Surpriza in "Stefan cel Mare": Dinamo remizeaza cu Pandurii Tg Jiu, 2-2, cu penalty ratat de Vlad Munteanu in minutul 88 - Vlad Munteanu a trimis peste poarta! Pandurii tocmai egalasera (Voiculet, 85), dintr-un penalty care starnise rumoare printre oficialii lui Dinamo.

"Eu cred ca acolo este simulare, in niciun caz penalty. Dar nu asta e problema, ci faptul ca nu am jucat ce ne-am propus, nu am avut consistenta. Nu vreau sa il apasam foarte tare nici pe Vlad Munteanu ca a ratat acel penalty - noi trebuia sa castigam acest meci pana la acel moment!" - Ioan Andone, antrenor Dinamo.

Bucurestenii au mai trimis mingea in poarta, in prelungiri, insa golul nu a fost validat, intrucat portarul gorjenilor fusese faultat, inainte de finalizare.

Dinamo - Pandurii Tg Jiu 2-2 (Alexe 3, Torje 58 - Apostu 43, Voiculet 85 penalty)

Dinamo, antrenor Ioan Andone: Balgradean - Rubio, Grigore, Moti, Diabate - Torje, Kone, C. Munteanu (Patrascu), Alexe - L. Ganea (Bakaj), Danciulescu (V. Munteanu).

Pandurii, antrenor Petre Grigoras: Mingote - Matei (Popete), Viera, Chiriches, Grecu - Nistor, Bacila (Brata), Vranjes, Voiculet, Cardoso - Apostu (Pleasca)