Liga 1

Otelul - Dinamo 3-3/ Thriller la Galati

Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 13:24 Sport | Fotbal

Dorinel, din nou pe prima pozitie din Liga 1
In minutul 85, Otelul conducea pe Dinamo cu 3-1, iar moldovenii se pregateau sa revina pe prima pozitie din Liga 1. Finalul de meci a fost insa unul demn de un thriller pentru gazde, echipa lui Ioan Andone marcand de doua ori in doar patru minute. S-a terminat 3-3, iar Galatiul s-a mai impiedicat inca o data in drumul anevoios catre primul titlu din istorie.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Dupa esecul din Ghencea, Otelul spera sa-si revina in fata lui Dinamo, o echipa inconstanta in evolutii in aceasta editie de campionat. Gazdele au deschis scorul prin Antal (30'), dar bucuria a tinut doar sase minute, Catalin Munteanu egaland cu o lovitura de cap (dupa o centrare superba a lui Alexe). A fost 1-1 la pauza, dupa 45 de minute cu un fotbal sarac in exprimare.

In a doua repriza, apararea bucuresteana a iesit din nou in evidenta, iar in doar cateva minute gazdele conduceau cu 3-1 pe tabela (Giurgiu 52' si Pena 54' au profitat de erorile mari ale lui Diabate si Moti).

Finalul de partida avea sa fie insa unul de cosmar pentru gazde, Dinamo revenind dupa reusitele lui Tucudean (86' - lob deosebit de la 16 metri) si Dragos Grigore (90' dupa un corner).

Otelul a pierdut doua puncte mari in lupta pentru titlu, echipa lui "Munti" fiind tradata tocmai de aparare, arma letala de pana acum.

Echipe:

Otelul:
Grahovac - Rapa, Perendija, Costin, Salagean - Filip, Giurgiu - Antal, Viglianti, Silviu Ilie - Punosevac. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rezerve: Branet, Cojoc, Sarghi, Ibeh, Iorga, Pena, Bus.

Dinamo: Balgradean - Barboianu, Moti, Grigore, Zie Diabate - Kone, Catalin Munteanu, Margaritescu - Alexe, Liviu Ganea, Bakaj. Antrenor: Ioan Andone.

Rezerve: Naumoski, Patrascu, Tucudean, Gaman, Danciulescu, Vlad Munteanu, Rubio.

7341 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    moldova-i fruntea !!! (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 15:34)

alex [anonim]

waiii si m am bucurat wai,bravo moldovenii mei...hi hi hi !!!
  • +1 (13 voturi)
    Din pacate....... (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 16:10)

cornel [anonim]

Otelul n-a stiut sa gestioneze o victorie clara. Se vede clar ca Romania e , la varful fotbalului , dinamovista. !!! V-a placut cum au comentat cei de la GSP in favoarea lui Dinamo ? In favoarea secului Felix. Si noi vrem sa fim in Europa cu astfel de conducatori ?
    • +1 (5 voturi)
      trezestete omule... (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 19:38)

me [anonim] i-a raspuns lui cornel

in proportie de 70% se comenteaza in favoarea lui steaua asta nu vezi?

pe langa asta, chiar si asa, care e relevanta pentru meci? crezi ca nu au batut pentru ca a fost comentatorul dinamovist?
  • -7 (7 voturi)
    Miroase a.......... (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 16:40)

Maian [anonim]

Ok, sunt de acord ca in fotbal se joaca pana in ultima secunda, dar totusi sa primesti 2 goluri in 5 minute, inseamna ca esti o echipa romaneasca or ca e vorba de un aranjament.
    • 0 (2 voturi)
      Te-ai uitat la meci? (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 17:48)

Traficantu' [anonim] i-a raspuns lui Maian

Din comentariul tau nu reiese. Daca te-ai fi uitat poate ai fi scris ceva cu sens...
      apropo... (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 17:56)

Adrian [anonim] i-a raspuns lui Maian

daca e sa o luam asa, dinamo a luat 2 goluri in 2 minute, nu?? ;)
      • -3 (3 voturi)
        aceeasi poveste (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 21:21)

clujean [anonim] i-a raspuns lui Adrian

cele doua goluri pomenite de tine au venit tot in cadrul "cooperativei", nu pe bune
  • -4 (6 voturi)
    Ma gandesc cu groaza la Otelul in Ch League (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 17:09)

Frankie [utilizator]

Daca va termina pe locul 1, Otelul se va califica direct in Champion League. Pe langa faptu ca n-au un stadion, tare mi-e teama ca o sa fie MAciuca batailor pe acolo cu 5-6-7 goluri primite / meci .
      @Frankie (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 21:16)

adib [anonim] i-a raspuns lui Frankie

Eu imi aduc bien aminte cum echipe de "top" ce aveau stadioane facute de militie, armata sau cfr si-o furau de la niste pescari islandezi si insulele feroe. Gindestete cu groaza ca un conducator de club cere de vreo 8 ani sa fie echipa lasata in pace sa se antreneze pentru LC. Si mai interesant cum jucatori "profesionisti" sunt culesi morti de beti de prin cluburi.
  • +3 (5 voturi)
    samponati-l... (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 17:54)

danarad [anonim]

..de la 3-1,pina la egalare,otelul a stat in propriul careu,dupa egalare ,au iesit la atac....la ce l-au mai televizat ? dupa ce va trece un timp,poate il auzim iarasi pe borcea,raspunzindu-i lui andone; ca doar iarba nu ia cumparato...
  • -1 (1 vot)
    campionat fals (Duminică, 17 aprilie 2011, 15:00)

lika [anonim]

chia nu vedeti sau nu aveti curajul sa vedeti cum fundasii galateni se dau efectiv la o parte'?nu este decat o rusine din multe altele a clanului dinamo-becalist!nu avem in cap decat bani iar cand na bate ugerul gherghita in cupele europene o da m pe neacomodare pe lipsa de bla bla si il v om vedea iar si iar pe porcica dansand din buric.nu stiu de ce nu organizam un asemenea concurs sa i dam si omului cu mercur o satisfactie.Rusine.
    campionat fals (Duminică, 17 aprilie 2011, 15:37)

intrebare Dorinele spune ti sincer te ma i simti la fel de neamt curat alaturide gabi stan´eu nu sant decat un fost fotbalist si cand il vede am pe un fost presedinte dorit la dinamo bun prieten cu cornel dinu mi am dat seama ca ori nu ti ai uitat cuibul ori ne crezi pe toti niste prosti din pitesti.sigur ai inteles ce trebue si cea ce tu stii.