VIDEO Traiectorie incredibila - Nimereala sau super executie?

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 28 februarie 2011, 11:51 Sport | Fotbal

Ce executie!
Foto: Captura YouTube
Kafoumba Coulibaly a reusit, impotriva celor de la Saint Etienne, un gol superb, dupa o executie aproape de perfectiune. Singura intrebare care planeaza este aceea daca jucatorul a vrut sa centreze sau sa trimita la poarta. In cele din urma, Nice s-a impus cu 2-0 in deplasare.  

O executie asemanatoare cu a lui Coulibaly a avut Roberto Carlos, pe vremea cand imbraca tricoul celor de la Real Madrid.   

Saint Etienne - Nice 0-2
(Kafoumba Coulibaly 55', Anthony Mounier 85')

Vezi aici golul lui Kafoumba Coulibaly:



Citeste mai multe despre   



















14888 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    da (Luni, 28 februarie 2011, 12:15)

    catalin [anonim]

    du-te mai ca nu ai vrut tu sa dai asa...ti-a iesit un super gol dintr-o incercare de centrare :))
  • +2 (6 voturi)    
    Un mare procent . . . (Luni, 28 februarie 2011, 12:23)

    gheorghe [anonim]

    . . . din golurile date chiar si de catre celebritati sunt rezultatul hazardului. Daca ar fi doar stiinta si vointa am avea meciuri incheiate cu scoruri de handbal. Normal ca a vrut sa centreze, doar ca efectul imprimat mingii din cauza ca a fost sutata din miscare si cu trupul inclinat catre poarta a facut restul. Pacat ca nu am vazut meciul in direct!
    • +8 (12 voturi)    
      Cine naiba centreaza (Luni, 28 februarie 2011, 12:53)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

      Loving mingea cu exteriorul bai expertilor de canapea? Si cui sa-i centreze? A incercat si a iesit, mare analiza.
      • 0 (2 voturi)    
        de acord. (Duminică, 20 martie 2011, 12:39)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui Cristi

        A incercat, se vede clar ca a dat-o cu exteriorul deci spre poarta, si i-a reusit.

        Sau ipoteza 2, era prea presat si a dat in ea cum i-a venit, dar tot norocul i-a bagat-o in poarta.
        • 0 (0 voturi)    
          2 (Duminică, 20 martie 2011, 15:15)

          alpha [utilizator] i-a raspuns lui mihai

          ipoteza 2 e cea corecta.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu sunt ofticat dar a cam fost nimereala (Luni, 28 februarie 2011, 14:31)

    Motanu [anonim]

    Mingea a ajuns in poarta pentru ca a fost data cu efect
  • +1 (1 vot)    
    parerea mea (Luni, 28 februarie 2011, 14:55)

    George [anonim]

    Mai mult centrarea lui Roberto Carlos a fost nimereala.Se si vede ca era cu capul in pamant, a dat in ea sa nu iasa afara. Asta de aici se vede ca a dat cu sete in ea, nici gand sa incerce vreo centrare.
  • +1 (1 vot)    
    Check this... (Luni, 28 februarie 2011, 15:25)

    opiniatorul [anonim]

    Mi-a ramas in minte de mic. Din cand in cand imi aduc aminte: http://www.youtube.com/watch?v=u6kzVIdD1Po&feature=related
    • +2 (2 voturi)    
      sau mai bine asta... (Luni, 28 februarie 2011, 23:00)

      helium [anonim] i-a raspuns lui opiniatorul

      http://www.youtube.com/watch?v=1vydJLOb_K8

      Sau asta, care ne-a ramas in memorie si acum.
  • 0 (0 voturi)    
    avem sechele la faze de genul... (Luni, 28 februarie 2011, 22:59)

    helium [anonim]

    Imi amintesc cum la Lubliana am luat in barajul cu Slovenia un gol asemanator, dar pe partea cealalta de la atacantul sloven, Milan Osterc.
  • 0 (0 voturi)    
    mie mi s-a părut greșeală (Marţi, 1 martie 2011, 15:40)

    visio [anonim]

    de plasament a portarului....părerea mea...
  • +1 (1 vot)    
    Gata, RECUNOSC!!! (Miercuri, 2 martie 2011, 18:03)

    Speedo [utilizator]

    Recunosc - de fapt am vrut sa centrez in forta si mingea s-a dus in poarta... Ce vina am eu? Ce sa fac, sa ce anularea golului?!
  • 0 (0 voturi)    
    Gol similar Roberto Carlos... (Miercuri, 2 martie 2011, 18:06)

    Speedo [utilizator]

    Am zis similar... las la aprecierea voastra cat de mult seamana: http://www.youtube.com/watch?v=1ZkRziiLq8I
  • 0 (2 voturi)    
    aiurea :) (Joi, 10 martie 2011, 11:08)

    mr.aleluia [anonim]

    a vrut sa centreze ..asta e clar ! si a lovit mingea invers ..adica cu exteriorul nu ?
  • 0 (0 voturi)    
    aiurea (Sâmbătă, 26 martie 2011, 17:58)

    dani [anonim]

    dak il mai pui sa dea asa nici macar in careu nu o baga, bulan cit casa !! prost sa fii noroc ca esti
    • 0 (0 voturi)    
      Ia de-ici bulan. (Sâmbătă, 26 martie 2011, 20:03)

      uwe [utilizator] i-a raspuns lui dani

      http://www.youtube.com/watch?v=Pl0LHM-33Io

      Ce mare scofala... Dai cu latul merge cu un efect, dai cu exteriorul merge cu efect invers.