VIDEO Kuban - Spartak Moscova 3-1/ Dan Petrescu, pe val

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 3 aprilie 2011, 12:33 Sport | Fotbal

Dan Petrescu
Foto: Captura YouTube
Kuban Krasnodar a obtinut cea de-a doua victorie din campionat dupa ce a trecut, scor 3-1, pe propriul teren, de Spartak Moscova. Lacina Traore a deschis scorul (45', din penalti), Ibson a egalat (49'), pentru ca Kulik (58') si Davidov (88') sa stabileasca scorul final.

La Kuban, Lacina Traore si Dacian Varga au fost titulari.

"Este un succes cu adevarat important pentru echipa noastra. Am avut si noroc astazi, dar pana la urma victoria este una meritata" - Dan Petrescu.

Kuban: Budakov, Armas, Zelao, Zhaunerchyk, Kozlov, Varga, Tlisov, Tsoraev, Kulik, Traore, Ne. Au mai evoluat: Davidov, Fiedler, Skvernyuk.
 
Rezultate:
Amkar - Sovetov Samara 1-1
Volga - Dinamo Moscova 3-1
Lokomotiv Moscova - Rostov 1-1
Kuban - Spartak Moscova 3-1.

Clasament:
1 Rubin Kazan 6 puncte (4-0)/ doua partide
2 Volga Nyzhnyi 6 (5-1)/ trei partide
3 Zenit 6 (3-0)/ doua partide
4 Kuban Krasnodar 6 (4-3)/ trei partide. 

Vezi aici rezumatul partidei Kuban - Spartak Moscova:








Citeste mai multe despre   























16289 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Dan Petrescu (Duminică, 3 aprilie 2011, 13:28)

    Rosu Claudiu [anonim]

    BRAVO DANE suntem mandri de tine!
  • +1 (15 voturi)    
    DAN (Duminică, 3 aprilie 2011, 13:47)

    tete moraru [anonim]

    bravo Dan, din pacate Hagi e praf.
  • +14 (14 voturi)    
    Dan antrenorul Nationalei (Duminică, 3 aprilie 2011, 14:29)

    ploiesteanu [anonim]

    Scoateti corbu' de la nationala si lasati-l pe Dan sa faca echipa si sa-i invete ce stia el sa joace. Ma uitam la jocul krasnodarului si imi aminteam de echipa stelei in vremurile ei de glorie dar si de jocul nationalei de la campionatul mondial din SUA. Sunt sigur ca in curand va fi selectionerul unei tari si nu a tarii noastre. Luati-l, ca-l iau altii.
    • +7 (7 voturi)    
      . (Duminică, 3 aprilie 2011, 15:35)

      adi [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      la nationala se plafoneaza.. si ii mai si zic unii si altii ce jucatori sa promoveze, nah.. nationala e cel mai bun marketing
    • +6 (8 voturi)    
      din pacate (Duminică, 3 aprilie 2011, 17:18)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      nu poti sa faci din rahat bici... e greu pentru un antrenor sa vina sa isi riste imaginea pe loazele de la nationala.
    • 0 (0 voturi)    
      antrenor vs selectioner (Joi, 28 aprilie 2011, 11:50)

      gabi [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      dupa cum s-a vazut si cu razvan lucescu, un antrenor bun la club nu e mereu si un selectioner bun. sper ca urmatorul selectioner sa fie consacrat (de ex. lippi antreneaza irlanda de nord, de ce nu ar veni in romania?)
  • -4 (4 voturi)    
    meci (Duminică, 3 aprilie 2011, 18:40)

    super dan [anonim]

    cam usor a dat kuban golurile
  • +2 (6 voturi)    
    PETRESCU LA NATIONALA!!! (Duminică, 3 aprilie 2011, 18:49)

    resita31 [utilizator]

    IL ASTEPTAM CU MARE DRAG.
  • +1 (1 vot)    
    E adevarat, apar interesele de club (Duminică, 3 aprilie 2011, 20:08)

    ploiesteanu [anonim]

    Jocul de fotbal incepe de pe maidan, de-acolo de unde a fost remarcat Dobrin si multi altii. Astazi baza s-a subtiat. Copiii stau toata ziua in fata calculatorului. Antrenorii de juniori insa, trebuie sa faca selectia si sa imprime pustiului cele mai bune deprinderi de baza. Ori asta nu se face. Sunt cateva scoli de fotbal, platite cu bani grasi de parinti, care nu aduna intotdeauna pe cei mai talentati (uneori din lipsa de resurse materiale acestia nu-si pot demonstra valoarea). Am uitat sa driblam ca sa cream superioritate, acum se joaca un "magarus" nesustinut de conditia fizica precara a fotbalistilor, care trebuie sa se demarca permanent in acest stil de joc (vezi Barca). Asa juca Steaua cu demarcari in spatele fundasilor, multa miscare fara minge dar si driblinguri, si comentatorii (alti comentatori, nu astia) nu strigau ca jucatorul "se complica".
  • +1 (7 voturi)    
    3 MARI antrenori romani in ziua de azi ! (Duminică, 3 aprilie 2011, 23:04)

    Motanu [anonim]

    Eu unul consider ca in ziua de azi avem 3 antrenori romani de care putem fi mandri: Dan Petrescu, Mircea Lucescu si Dorinel Munteanu.

    Toti 3 au dovedit prin munca de ce sunt buni, Dan Petrescu castigand titlul si reusind 8 PUNCTE in Grupele Ligii Campionilor cu Unirea Urziceni, Mircea Lucescu a castigat Europa League in 2009 cu Sahtior, iar anul acesta a dus echipa respectiva in premiera in 8-imile Ligii Campionilor, iar Dorinel Munteanu a facut din Otelul o echipa care anul trecut termina sezonul pe locul 8, o echipa care este favorita Numarul 1 la titlu sezonul acesta !
    Felicitari baieti, suntem MANDRI de voi !
  • 0 (0 voturi)    
    Clasament corect (Miercuri, 6 aprilie 2011, 8:37)

    bogdan [anonim]

    http://www.soccerway.com/national/russia/premier-league/2011-2012/regular-season/

    De ce nu puteti (sau macar incercati) sa fiti corecti si impartiali.....de ce nu treceti si cea de-a 3 partida a echipei Rubin Kazan...s-a jucat de acum o saptamana..........e o infrangere...........
  • 0 (0 voturi)