Adrian Mutu a revenit printre marcatorii Fiorentinei, atacantul roman reusind sa inscrie de doua ori in partida contra celor de la Catania. In acest moment, scorul este 3-0 pentru echipa Viola, Adrian marcand in minutele 21 si 24. Tabela a fost inchisa de Gilardino, cu un gol in minutul 61 (la actiune a participat si internationalul roman).

Mutu si Gilardino (Fiorentina)Foto: AGERPRES

Mutu a fost schimbat in minutul 70 (in aplauzele intregului stadion), in locul romanului intrand Vargas.

Cum a marcat golurile:

Minutul 22: Gilardino deviaza o minge, iar Mutu, din doar cativa metri, a inscris cu capul.

Minutul 25: Mutu a marcat cu un sut de la aproximativ 15 metri, pe langa portarul Andujar.

Fiorentina: Boruc, Comotto, Natali, Gamberini, Pasqual, Behrami, Donadel, Montolivo, Santana, Gilardino, Mutu

Catania: Andujar, Alvarez, Silvestre, Spolli, Pesce, Schelotto, Carboni, Lodi, Gomez, Maxi Lopez, Bergessio.