Mutu revine la nationala/ Lotul Romaniei pentru partidele cu Bosnia si Luxemburg

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Duminică, 20 martie 2011, 22:08 Sport | Fotbal


Adrian Mutu, din nou la nationala
Foto: Rompres
Razvan Lucescu a anuntat, duminica seara, lotul de jucatori cu care va aborda partidele cu Bosnia (26 martie) si Luxemburg (29 martie), contand pentru preliminariile EURO 2012. Adrian Mutu revine la echipa nationala dupa o pauza de 527 de zile, in timp ce surprizele se numesc Adrian Salageanu (Otelul Galati) si Silviu Lung Jr (U Craiova).

Iata lotul Romaniei:

Portari: Costel Pantilimon (FC Timisoara), Ciprian Tatarusanu (Steaua), Silviu Lung Jr (U Craiova).

Fundasi: Cristian Sapunaru (FC Porto), Cornel Rapa (Otelul), Gabi Tamas (West Bromwich), Cristi Chivu (Inter), Dorin Goian (Palermo), Florin Gardos (Steaua), Razvan Rat (Sahtior), Adrian Salageanu (Otelul).

Mijlocasi: Gabi Torje (Dinamo), Adrian Ropotan (Dinamo Moscova), George Florescu (fara echipa), Dan Alexa (FC Timisoara), Gabi Muresan (CFR Cluj), Ianis Zicu (FC Timisoara), Ciprian Deac (Schalke 04), Marius Alexe (Dinamo), Razvan Cocis (Karpati Lviv).

Atacanti: Adrian Mutu (Fiorentina), Ciprian Marica (Stuttgart), Bogdan Stancu (Galatasaray).

Partida Bosnia - Romania va avea loc pe 26 martie, la Zenica, in timp ce disputa cu Luxemburg se va disputa in data de 29 martie, la Piatra Neamt.


Citeste mai multe despre   


















3157 vizualizari

  • -2 (2 voturi)    
    !? (Duminică, 20 martie 2011, 23:08)

    valy [anonim]

    bogdan stancu la nationala ? neica nimeni de la galata de liga a 2-a ?
    cred ca a innebunit razvan! (ca de obicei! )
  • +1 (3 voturi)    
    Cui ii pasa? (Duminică, 20 martie 2011, 23:26)

    Petru Moldovan [utilizator]

    Care nationala? Care Mutu?
  • +1 (1 vot)    
    mda (Duminică, 20 martie 2011, 23:41)

    Stefan [anonim]

    Ce mijloc avem :))
  • 0 (0 voturi)    
    Marica (Duminică, 20 martie 2011, 23:52)

    gogu [anonim]

    Ciprian Marica joaca la Arbeitslos. Nu mai e la Stuttgart.
  • -1 (1 vot)    
    doamne ajuta (Luni, 21 martie 2011, 0:19)

    razvan [anonim]

    foarte slaba selectia :(.Pe Pulhac ala care joaca in Spania nu l-o luat, mai avem unu care joaca in Germania, nici pe ala, dar nu prea conteaza oricum, adevarul il stiu toti microbistii. numai MUTU ne poate castiga meciul oricum ar fi.
    asta este, altii mai buni nu sunt. speram la viitor.
  • 0 (0 voturi)    
    bravooooo (Luni, 21 martie 2011, 9:48)

    me [anonim]

    florescu si cocis fac toata echipa...
    pe gaman cum n-a jucat 3 meciuri cum l-a uitat... pe floreascu cred ca dupa 2-3 ani de pauza se gandeste sa nu-l mia cheme la nationala...
    radu stefan iar lipseste...
    pe maximilian nicu l-a uitat de tot
    pe lung il ia da nu-l pune sa joace... sala ca e bun panetelimon care face 2 meciuri bune si 3 proaste...
  • 0 (0 voturi)    
    Mutu (Luni, 21 martie 2011, 10:24)

    ttavi [anonim]

    pe Mutu l-au chemat ca n-a batut niciun chelner bosniac
  • 0 (0 voturi)    
    Ura (Luni, 21 martie 2011, 12:18)

    Marcu [anonim]

    S-a intors Mutuu! Pregatiti sticlele de vin si dansatoarele, asemenea eveniment merita sarbatorit. Hop, hop!
  • 0 (0 voturi)    
    hai Romania (Luni, 21 martie 2011, 14:11)

    metz [anonim]

    fara Mutus-a vazut cum joaca Romania,daca mai erau 5 min ne bateau Albanezii de ne suna apa in cap.Asa ca lasati-l pe Mutu in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    George Florescu (Luni, 21 martie 2011, 14:55)

    Marian Grunca [anonim]

    Fara echipa??? In stilul asta putea sa ia un jucator din Liga a IV-a, care are poate mai mult antrenament si mai multe meciuri in picioare decat Florescu.