16:59)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui nicushor

        1.Pepe a luat rosu pt ca a meritat. Daca nu crezi asta...atunci explica-mi cum se putea invarti aproape 360 de grade, fiind in aer in momentul contactului... Pt ce sa plateasca arbitrul....din cate am vazut...Adebayor merita si el un rosu...la fel si Marcelo.
        2. Amuzanta asta... Mourinho este suspendat. Deci el nu se poate prezenta in calitate de antrenor...ci de simplu angajat al clubului. Ce s-ar intampla daca fiecare angajat al clubului R.M. ar cere loja VIP? Gandeste...
        3. Cand adversarul joaca urat...atat in teren, cat si in afara lui (mai ales in afara lui...), nu-i mai poti acorda respect....e ceva absolut normal.
      • +2 (2 voturi)    
        Crezi ca dupa declaratiile lui M dupa meci (Duminică, 1 mai 2011, 19:33)

        C [anonim] i-a raspuns lui nicushor

        ... a mai ramas ceva de onorat?
        Realul ca echipa, jucatorii, trebuie onorati si cred ca asa va fi pe teren. Mourinho merita exact acelasi tratament pe care-l aplica el adversarilor.
  • -2 (8 voturi)    
    daca... (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 17:25)

    me [anonim]

    arbitrul l-a eliminat pe murinho numai pt. ca i-a facut cu ocihiul si l-a aplaudat ironic inseamna ca a incalcat grav regulamentul!

    de asemenea daca stirea este reala, inseamna ca barcelona este o echipa extrem de josnica. unde e fair playul? de la guardiola chiar aveam pretentii, dar a dovedit ca nu este cu nimic mai bun decat murinho (cel putin in teren, la declaratii de presa nu a avut ocazia sa-l egaleze)
    • +4 (4 voturi)    
      josnic e creierul tau (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 19:37)

      geo12 [utilizator] i-a raspuns lui me

      pt ca nu ai inteles ca astea sunt preturile pt loje la meciurile de prima categorie ! nu e un pret special pentru "specialul" de mourinho!
      • 0 (0 voturi)    
        in primul rand... (Luni, 2 mai 2011, 12:57)

        me [anonim] i-a raspuns lui geo12

        eu nu am jignit pe nimeni.
        am specificat "daca stirea este reala" ok? nu stiu ce preturi sunt la lojele de pe stadioane.

        nu am zis niciodata ca murinho este un exemplu de caracter, dimpotriva. dar consider ca nu ar trebui sa i se plateasca cu aceeasi moneda, mai ales ca nu era nevoie in acest meci. realul mai are pana cand sa se poata bate de la egal la egal cu barcelona .
    • +3 (3 voturi)    
      despre Guerdiola (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 20:39)

      virgilius74 [utilizator] i-a raspuns lui me

      Nu cred ca e treaba lu' guardiola sa se ocupe de vanzarea lojelor.
      Iar la cat de bun e sau nu e.... Sa ne uitam cate puncte are Barcelona. (sa nu-mi spui ca acolo e doar meritul jucatorilor, antrenorul fiind vinovat doar la meciuri pierdute).
      • 0 (0 voturi)    
        ma refeream la toata situatia... (Luni, 2 mai 2011, 12:54)

        me [anonim] i-a raspuns lui virgilius74

        in acel meci si guardiola si murinho au jucat murdar. guardiola a facut-o mai bine.
        nu neg deloc performantele barcelonei, spun numai ca nu ma asteptam ca sa joace murdar in acest meci si m-au dejamagit. nici nu cred ca era nevoie sa joace asa, ca sa fiu sincer.