Universitatea Cluj a inregistrat, sambata, al salsea meci consecutiv fara infrangere, invingand la Chiajna pe Victoria Branesti, scor 2-0, in cea de-a XXVIII-a etapa a Ligii 1. Cojocnean si Machado au inscris golurile victoriei clujenilor, aducand Victoriei Branesti a 14-a infrangere din acest sezon.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Dupa ce a ratat o ocazie mare in minutul al treilea de joc, Claudiu Niculescu a dat pasa decisiva pentru deschiderea scorului in minutul 26. Nicola a pierdut balonul la mijlocul terenului, permitandu-le oaspetilor sa plece pe contra-atac. Cojocnean a primit o pasa de la Niculescu si a inscris cu un sut din 11 metri.

Machado a dus scorul al 2-0 in minutul 60, dupa ce a urcat pe banda stanga, l-a driblat usor pe Sergiu Bar, a patruns in careu si l-a invins pe Bordeanu cu un sut la coltul lung.

Echipe de start:

Branesti: Bordeanu, Maghici, Bar, Iacob (Ispir '77), Nicola (Poverlovic ;58), Lorincz, R. Avram, Novac (Todoran '62), Olariu, Oprea, C. Coman

U Cluj: M. Popa, Ungurusan, Pele, Abrudan, Bazzi, Cojocnean, Balde, Bostina (Pacurar '80), Cristea (Delgado '69), Niculescu (Nasser '56), Machado