CFR Cluj a ajuns la a treia partida consecutiva fara victorie in Liga 1, dupa ce luni, in meciul etapei a XXV-a contra celor de la FCM Tg. Mures, a inregistrat doar o remiza, scor 0-0. Cu noua etape pana la finalul sezonului, campioana ramane departe de ultimul loc ce duce in Europa League, avand doar 33 de puncte acumulate.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Cu putine faze spectaculoase, prima repriza s-a incheiat la egalitate (0-0), cea mai mare ocazie a primei parti apartinandu-le clujenilor, atunci cand Sare a ramas singur cu portarul muresenilor, Balauru intervenind insa salvator. Cea mai mare ocazie a reprizei secunde a apartinut gazdelor, insa Didi nu a putut profita de greseala lui Nuno Claro, care a respins in fata sutul lui Astafei. trimitand peste poarta din marginea careului mic.

In urmatorul meci al Ligii 1, CFR Cluj va primi acasa vizita rivalei din oras, Universitatea Cluj.

Echipe de start:

FCM Tg. Mures: Balauru, L. Rus, Iencsi, Matei, Szilagy, Vagner (Raduta '84), Fl. Dan (Petcut '38), Issa Ba, Astafei, Zaharia, Didi (Vartic '65)

CFR Cluj: Nuno Claro, Panin, Rada, Diogo, Sare, Kivuvu, Muresan, E. Dica (Hora '87), Nicoara, E. Kone (Batin '90+1), Bus (Bud '81)