Champions League

Mircea Lucescu: Real e favorita la calificare/ La indemnul lui Mourinho, gazonul de pe Bernabeu nu a fost tuns

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 27 aprilie 2011, 15:17 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu, infrangere cu Dinamo Kiev
Foto: Reuters
"Real are prima sansa la calificare, dar mi-as dori ca Barcelona sa castige", a precizat Mircea Lucescu in legatura cu duelul de cinci stele dintre Real Madrid si FC Barcelona, din semifinalele Champions League (miercuri, 21.45, Tvr 1 direct, HotNews.ro LiveText). In incercarea de a opri jocul de pase al catalanilor, Jose Mourinho le-a cerut ingrijitorilor sa nu tunda iarba de pe Santiago Bernabeu.

"Real Madrid trece printr-un moment extraordinar dupa meciul din campionat. Real are jucatori de mare valoare, cumparati cu bani foarte grei. Barcelona isi construieste echipa prin propriile mijloace, pe cand Real se bazeaza pe foarte multi bani. Real are prima sansa, dar mi-as dori ca Barcelona sa castige pentru tot ceea ce a aratat pana acum. Daca ei ar castiga, atunci ar creste si valoarea lui Sahtior", a precizat Mircea Lucescu intr-o interventie la gsptv.

La fel cum s-a intamplat si inainte de partida din Primera Division (incheiata 1-1), gazonul de pe Santiago Bernabeu nu a fost tuns, aceasta fiind doleanta lui Jose Mourinho, dupa cum informeaza MundoDeportivo.com. Prin aceasta masura, tehnicianul lusitan incearca sa puna intr-o oarecare dificultate jocul de pase al catalanilor.

Partida Real Madrid - FC Barcelona, mansa tur a semifinalei Champions League, se va disputa, miercuri, de la ora 21.45, pe stadionul Santiago Bernabeu.


Citeste mai multe despre   



















2472 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Murinho tot Murinho (Miercuri, 27 aprilie 2011, 15:48)

    mihaitza [anonim]

    Daca nu merge prin joc, merge printr-o smecherie.
  • -6 (8 voturi)    
    ,, (Miercuri, 27 aprilie 2011, 15:50)

    alip [utilizator]

    Mircea Lucescu spune cine i-ar placea lui sa fie favorita. Dat fiind ca pe ei i-a scos Barcelona, e normal sa nu-i aiba la inima.
    • +5 (5 voturi)    
      :) (Miercuri, 27 aprilie 2011, 16:04)

      .sin [anonim] i-a raspuns lui alip

      ai citit macar articolul?
  • -2 (6 voturi)    
    iarba mare (Miercuri, 27 aprilie 2011, 15:53)

    gechi [utilizator]

    daca n-au tuns iarba, odata cu blocarea jocului de pase i-au ascuns si pe Messi, Xavi, Dani Alves, Iniesta si altii, care nu vor mai putea vedea din balarii.
  • +1 (3 voturi)    
    eu zic (Miercuri, 27 aprilie 2011, 16:55)

    gigi [anonim]

    sa planteze si niste copacei pe teren
  • +1 (5 voturi)    
    Mare ... antrenor ... (Miercuri, 27 aprilie 2011, 17:01)

    Joestika [anonim]

    Daca Realul a adus facatura asta de om (Mourinho) ca sa castige trofee probabil ca au facut alegerea potrivita.Cand antrena FC Porto,apoi la Chelsea si in cele din urma la Inter s-a facut remarcat prin ce credetzi?
    Raspuns corect : ANTIJOC !!!
    Aduceti-va aminte de un meci recent Inter-Barca din semifinalele Ligii Campionilor si spuneti-mi si mie ce "minuni" fotbalistice ati vazut?Imi aduc aminte cum punea pe cei de la Chelsea sa inunde terenul ca sa nu poata juca adversarii ... Acum nu tunde iarba ... Jenant !!!
    Daca asta este MARELE ANTRENOR MOURINHO atunci dati-i Cupa ... inca de pe acum ca a castigat-o dar nu la fotbal !!!
    RUSINE !!! RUSINE !!! RUSINE !!!
    • -1 (3 voturi)    
      Antijoc? Glumesti? (Miercuri, 27 aprilie 2011, 19:13)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui Joestika

      Nu mai lua in gura cliseele altora...mai bine te-ai uita ca Realul, in liga campionilor, are o posesie cu 1% mai mare decat Barcelona si are acelasi nr de goluri marcate asa ca faza cu antijocul nu e decat o intoxicatie pro Barcelona. Iar la aroganta trofeul e castigat de departe de Cruyff, care desi nu e bagat in seama de nimeni lanseaza niste jigniri de curtea scolii.
    • -1 (1 vot)    
      bwahaha (Miercuri, 27 aprilie 2011, 20:18)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Joestika

      Ce şablon pe capul tău! :)) Dragule, în Copa del Ray, Real a avut 6 şuturi pe poartă, barca 3 (deci Realul dublu). Real goluri 1, barcelona 0. Real 26 de faulturi, barcelona 24 (cu două mai puţin). Mingi recuperate Real 61, barcelona 64 (cu trei mai mult).
  • +2 (2 voturi)    
    Poate... (Miercuri, 27 aprilie 2011, 17:41)

    AttiTude [utilizator]

    ... ca este asa, poate ca a inventat doar presa.
    Sper sa fie un meci frumos si sa ma pot bucura de spectacol. In rest ce declara antrenorii sau ce crede presa prea putin ma intereseaza...