Ne temem de Luxemburg/ Lupescu: Vom avea un meci greu

de     HotNews.ro
Duminică, 27 martie 2011, 11:09 Sport | Fotbal

Ionut Lupescu (FRF)
Foto: AGERPRES
Fara nicio victorie in preliminariile pentru EURO 2012, selectionerul Razvan Lucescu nu se gandeste la demisie, avand si sprijinul oficialilor Federatiei Romane de Fotbal. Ionut Lupescu sustine ca se va trage linie si se va analiza situatia nationalei in luna iunie, dupa returul cu Bosnia, marturisind insa ca se teme si de Luxemburg, codasa Grupei D: "Vom avea un meci foarte greu la Piatra Neamt".

"Nu se pune problema demiterii lui Razvan. Vine meciul cu Luxemburg, pe care trebuie sa il castigam. Avem nevoie de cele trei puncte si sper ca baietii sa se adune, pentru ca este un moment greu. Vom trage linie in luna iunie, dupa meciul cu Bosnia", a declarat directorul general al FRF, Ionut Lupescu, la Digisport, citat de Mediafax.

Oficialul roman recunoaste ca sansele calificarii la EURO 2012 sunt minime si prevede un meci greu la Piatra Neamt, cu Luxemburg: "Sanse la calificare? Nu cred ca vom putea sa castigam restul meciurilor. Mi-e greu sa cred ca putem sa gasim jucatori care sa joace un fotbal ofensiv. Ma asteptam ca, dupa ce am avut 1-0, sa avem mai multa incredere, dar Mutu si Marica n-au avut nicio minge pe care sa o foloseasca. Aveam nevoie de un mijlocas care sa-i puna in valoare, dar nu s-a intamplat asta. Mi-e teama de meciul cu Luxemburg, pentru ca noi nu avem o posesie buna si vom avea un meci foarte greu".


Citeste mai multe despre   



















2611 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Coruptie si lipsa de profesionalism ! (Duminică, 27 martie 2011, 11:31)

    cornel [anonim]

    Asta e si in fotbalul nostru. E generalizata. Lupescu si altii ca el reprezinta "dinamoviada". Asa se gandeste la noi la toate nivelele. M. Sandu a fost bolnav si l-a lasat pe Lupescu sa faca harcea-parcea din echipa nationala. De ce au lipsit de la inceput Goian, Nicolita si altii ? Razvan nu are absolut nimic cu functia de selectioner ! La noi sunt promovati persoanele dupa gasti de familie. De ce a fost atacat Piturca dupa ce a calificat echipa in turneele finale de 2 ori? de ce a fost adus Hagi la nationala in locul lui Piturca ? De ce se minte ca nu avem jucatori si nu se spune ca, de fapt, nu avem antrenori ? Coooruuuptiiieeee!
    • -4 (14 voturi)    
      Mananci bors ! (Duminică, 27 martie 2011, 12:25)

      Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui cornel

      Stelistii au distrus nationala ! De la Hagi, la Boloni si Piturca ,TOTI au calcat "Tricolorul" in picioare ca pe o carpa, ca antrenori ; ai uitat cum a plecat Piturca ? Am fost la turneul final ? Ca ce altceva decat ca loseri,papagali(vezi meciul cu Olanda, dupa ce ne-am batut cu caramizile in piept ca jucat antifotbal cu Franta si Italia!!!) ? Despre Hagi, no comment, iar Boloni a plecat ca un las, cand a dat de greu... Despre Jenei,in afara invidiei ca Mircea Lucescu a obtinut mai multe trofee decat el ,nu pot adauga decat ca unii oameni nu imbatranesc frumos....Si a mai fost un stelist celebru,Iordanescu, antrenorul pupator de icoane,actual ciolanar in parlament...
    • 0 (0 voturi)    
      re (Duminică, 27 martie 2011, 18:20)

      info [anonim] i-a raspuns lui cornel

      Nu exista demnitate, daca meciul cu Lux e greu....e clar unde am ajuns, suntem praf la toate nivelele pacat :(
  • 0 (8 voturi)    
    eu imi doresc sa pierdem! (Duminică, 27 martie 2011, 11:39)

    goodgirlgonemad [utilizator]

    poate numai facandu-ne in halul asta de cacao, da D-zeu si scapam de ciuma numita R. Lucescu. De ja""rele de la f.r.f., nu prea cred insa.
    • +1 (1 vot)    
      vai de capul lor! (Duminică, 27 martie 2011, 15:31)

      ion ionescu [anonim] i-a raspuns lui goodgirlgonemad

      Ar cam ultima sansa ca sa batem Luxemburgul, pentru ca, la cum jucam si la ce rezultate avem, o sa ajungem in aceeasi urna valorica cu ei si atunci nu vom mai putea face parte din aceeasi grupa de calificare. Cat timp fotbalul romanesc va fi condus de niste grobieni precum familia Becali (frati si veri, deopotriva) si de incompetenti ca sefii de la liga si de la FRF, nu vor mai fi rezultate. Va trebui sa mai treaca o generatie de la disparitia acestora din lumea fotbalistica si, daca vor veni oameni destepti in fotbalul romanesc (nu numai smecheri, cum sunt acum), cu investitii in centrele de juniori, mai sunt sperante sa se redreseze ceva.
  • +10 (10 voturi)    
    Sa plece (Duminică, 27 martie 2011, 11:41)

    spysoby [anonim]

    Lucescu junior,mafioti de la federatie si toti ratatii de pe teren.Repede.
  • +13 (13 voturi)    
    naspa (Duminică, 27 martie 2011, 11:53)

    Mihai [anonim]

    Am ajuns sa ne temem si de Luxemburg, suntem de toata jena. Nici nu ar trebui sa mai discutam câtuşi de puţin despre fotbal, având în vedere că la rubricile de sport de la tv se discuta care din jucatorii de fotbal s-a combinat cu o bomba sau a luat narcotice. Am ajuns de râsul curcilor. Halal sa ne fie!
    • +1 (1 vot)    
      Adevarat (Duminică, 27 martie 2011, 16:09)

      LukeThe Nuke [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      Ai drepatate, insa daca stam stramb si judecam drept - faptul ca ne e teama si de Luxemburg in acest moment este NORMAL LA CE ECHIPA SI ANTRENOR AVEM!
      Asta e!
  • +7 (7 voturi)    
    Ce mai cauta astia? (Duminică, 27 martie 2011, 11:53)

    radu [anonim]

    Sandu, Lupescu, Lucescu etc... ce mai cauta la federatie?
  • +5 (7 voturi)    
    Ce nu intelegeti!? (Duminică, 27 martie 2011, 11:55)

    andy [anonim]

    Fotbalul romanesc este in deplina concordanta cu starea natiunii. Asta avem, cu asta defilam...moral, politic, economic.
    • -3 (5 voturi)    
      te inseli (Duminică, 27 martie 2011, 12:06)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui andy

      starea morala a natiunii e destul de sanatoasa. Pare doar ca e anapoda pt ca la noi oamenii mizerabili se inghesuie la conducere si astfel sunt mai vizibili. Dar ei nu sunt definitorii pt natiunea romana.
  • +5 (5 voturi)    
    Asa de rau am ajuns? (Duminică, 27 martie 2011, 11:56)

    JJ [anonim]

    Chiar este fundul sacului? Nu sunt decat vreo 15 ani de la generatia de aur si chiar atat am cazut? Cand vor inceta impresarii sa faca echipa si se va investi in juniori si in dotari? Nu am nimic cu Lucescu, el ar fi un antrenor bun daca ar avea macar cu ce si daca nu ar fi interese mai mari decat poate el sa duca. Dar, cu un asa campionat, asa echipa nationala. Bravo baieti (<-- sarcasm).
  • +7 (7 voturi)    
    vai de noi (Duminică, 27 martie 2011, 11:56)

    virgilius [utilizator]

    Pacat de stadionul cel nou ca nu avem la ce ne uita. Poate la concerte !
  • +7 (7 voturi)    
    Nationala (Duminică, 27 martie 2011, 12:02)

    Romanul [anonim]

    Pai cum sa se gandeasca Lucescu&Lupescu la demisie, daca nici Severin nu se gandeste. In Romania nu se demisioneaza, se "autosuspenda", functionand, bine mersi, in continuare. Lupescule, tata, linia a fost trasa deja demult; n-ai observat-o. Bilant mai clar nici ca se poate. Dar, castigati meciul cu Luxemburg si vi se vor ridica statui. Schimbati tot baieti, incepand cu voi. Cred ca e nevoie de infuzie de tineret, de oameni si jucatori noi, reconstructia nationalei, daca mai avem pretentii sa scoatem nasul in lume.
  • +3 (3 voturi)    
    Sa pierdem ca altfel nu scapam de ghinionul Razvan Lucescu! (Duminică, 27 martie 2011, 12:11)

    George Stan [anonim]

    Daca nu pierdem cu Luxemburgul nu avem sanse sa scapam de Razvan!!!
    • +2 (2 voturi)    
      stai linistit (Duminică, 27 martie 2011, 13:53)

      dan [anonim] i-a raspuns lui George Stan

      poate cineva acolo sus te aude si scapam de el... sunt din Piatra Neamt si acuma imi pare rau ca am luat bilet la meci, dupa ce am vazut ce panarame de jucatori sunt la echipa nationala... ma duc sa stau 3 ore in ploaie, frig (asa va fi vremea) si sa vad si cum fac egal sau pierd in fata Luxemburgului? De fapt daca stau bine sa ma gindesc, de fapt mi-am luat bilet la derby-ul grupei. Nu ca nu as fi patriot, dar in cazul de fata cred ca a dovedi ca sunt patriot este sa ma dcu la meci si sa strig : DEMISIA. Dar sigur o sa ma amendeze pentru deranjarea ordinii publice :))
    • +1 (1 vot)    
      vise... (Duminică, 27 martie 2011, 14:15)

      me [anonim] i-a raspuns lui George Stan

      de lucescu poate scapam... da de sansu , dragomir si restu nu scapam nici daca ajungem pe locu 350 din 300 in clasamentu FIFA...
  • +5 (5 voturi)    
    Mda... (Duminică, 27 martie 2011, 12:15)

    George [anonim]

    Fotbalul romanesc este reprezentat de o mafie. de niste oameni gaunosi care isi apara propriile privilegii si interese. Banii si nimic altceva nu conteaza pentru gasca mafiota de la FRF. Razvan Lucescu NU avea ce sa caute in functia de selectioner al nationalei. Absolut nimic nu-l recomanda pentru un asemenea post. Romania nu are cum sa faca performanta cu Mircea Sandu, Ionut Lupescu, Mitica Dragomir, Razvan Lucescu si majoritatea conducatorilor de cluburi de fotbal din tara. Niciodata, nimeni n-a raspuns in mod direct la nivel de FRF si Liga pentru rezultatele dezastruoase inregistrate de fotbalul romensc. Cei care numesc antrenori la nationala de ce nu raspund in solidar cu acestia daca nu au rezultate????
    Afara cu Sandu, Dragomir, Lupescu si Lucescu Jr.!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    problema mare este antrenorul (Duminică, 27 martie 2011, 12:19)

    visio [anonim]

    pentru că el face strategia jocului, pentru că el învață jucătorii să dea un sens jocului; la noi se vede clar că mutu nu dă gol; de ce? pentru că strategia jocului este greșită din naștere; dar atâta vreme cât fotbalul se face pe simpatii de familie și mai puțin interese economice...cam ăsta este rezultatul...
  • +5 (5 voturi)    
    nu mai avem jucatori (Duminică, 27 martie 2011, 12:21)

    tudor [anonim]

    din pacate asta e tristul adevar.

    tot din pacate marea majoritate a suporterilor nu inteleg asta.
    si anume ca astazi traim doar din amintirile unei generatii de aur si din iluziile intretinute de comentatorii de ziare si televiziuni care promoveaza si comenteaza meciurile din campionatul intern si cele ale nationalei de parca ar fi macar o finala de Champions League, daca nu chiar de campionat mondial.
    sigur, oamenii incearca sa faca rating si sa-si salveze slujbele numai ca strategia lor de marketing nu schimba cu nimic tristul adevar : Romania a ajuns o echipa de mana a treia ca urmare a valorii si mentalitatii jucatorilor pe care ii are.
    iar asta nu se va schimba prea curand in bine, ba dimpotriva, probabil va fi din ce in ce mai rau
    trebuie sa acceptam adevarul si sa nu mai cautam vinovati in toate partile.
    sa inchidem televizoarele si sa ne gasim altceva mai bun de facut atunci cand se anunta un meci de fotbal evitand astfel nervii si frustarile ulteriore.
    • +1 (1 vot)    
      Hai bã ma lasi? (Duminică, 27 martie 2011, 15:07)

      uwe [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      Si daca baga in teren un mijlocas de la gaz metan cfr craiova ar fi jucat mai bine decat Florescu.
    • -2 (2 voturi)    
      Cu intelegerea stam cam prost.. (Duminică, 27 martie 2011, 16:37)

      Cornel [anonim] i-a raspuns lui tudor

      Tudore,jucatori sint,conducatori BA.Este similar cu ce se intimpla in Romania lui basescu/boc.
      Nu exista nici un interes sa fie promovati oameni din afara cercului inchis al conducatorilor fotbalului.Astia nici morti nu vor pleca,deoarece asa-zisa criza a imputinat banii care trebuie sa circule numai catre "unii" dintre cetateni.Pentru ca ei sa nu simta criza,ca de altii....Cum te simti ca roman acum ?
      Generatia de aur a jucat pe bani infinit mai putini !
      • +2 (2 voturi)    
        Lucescu Jr e de vina. Si Boc. Si Basescu. (Duminică, 27 martie 2011, 17:16)

        ion [anonim] i-a raspuns lui Cornel

        "jucatori sint,conducatori BA"

        Si unde sunt nene acei jucatori? Avem jucatori la Barcelona, la Real sau la Manchester? Sau macar la Bayer? Sau macar la Ajax? Sau macar la locul 5 din Olanda?b Sau la locul 10 din Franta?

        Nu avem nici un jucator in campionatul Spaniei in prima liga, avem un jucator (cam betiv de altfel) care joaca in prima liga sin Anglia (se lupta se evite retrogradarea) si 3 jucatori in campionatul Italiei (doi dintre ei sunt batrani si pe duca: Chivu si Mutu). Doi jucatori in Germania ca si cum nu ar fi, fac tusa de luni de zile, un jucator in Olanda, care sa pregateste sa fie dat afara (Nesu), nimic in Franta

        Deci unde sunt jucatorii aia? La Vaslui, la Steaua, la Timisoara, la Dinamo, la CFR, la Urziceni? Ia mai fugi, frate, cu panaramele alea, ca doar ce le-am vazut prin Europa. Valoare zero, nu te mai imbata cu apa rece.

        Tudor are dreptate: nu avem campionat, deci nu avem jucatori. Lucescu Jr o sa fie dat afara si o sa vedeti ca stam la fel. Poate sa vina si taica-sau, aceleasi rezultate. Mai discutam peste 1-2-3 ani.

        Dar, daca va face bine la moral, agatati-va de idea ca dupa ce pleaca Lucescu Jr o sa intram in primii opt din Europa. O sa fie dat afara Florescu si o sa fie adus in loc...cine sa fie, ca nu imi vine nimic in minte.. Nicolita sau Zicu sau Gaman sau pe cine vreti dumneavoastra, in functie de echipa favorita.

        "Este similar cu ce se intimpla in Romania lui basescu/boc."

        Hai ma lasi.. Ca m-am saturat de placa asta cu poporul roman cel harnic si cinstit condus de politicienii cei lenesi si corupti. Politicienii romani nu sunt adusi din Patagonia: aici au intrat in politica, aici au fost votati. Exemplu: Voiculescu a intrat UNINOMINAL in parlament.

        Hai ca te pup: trec pe Euronews sa ma uit la snooker.
  • +3 (3 voturi)    
    noutatea Nationalei ??? (Duminică, 27 martie 2011, 12:24)

    bambilici [anonim]

    Jucam fara sa cistigam ,am devenit masochisti,ne place sa luam bataie....,politic vorbind asteptam o ancheta parlamentara !!!Alooo, federatia , asteptam demisia ,demisia,demisia !!!!!!!!!!!!!!!
  • +2 (2 voturi)    
    vai si amar de noi (Duminică, 27 martie 2011, 12:25)

    vai de noi [anonim]

    vai de noi si de neamu nostru poate prin 2050 voi trai sa vad ca ne calificam si noi la Euro mari jucatori ai nostri se pare ca in afara fac performanta dar la noi nu fac nimik oare de ce?
  • +6 (6 voturi)    
    Va temeti de Luxemburg ??? (Duminică, 27 martie 2011, 12:28)

    Motanu [anonim]

    HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

    Pai cand veti juca cu Argentina ce o sa faceti ???
  • +1 (1 vot)    
    Urare domnului Lupescu si FRF (Duminică, 27 martie 2011, 12:37)

    cosma [anonim]

    Oportunistule, lingaule, ne-am saturat de fricile voastre pe banii nostri! Tu nu esti manager cum nu sunt eu popa si cum astia de aseara nu sunt jucatori! Tu si Sandu trebuie sa dispareti, si cand o faceti sa stiti ca urmasii, urmasilor vostri va vor pune la cap tot felul de musuoaie, dupa chipul si asemanarea voastra! Nerusinatilor, avarilor, incompetentilor, mascaricilor, curvarilor, betivilor, imbecililor! La groapa cu voi, ca ati ingropat fotbalul romanesc pe urmatorii 20 de ani!
  • 0 (0 voturi)    
    In loc de bun venit ... (Duminică, 27 martie 2011, 12:39)

    mm [anonim]

    Moldovenii va vor arata cum se-njura neaos pe-acolo! Dati-le o lectie impiedicatilor lui mucescu, sa o tina minte cat vor trai!
  • 0 (0 voturi)    
    loooosere (Duminică, 27 martie 2011, 12:40)

    xxl [anonim]

    in toata lumea asta echipele joaca la castig, a trage de la inceput la egal inseamna a te resemna sa pierzi, macar atat sa stii looooosere!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Stiu eu vreo 2 mijlocasi buni (Duminică, 27 martie 2011, 12:48)

    Razvan_M [utilizator]

    Lucreaza la mine la firma si joaca fotbal miercurea. Cred ca ar trebui sa schimbati naiba modul de selectie la nationala, daca ati ajuns sa va temeti de echipe de amatori. La drept vorbind, niste amatori inteligenti si care joaca cu placere cred ca pot mai multe decat niste "profesionisti" cu cearcane de la tras pe nas si pierdut nopti prin cluburi.
  • 0 (0 voturi)    
    Singura solutie ... (Duminică, 27 martie 2011, 12:50)

    Ioan A. [anonim]

    ... este ca romanii sa nu mai mearga ori sa vizioneze (la TV) vreun meci, o cat mai lunga perioada!
    Adica sa taie acestei imense gasti de corupti inculti, imbogatiti din naivitatea si/sau patriotismul local ori national al romanilor accesul la BANI ! Si sa-i forteze sa plece si sa faca loc altora !!!
    BANUL a fost si este singurul lor scop!!! Celelalte (rezultate, calificari, titluri, imaginea Romaniei, sportul etc.) despre care se bate campii de atata amar de vreme sunt apa de ploaie!
    Evident insa ca este o utopie, cui vor ramane semintele scuipate repezit,, berile cu nemiluita, dejectiile verbale in grup si nu numai, pierdutul timpului pentru cauze inexistente, circul vulgar si adrenalina autoprovocata prin bataile din tribune ori de aiurea?
    Fotbalul romanesc prezent este fara doar si poate masura publicului romanesc prezent, mai este mult pana departe, impacati-va cu asta !
  • 0 (0 voturi)    
    Anterior mediocru (Duminică, 27 martie 2011, 12:54)

    Om de Fotbal [anonim]

    Avem un antrenor mediocru. Ce Sa ceri Mai mult de la el. nu poate, este limitat
  • 0 (0 voturi)    
    Propun darimarea Stadionului National (Duminică, 27 martie 2011, 13:50)

    Trojan.H [utilizator]

    In felul asta vom evita meciul cu Argentina.
  • +2 (2 voturi)    
    Generatia (Duminică, 27 martie 2011, 13:59)

    fillip [anonim]

    Generatia "manele" in fotbalul romanesc, sa moara
    "dusmanii" de ciuda :)
  • +1 (1 vot)    
    eeeeeeeeeeee (Duminică, 27 martie 2011, 14:14)

    me [anonim]

    sa ne bucuram de penultimul loc pana la meciul cu luxemburg... apoi nu se stie...
    intr-o tara civilizata cu pretentiile romaniei la fotbal (sau mai mari) pentru un asemenea rezultat isi dadea demisia de la mircea sandu, dragomir, lucescu, lupescu, becali (toti), borcea etc... pana la femeile de servici din federatie si cluburi.... la noi ...
    d-asta suntem codasii europei (ca si bulgarii ne-au luat-o inainte)...
    astept cu "mandrie" sa ne depaseasca somalia si haiti...
  • +1 (1 vot)    
    pentru Lucescu Jr. (Duminică, 27 martie 2011, 14:44)

    dan [anonim]

    draga Razvan, arati bine, te imbraci bine, vorbesti elevat DAR nu ai nicio treaba cu fotbalul. te rog eu mult sa lasi echipa nationala pe maini mai bune. ne-ai facut destul rau. un sincer lasa-neeee!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      e baiatul lui taticu (Duminică, 27 martie 2011, 16:47)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui dan

      n-avem jucatori, n-avem antrenor, n-avem fotbal intern. Variante:
      1 Dan Petrescu
      2 Dorinel Munteanu.
  • 0 (0 voturi)    
    derby (Duminică, 27 martie 2011, 14:54)

    adrian [anonim]

    Mare derby mare cu Luxemburg ... s-or mai gasi bilete macar "la negru" ? :))))
  • 0 (0 voturi)    
    Referitor la meciul cu Luxemburg (Duminică, 27 martie 2011, 15:01)

    Iulian Preda [anonim]

    Echipa lui Răzvan nu are rezultate
    Şi n-am fost luaţi pe neaşteptate,
    Un joc anost şi ţurcă de doi lei
    Din ce am fost odată am ajuns doar miei!
  • +1 (1 vot)    
    Un sfat pentru antrenorul "nationalei" de fotbal (Duminică, 27 martie 2011, 15:11)

    T+C [anonim]

    Au astia din Balotesti (sau oricare comuna din Romania) o echipa de fotbal ceva de speriat.
  • 0 (0 voturi)    
    F.R.F. (Duminică, 27 martie 2011, 15:40)

    unu [anonim]

    un scurt si cuprinzator HUUUOO !!!!
  • +1 (1 vot)    
    Nationala = TALCIOC DE FOTBALISTI SECOND-HAND (Duminică, 27 martie 2011, 15:43)

    Nika [anonim]

    Pleaca si tu Lupescule ... daca ai bun-simt.
    Din cauza voastra (slugile lui Sandu) am ajuns de rasul tuturor.

    Dupa ce o sa fiti huiduiti si la Piatra Neamt unde o sa mai jucati? Pe Luna?

    Pana nu o sa sa schimbe conducerea federatiei degeaba ...
  • 0 (0 voturi)    
    Lupescu (Duminică, 27 martie 2011, 16:31)

    Cornel [anonim]

    Iti faci de ris tatal,juniorule.Du-te si te culca,ca tot bati cimpii !
  • 0 (0 voturi)    
    Demisia toti (Duminică, 27 martie 2011, 17:45)

    Suporter [anonim]

    Mircea Sandu si toata sleahta de neispraviti din FRF , Dragomir si toti aranjorii si marionetele de la Liga , geambasii de fotbalisti fratii Becali , o gramada de slugi ziaristi mai ales de la posturile TV de sport care ling toate scuipaturile de la cei care au nenorocit fotbalul romanesc in ultimii 20 de ani pentru ceva maruntis neimpozabil primit pentru fiecare emisiune unde sunt invitati presedinti de cluburi + geambasii de fotbalisti , gasca de mafioti mdin arbitraj , etc , toti si altii au facut bani buni in deserviciul fotbalului romanesc , ca de peste 10 ani nu mai avem nici jucatori ca lumea si nici echipe de fotbal .De ani de zile nu mai urmaresc campionatul intern , ma bucur ca pot vedea de multi ani meciuri in direct din Anglia , Spania sau Italia .
  • 0 (0 voturi)    
    PENIBIL (Duminică, 27 martie 2011, 19:54)

    sorin [anonim]

    Penibil dl. Lupescu, daca am ajuns sa ne temem si de Luxemburg e clar, am ajuns ultima gaina din grupa...Demisia lui Lucescu si reconstructia echipei...asta e solutia.
    • 0 (0 voturi)    
      Cu cine? (Duminică, 27 martie 2011, 21:08)

      T+C [anonim] i-a raspuns lui sorin

      Asta este intrebarea Cu cine?

      Pina una, alta, toti care s-au perindat pe la nationala (jucatori si antrenori) dupa '89 par niste infractori pusi sa-si ispaseasca pedepsele jucind fotbal.
  • 0 (0 voturi)    
    Penibilitatea+Nesimtire+Romania (Duminică, 27 martie 2011, 20:47)

    gigi neamtu [anonim]

    mai cititi o data declaratia lui lupescu: "nu se pune problema demiterii lui răzvan. vine meciul cu luxemburg, pe care trebuie să îl câştigăm. avem nevoie de cele trei puncte şi sper ca băieţii să se adune, pentru că este un moment greu. vom trage linie în luna iunie, după meciul cu bosnia", a declarat directorul general al frf, ionuţ lupescu, la digisport, citat de mediafax.

    pai, ce concluzie poti sa tragi dupa o asemenea declaratie???? e clar, baietii sunt mana in mana. lucescu jr. este un perdant, asta e clar. insa nu ar fi asta o problema. cel mai grav este ca individul are o doza de prostie rar intalnita. sa-l bagi pe florescu , alexa si pe alti zero barati in echipa nationala denota prostie sau coruptie. poate vrea sa-i gaseasca echipa lui florescu! poate i-a promis iancu o prima daca ii gaseste eckipa lui alexa. suntem o natie de kkt, cam asta ar fi concluzia. iar la o natie de kkt, asa eckipa nationala. d-zeul banului fie cu ei, ca asta ii ghideaza in viatza. daca jr lucescu ar fi avut colona vertebrala si-ar fi dat demisia. din nefericire, nu seamana deloc cu taica-su. nici la antrenorat si nici, din pacate, la caracter. mitica de la liga si mitica sandu o sa ne omoare cu zile. o sa avem ekipa adevarata de fotbal peste o mie de ani. asa sa ne anute d-zeu:)
  • 0 (0 voturi)    
    Groaznica mentalitate ! (Luni, 28 martie 2011, 13:31)

    Mircea [anonim]

    Nu mai avem nimic.
    Economic si social santem la pamant.
    Sportiv la fel.
    Ne conduc doar niste idioti de 2 bani care se cred mari manageri, dar habar nu au ce sa faca. De aceea nu fac nimic in afara de de rezolvarea problemelor personale.