Mircea Lucescu, tot mai aproape sa preia pe PSG

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 20 aprilie 2011, 12:46 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu
Foto: Reuters
Mircea Lucescu, antrenorul echipei Sahtior Donetk, este, conform presei italiene, foarte aproape de a prelua conducerea tehnica a formatiei Paris Saint Germain, informeaza sportal.it, conform Mediafax.

"Mircea Lucescu este foarte aproape de a demisiona de la Sahtior Donetk, tratativele cu Paris Saint-Germain aflandu-se in faza finala", se precizeaza pe site-ul sportal.it, conform Mediafax.

In varsta de 65 de ani, Mircea Lucescu a antrenat de-a lungul timpului echipele Corvinul Hunedoara, Dinamo, Pisa, Brescia, Reggiana, Rapid, Inter, Galatasaray, Besiktas si Sahtior.

Din 2004, se ocupa de pregatirea formatiei Sahtior Donetk, echipa alaturi de care a reusit cucerirea Cupei UEFA in anul 2009.
























5463 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    cred ca ar face o greseala daca se duce la PSG (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:08)

    snowflake [utilizator]

    Cred ca ar face o greseala daca se duce la PSG.
    • +2 (4 voturi)    
      sunt de acord... (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:40)

      me [anonim] i-a raspuns lui snowflake

      nu e o echipa mult mai buna ca shahtior , la bani assisderea
      si in ucraina are locu asigurat, are echipa formata de el etc...
  • +10 (12 voturi)    
    Romania (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:15)

    tikitaka [utilizator]

    Nu e "echipa", dar merita poate mentionat c-a antrenat si nationala Romaniei timp de 5 ani, formand practic "generatia de aur" preluata mai apoi de Jenei si Iordanescu.
    • -7 (9 voturi)    
      generatia de aur (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:37)

      dman [anonim] i-a raspuns lui tikitaka

      s-a format la echipele de club, NU a format-o Lucescu.
    • +4 (4 voturi)    
      cum?!?!?!? (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:40)

      me [anonim] i-a raspuns lui tikitaka

      nu "generalu" e cel mai cel antrenor din lume? :P
      cu nationala ar trebui inceput, dar noi romanii consideram nationala ceva extrem de neimportant!
  • -3 (3 voturi)    
    Mircea Lucescu (Miercuri, 20 aprilie 2011, 15:59)

    chris [anonim]

    Marele nostru antrenor cred ca a simtit dupa 6 ani
    nevoia schimbarii are 66 de ani cit mai poate antrena la nivel inalt ? Asa ca o retragere de la Paris
    cu care si Neli ar fi de acord e cea mai inteleapta.
  • 0 (2 voturi)    
    nu o samearga la PSG.. (Miercuri, 20 aprilie 2011, 21:18)

    danarad [anonim]

    ...acolo se joaca meciurile pe teren,si va trebui sa-si dovedeasca ,,valoarea''..
    • 0 (0 voturi)    
      meciuri (Miercuri, 20 aprilie 2011, 23:43)

      eu [anonim] i-a raspuns lui danarad

      Sa inteleg ca meciurile din Europa League nu s-au jucat pe teren ? Si nici cele din CL ? Eu inteleg ca esti frustrat dar incearca sa fii putin obiectiv ... stiu ca la oite e mai greu ...
  • 0 (0 voturi)    
    Luce (Joi, 21 aprilie 2011, 0:42)

    Cris07 [utilizator]

    Cred ca se va duce la PSG pebtru ca in Ucraina nu mai are nimic de demonstrat, plus ca Luce stie cand sa plece. Nu spuneti ca nu-i place sa lase lumea sa planga dupa el! :)
  • 0 (0 voturi)    
    La Inter (Joi, 21 aprilie 2011, 10:07)

    Shine [anonim]

    Am niste informatii din surse sigure ca PSG-ul e doar un paravan ptr a ascunde faptul ca de fapt negociaza cu Inter. Salariul va fi dublu fata de Shahtior si prime cu duiumul. Pe 1 mai se va anunta exact ce si cum.