Galatasaray continua seria rezultatelor slabe, echipa pregatita de Gica Hagi remizand pe propriul teren, scor 0-0, impotriva celor de la Karabukspor, intr-o disputa contand pentru etapa cu numarul XXIV din Superliga. Bogdan Stancu a fost titular la gazde, fostul stelist fiind inlocuit cu Pinto in minutul 72.

Gica HagiFoto: AGERPRES

Dupa ce miercuri a parasit Cupa Turciei (dupa 0-0 cu Gaziantespor), Galata a bifat inca un rezultat slab in campionat, echipa Cim Bom nereusind sa treca de Karabukspor.

Bogdan Stancu a fost folosit 72 de minute la gazde (a intrat Pinto in locul sau), in timp ce la oaspeti Florin Cernat a stat pe teren pana in minutul 55. Ultima victorie a celor de la Galatasaray dateaza din 19 februarie, atunci cand echipa pregatita de Hagi a trecut la limita (1-0) de Bucaspor.

In urma acestui rezultat, Galatasaray se afla pe locul 10, cu doar 33 de puncte acumulate (liderul Fenerbahce are 51, cu un meci mai putin disputat).

Demn de mentionat este faptul ca suporterii turci au protestat impotriva lui Gica Hagi, pe "Turk Telekom Arena" putand fi vazute batiste albe.

Echipe:

Galatasaray: Zapata, Lucas Neill, Servet Cetin, Gokhan Zan, Hakan Balta, Lorik Cana, Emmanuel Culio, Kurtulus, Kazım Kazım, Milan Baros, Bogdan Stancu

Karabukspor: Tomic, Senol, Hakan Ozmert, Deumi, Seric, Coelho, Cernat, Ozdin, Soyler, Ragued, Parlak.