Jose Mourinho: As vrea sa vad cum joaca Barcelona in inferioritate impotriva noastra

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 17 aprilie 2011, 10:17 Sport | Fotbal

Jose Mourinho
Foto: Reuters
Real Madrid a remizat, scor 1-1, impotriva Barcelonei, rezultat in urma caruia distanta dintre cele doua echipe a ramas de opt puncte. "Maniera de arbitraj a fost intr-un fel pentru noi si altfel pentru ei. M-am saturat sa joc mereu in inferioritate impotriva catalanilor. As vrea sa evoluez si eu in 11, iar ei in zece", a precizat tehnicianul lusitan dupa incheierea partidei de pe Santiago Bernabeu.

"A fost o partida echilibrata atata timp cat am jucat 11 contra 11. Echipele se stiau foarte bine, a existat mult respect si tocmai de aceea nu au fost foarte multe ocazii de gol. Fiecare stia ca adversarul este puternic. Barcelona este cea mai buna echipa din lume la posesia balonului. In egalitate de oameni, am reusit sa le punem probleme, dar cu un om mai putin au putut sa se desfasoare cum au dorit. Nu pot sa inteleg de ce Alves nu a primit al doilea cartonas rosu. Maniera de arbitraj a fost intr-un fel pentru noi si altfel pentru ei. M-am saturat sa joc mereu in zece oameni contra Barcelonei. Sper ca intr-o buna zi sa pot sa evoluez si cu in 11, iar ei in 10. Sa vedem atunci ce va iesi. Am inceput sa stiu sa pregatesc meciurile in care am un om in minus fata de Barcelona. Ma gandesc ca in Cupa Spaniei poate vom avea parte de  un arbitraj normal" - Jose Mourinho.

"Am reusit un rezultat bun pe Bernabeu. Realul este una dintre cele mai bune echipe din lume. Sa nu pierzi aici va fi mereu o performanta. Gazdele au insistat bine si in zece oameni. Puteam foarte bine sa castigam, dar si sa pierdem pe finalul de meci. Cel mai important este faptul ca au ramas in continuare opt puncte distanta, cu sase etape inainte de terminarea campionatului. Ne vom concentra pe ceea ce avem de facut, iar in acest fel putem spera ca vom fi campioni"  - Josep Guardiola.

Clasament Primera Division:

1 FC Barcelona 85 puncte
2 Real Madrid 77
3 FC Valencia 63.




















3761 vizualizari

  • -2 (18 voturi)    
    frustratzii de la real (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:06)

    docttore [anonim]

    hai mah mourinho..nu mai fi asa frustrat..cum dreaq vrei sa nu joci in inferioritate cand fundashu tau face si hentz si fault de ultim aparator..club de frustratzi care atunci cand joaca cu o echipa de seama incep numa sa faulteze ca ciobanii si sa se certe...beshinoshi la gunoi cu voi
  • 0 (16 voturi)    
    gargara (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:08)

    catalanul [anonim]

    Numai gura e de astia de la Real. Si in tur zicea Ronaldo "Sa vada el cum le da si lor 8" (Barca-Almeria)............soarta le-a dat doar 5 (totusi a avut dreptate :)). O sa le scoata fotbalul din cap si in cupa regelui si in campions league. Poate asa invata si Mourinho sa vorbeasca si sa fie mai diplomat.
  • +7 (13 voturi)    
    eee (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:11)

    MirceaA [utilizator]

    cat scandal face, in loc sa zica "sarut mana" pentru 11 metri. Si daca vrea sa joace in 11, sa-si invete elevii sa nu-i mai apuce de gat pe adversari.
    • +2 (8 voturi)    
      PLAGIAT!! (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:39)

      jooo [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      ( )!!!
      Pai asta vroiam eu sa scriu............
  • -3 (5 voturi)    
    nr.1 (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:31)

    nr.2 [anonim]

    señor mucho mejor
  • +2 (12 voturi)    
    Hai sa fim realisti ! (Duminică, 17 aprilie 2011, 11:42)

    Andy Latimer [utilizator]

    Barca, dupa ce a dat gol, a stat la mica ciupeala.... Desi urasc Madridul, sunt mercenari, dar mai ales sunt...mana dreapta(impreuna cu Milan) a MAFIEI BIUIN, sa recunostem ca marile ocazii le-au avut gazdele : Ronaldo bara si ratare incredibila prima repriza, Di Maria s-a distrat pe flancul stang, Benzema il facea titirez pe Pique, Adebayor ,daca se integreaza sistemului va da multe goluri, samd. Eu zic ca semifinala Ligii Campionilor SE JOACA.... Madrilenii vor juca altceva, oricum isi luasera gandul de la campionat, mai ales dupa Blatul ordinar cu Gijon...
    • +1 (1 vot)    
      :-) (Duminică, 17 aprilie 2011, 12:20)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Andy Latimer

      Antifanatic uraste Madrid-ul.
  • +3 (3 voturi)    
    Mafia si Milan (Duminică, 17 aprilie 2011, 12:34)

    Jimbo [anonim]

    Milan nu mai are sponsor pe Biuin ci pe Flai Emireits. Informeaza-te.
  • -3 (7 voturi)    
    aww... (Duminică, 17 aprilie 2011, 12:56)

    raulucian [utilizator]

    The Special Five crede ca putea bate Braca daca nu lua rosu. Viva la Revolution, Viva Barca!
  • -2 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 17 aprilie 2011, 12:57)

    Marcu [anonim]

    Cand citesc declaratiile astuia, ma intreb mereu daca nu cumva e roman.
    • 0 (2 voturi)    
      ai dreptate (Duminică, 17 aprilie 2011, 20:40)

      cititor [anonim] i-a raspuns lui Marcu

      si nu te mira n-ai vazut ca e prieten cu Becali si la oftica seamana si cu Borcea, chiar si la atitudine, vesnic incruntat.
      Cam acelasi aluat "s-a urcat scroafa in copac".
      Unul de la cioban la miliardar celalalt de la vesnic secund la "mare antrenor " dar numai cu jucatori multi si de mare valoare. Si si asa il fura arbitrii. Eu zic ca la "EL Clasico" sa arbitreze arbitrii straini asa cum s-a practicat si la noi la "El rahato"
      Dinamo-Steaua
  • 0 (0 voturi)    
    Real este HALAL (Luni, 18 aprilie 2011, 16:41)

    steffi [utilizator]

    De ce trebuie acest Mou sa puna intrebari idioate cum ar fi sa joace Barca in 10 oameni contra lui si nu isi pune problema cum ar fi ca jucatorii lui sa fie mai buni si sa nu ia cartonase rosii ?
    Barcelona ii va spulbera si in Cupa Spaniei si in CL veti vedea ...