Steaua vrea victoria la masa verde: Jucatorii de la Dinamo au vrut sa dea foc stadionului

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 25 aprilie 2011, 22:51 Sport | Fotbal

Torte aruncate de suporterii dinamovisti
Foto: AGERPRES
"Jucatorii de la Dinamo au introdus materiale pirotehnice in fulare si in mingi, este o premiera pentru fotbalul romanesc. Clubul Dinamo trebuie sa plateasca si asa va fi.  Avem probele video, totul este destul de clar. Vom merge pana in panzele albe", a declarat Mihai Stoica (manager general Steaua) la finalul disputei Steaua - Dinamo (0-1). 

"Rezultatul este nedrept, sunt suparat pentru ceea ce s-a intamplat inainte de inceperea partidei. Jucatorii de la Dinamo au introdus materiale pirotehnice in fulare si in mingi, este o premiera pentru fotbalul romanesc. Clubul Dinamo trebuie sa plateasca si asa va fi. Vom ajunge sa se introduca topoare si mai stiu eu ce pe stadion cand jucam cu Dinamo. Pentru mine, meciul s-a jucat inainte de start, a fost infractionalitate. Gestul a fost impotriva legii. Nu Dinamo conduce fotbalul romanesc. Avem probele video, totul este destul de clar. Vom merge pana in panzele albe. Jucatorii de la Dinamo au vrut sa dea foc stadionului. Noi am fost super fair-play fata de ei, toti jucatorii vor plati pentru aceste gesturi" - Mihai Stoica (digisport).

"La inceputul meciului, cand jucatorii au impartit fulare si mingi suporterilor dinamovisti, au fost date in acelasi timp si torte. Intr-unul dintre fulare am gasit, bine innodate, patru torte. Fularul a ajuns la noi pentru ca nu a fost aruncat cu suficienta putere si nu a ajuns in tribune. Jucatorii nu beneficiaza de nicio clementa, vor fi tratati ca oricare persoana care incalca legea" - purtator de cuvant al Jandarmeriei (gsptv).

Daca vor fi gasiti vinovati, fotbalistii de la Dinamo risca interdictii pe stadioane de cel putin sase luni de zile si dosare penale.


Citeste mai multe despre   























4424 vizualizari

  • +2 (18 voturi)    
    Ia zi-le tu Meme, invata-i minte. (Luni, 25 aprilie 2011, 23:07)

    Nistertoller [utilizator]

    Nu stiu daca intr-adevar s-a intmplat asa, e foarte posibil, dar in cazul asta clubul organizator (recte Steaua FC) e culpabil pentru ca nu a asigurat securitatea. Nu stiu cu ce tupeu vii tu sa ceri victoria la masa verde. Aha, daca era in Stefan cel Mare intelegeam. Dar asa... Oricum, sa zici ca ai luat bataie din cauza galeriei ***PE STADIONUL TAU*** e culmea prostiei si faci mai mult rau echipei. Mult mai bine era sa bagi niste matanii, ca am vazut ca te pricepi.
    • -1 (13 voturi)    
      esti destept...sa mai postezi... (Luni, 25 aprilie 2011, 23:30)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Nistertoller

      tu vrei ca jandarmii sa stea in tunel si sa controleze jucatorii in izmene...sa-l caute pe andone la oo, sa nu aduca petarde la suporteri...e infractiune sau nu,ce au facut jucatorii lui dinamo?...
      • +5 (7 voturi)    
        whatever (Marţi, 26 aprilie 2011, 8:25)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        daca au facut asta sunt buni de plata, insa nu vad legatura cu rezultatul meciului!
    • -4 (4 voturi)    
      ...nu e prima data... (Marţi, 26 aprilie 2011, 9:15)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui Nistertoller

      ...cand comentezi ca sa te afli in treaba, stimabile. Fa un pic de recurs la logica. Nimeni nu spune ca de-asta a luat Seaua bataie, din cauza unor petarde aruncate de jucatori in tribune. Stupiditatea unui astfel de gest este cea care trebuie amendata! Ar fi o prostie sa nu se profite de asta, chiar daca pe teren a castigat Dinamo.
      • 0 (0 voturi)    
        "Nimeni nu spune ca de-asta a luat Seaua bataie" (Marţi, 26 aprilie 2011, 14:03)

        Nistertoller [utilizator] i-a raspuns lui Damocles

        Ba da, MM Stoica:

        "Rezultatul este nedrept, sunt suparat pentru ceea ce s-a intamplat inainte de inceperea partidei".
  • +1 (19 voturi)    
    ca sa vezi (Luni, 25 aprilie 2011, 23:21)

    mihai [anonim]

    cum steaua vrea din nou victorie la masa verde, asa cum a fost furat si Rapidul in cazul bricheta. asa cum au mai furat o finala de Cupa cand au iesit de pe teren la indemnul celui mai detestat ceausescu, valentin, care a otravit si ce nu facuse tatal lui - sportul si totusi le-a fost atribuita victoria desi trebuiau duipa orice regulament sa piarda. Da MM, de aceea a luat steaua bataie ca au introdus dinamovistii petarde. eu zic sa mai investighezi, poate castigi la masa verde tot ce ati pierdut in ultimii ani, toate competitiile si calificarile. sa fiti voi castigatori i Ligii campionilor la masa verde, campioni mondiali la masa verde. Dar pe cine intereseaza? nici nu m-am uitat la meci, acum 20 de ani raguseam pe stadioane, acum imi sunteti indiferenti, ati distrus orice urma de interes pentru ceea ce faceti pe teren, nu traiti decat din scandal, nu stiti altceva.
  • +9 (11 voturi)    
    steaua, sau ce-o mai fi insemnad asta... (Luni, 25 aprilie 2011, 23:55)

    menumorut [anonim]

    Meme, mutunache, ne-au batut pe teren...o echipa de nulitati a batut alta echipa de nulitati si ne-au batut la fotbal, nu la fulare, Meme...
  • +6 (10 voturi)    
    la oi,normal.. (Luni, 25 aprilie 2011, 23:58)

    danarad [anonim]

    le trebuie doar masa verde...
  • +5 (11 voturi)    
    tipic romanesc... (Marţi, 26 aprilie 2011, 0:31)

    me [anonim]

    daca nu poti castiga jucat fotbal... poti castiga prin alte mijloace...
    ceausescu nu a murit inca!
    • -1 (3 voturi)    
      tipic romanesc... (Marţi, 26 aprilie 2011, 17:23)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui me

      ce se intampla cu clubul dinamo daca era in anglia,spania,italia,sau orice tara de pe glob...avempremiera mondiala cu ce au facut jucatorii de la dinamo...tipic romanesc sa nu observam asta...
  • +4 (10 voturi)    
    Torte (Marţi, 26 aprilie 2011, 0:35)

    Marius [anonim]

    Meciul e pierdut in teren, asta e. Dar Meme are dreptate, s-au aruncat pe putin 20 de torte din galeria lui Dinamo si chiar mingii aprinse. Cineva trebuie sa plateasca.
  • -4 (8 voturi)    
    chiar credeti? (Marţi, 26 aprilie 2011, 3:40)

    dosuleasu [anonim]

    Voi chiar credeti minciunile care apar prin ziare? Chiar credeti ca Steaua vrea asta? astia nu au ce sa mai scrie prin ziare. Aratati-mi voi cind a zis mm sau orice oficial de la Steaua ca asta vor sa faca. Intr-adevar jucatorii care au facut prostiile alea trebuie sa plateasca dar de unde o scoateti voi cu 3-0 la masa verde. sau scriet-i si voi dupa ghesepe si prostsport. care aia numai de sport nu scriu
  • +11 (13 voturi)    
    Ieri a fost cazul "bricheta" ... (Marţi, 26 aprilie 2011, 5:16)

    Moruzov [anonim]

    ...azi este "petarda". Petardele erau in teren. Ma refer la toti jucatorii ambelor echipe.
  • +4 (6 voturi)    
    si meme e ....ca ei ...:)) (Marţi, 26 aprilie 2011, 8:14)

    dumi peluza sud [anonim]

    meme ..meciul s-a pierdut pe teren , unde rablele tale au fost invinse de alte rable ...niste nulitati au luat bataie de la alte nulitati ...lasa prosiile si ocupate de fotbal nu de golaneli .... stim ca asta ai facut peste tot pe unde ai fost ...dar astia sunt zero barat ... si vezi cum te comporti ca daca nu vezi realitatea te contestam si pe tine .....in rest ...becali pleaca din ghencea ...forza steaua
  • +3 (3 voturi)    
    torte (Marţi, 26 aprilie 2011, 10:25)

    _florin_ [utilizator]

    Tortze-n sus si Torje-n jos, Dinamo a castigat pe teren.

    Daca cei de la Dinamo au introdus materiale pirotehnice pe stadion, asa cum se spune, asta se poate lasa cu amenzi, dosare penale si ce stiu eu, poate depuncatare.
  • +4 (4 voturi)    
    steaua a pierdut... (Marţi, 26 aprilie 2011, 10:43)

    egroeg [anonim]

    datorita neputintei jucatorilor din teren, nu datorita huliganilor neispraviti din tribune,asa ca incercarea de a se obtine un rezultat favorabil la masa verde nu face decat sa degradeze si mai mult imaginea Stelei.
    Nu trebuie pedepsit jocul din teren al unei echipe din cauza comportamentului unor indivizi in tribune sau in afara stadionului,indiferent din ce grup fac parte.
    Acei indivizi ar trebui pedepsiti, si inca foarte aspru, pana se va termina cu huliganismul .
    Daca unii componenti dinamovisti au incalcat regulamentul si au fost partasi la introducerea de articole pirotehnice,desigur ca si acestia vor trebui sanctionati dur, ca persoane, dar nu jocul din teren.
  • +2 (2 voturi)    
    Steaua vrea puncte nemeritate (Marţi, 26 aprilie 2011, 12:39)

    Dan [anonim]

    Steaua a mai castigat puncte nemeritate. Vezi cazul Bricheta. Nu ar fi prima data cand behaitorii se agata de mijloace extra-fotbalistice pentru a castiga puncte moka. Rushine Becali, rushine Meme. Felicitari Cartzu, acest antrenor nu a slobozit istericale precum tzaranushii Meme & Becali.