VIDEO Masina lui Gigi Becali, vandalizata de suporterii Stelei

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 26 aprilie 2011, 0:07 Sport | Fotbal

Suporterii au atacat masina patronului Stelei
Foto: AGERPRES
"Masina mea e facuta praf, am parbrizul spart, un far spart si caroseria e indoita rau. Unul dintre jandarmi a fost lovit cu o piatra in cap. Vreau sa ma asigur ca astia nu mai scapa de inchisoare", a precizat Gigi Becali dupa incheierea partidei dintre Steaua si Dinamo (0-1). Jandarmeria a anuntat ca 10 persoane au fost arestate in urma incidentului.

"M-au sunat cei de la Jandarmerie si mi-au spus ca au arestat 10 persoane. Masina mea e facuta praf, am parbrizul spart, un far spart si caroseria e indoita rau. Din cate am inteles au atacat si o masina a fortelor de ordine, iar unul din jandarmi a fost lovit in cap cu o piatra. O sa merg sa fac plangere si am de gand sa ma duc la toate termenele, sa fiu sigur ca astia 10 nu mai ies din inchisoare" - Gigi Becali (gsptv).

"Domnul Becali a facut o plangere la Sectia 22 a Politiei pentru distrugere. Suspectii sunt tineri cu varste cuprinse intre 16 si 22 de ani si au fost deja identificati. Infractiunea s-a produs undeva la iesirea de pe bulevardul Ghencea. Acestia risca 5 ani de inchisoare, asta presupune incadrarea juridica. Nu cunosc daca vreuna dintre persoanele din masina a suferit vreo leziune" - Diana Sarca, purtatoarea de cuvant a Politiei Capitalei (sport.ro).

Steaua a pierdut cu 1-0 derbiul cu Dinamo, unicul gol al disputei din Ghencea fiind marcat de Gabriel Torje, in minutul 62.



Citeste mai multe despre   























8379 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Maybacu (Marţi, 26 aprilie 2011, 0:39)

    Vizitiul [utilizator]

    Sunt un om rau pentru ca-mi pare rau de masina dar nu de Becali, in situatia asta?

    Eu zic ca si-a facut-o cu mana lui.
  • +6 (6 voturi)    
    Violenta... (Marţi, 26 aprilie 2011, 0:42)

    judex [anonim]

    ...de pe stadioanele de fotbal din Ro nu va putea fi impiedicata pana cand cluburile nu trec in mana unor persoane decente. Ceea ce vedem acum este grobianismul si violenta actualilor proprietari ai cluburilor de fotbal, amplificate si intoarse impotriva lor de catre hoarde asemanatoare gastilor de badigarzi cu care maharii astia provoaca lumea.
  • 0 (6 voturi)    
    Nu se nimereste (Marţi, 26 aprilie 2011, 1:02)

    Ginho [utilizator]

    ...vreo piatra si in dintii ciobanului? Sa faca naibii criza si sa lase clubul (si, implicit, presa si apoi poporul) in pace.
  • -1 (5 voturi)    
    Si asigurarea masinii? (Marţi, 26 aprilie 2011, 1:06)

    sergiu [anonim]

    Si domnii politisti au verificat asigurarea masinii domnului Becali? Din cite imi amintesc e infractiune de a circula cu masina ne asigurata pe strada, si ce cauta domnul becali la proces cu cei 10 cind e interesul asigurari sa se prezinte in instanta si nu proprietarul, dar se pare ca s-au intilnit infractorii intre ei si Becali a iesit cu masina botzita.....eu zic sa il arestati si pe infractorul numarul 11 dmnul Gigi Becali care umbla fara masina asigurata pe strada...
    • +2 (6 voturi)    
      asigurare... (Marţi, 26 aprilie 2011, 8:59)

      bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui sergiu

      Se pare ca nu ai masina si nu ai platit asigurari pana acum...

      Este obligatoriu sa ai RCA, o asigurare pentru accidentele provocate de tine care acopera doar pagubele celorlalti, nu si ale tale.

      Este optional sa ai CASCO, care acopera pagube indiferent din vina cui sunt produse si se aplica de obicei pentru accidente cu autor necunoascut, accidente din vina soferului si (uneori) vandalism.

      Ce a patit Maybach-ul este vandalism, e posibil (dar nu neaparat obligatoriu) sa fie acoperit de CASCO. CASCO e o asigurare optionala.

      Care este infractiunea oierului?
    • +2 (2 voturi)    
      daca nu are CASCO nu este impotriva legii (Marţi, 26 aprilie 2011, 9:37)

      marius [anonim] i-a raspuns lui sergiu

      si doar o polita CASCO l-ar despagubi in urma unui act de vandalism.

      asa ca hai sa ne mai racorim putin...
    • +2 (2 voturi)    
      asigurare (Marţi, 26 aprilie 2011, 9:49)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui sergiu

      Tu vorbesti acolo de RCA, cand spui asigurare obligatorie, care nu despagubeste astfel de daune cauzate de acte de vandalism.
      Iar CASCO nu te obliga nicio lege sa-ti faci..
  • -3 (3 voturi)    
    calm (Marţi, 26 aprilie 2011, 1:10)

    Ghidon [anonim]

    cui ii pasa de jandarmi, aia nu sunt importanti, masina lui jiji e o paguba mare si are dreptate. Dar nu mai le plangeti de mila jandarmilor.!!!
  • +2 (4 voturi)    
    si ce? (Marţi, 26 aprilie 2011, 5:09)

    zorro [anonim]

    Bine au facut, ca fanariotii asa patesc. Bine ca nu ti-au spart capul sa-ti pierzi neuronul ala stingher.
    Nu are cum 1 om sa castige si multi sa piarda...mai devreme sau mai tarziu o pateste ca toti dictatorii.

    Cel mai bun lucru in Ro sunt "golanii" lui Iliescu.
  • +3 (3 voturi)    
    Cum sa spun mai bine ... (Marţi, 26 aprilie 2011, 8:09)

    Daniel [anonim]

    se merita unii pe ceilalti, golani si ciobani!
  • 0 (2 voturi)    
    Slava Domnului ca nu sunt Stelist ! (Marţi, 26 aprilie 2011, 11:01)

    Motanu [anonim]

    suporterii stelei sunt printre cei mai periculosi din romania alaturi de cei ai lui ''u''.
    acum, eu nu ii plang de mila lui berbecali, ca la ce bani are il doare in ... ca isi i-a alta masina, dar ideea pe care vreau sa o subliniez e urmatoarea:

    - atata timp cat steaua va avea astfel de suporteri, steaua nu va ajunge nicaieri.

    p.s.: oricum sa nu uitam nici faptul ca nici dinamovistii nu sunt ''usa de biserica'' deoarece ne-au facut de ras in europa intrand pe teren in partida de acum 2 ani cu slovan liberec.