​Champions League Inter - Bayern 0-1/ Super Mario Gomez, decisiv in minutul 90

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 23 februarie 2011, 23:35 Sport | Fotbal

Rooney, talonat de Kabore (OM vs Man Utd 0-0)
Intr-un "remake" al ultimei finale Champions League, Bayern Munchen a reusit sa isi ia o prima cota din revansa: bavarezii au castigat cu 1-0 pe terenul lui Internazionale, printr-un gol marcat de Mario Gomez in ultimul minut, devenind favoriti la calificarea in "sferturi".

Mario Gomez a profitat de o interventie neinspirata a portarului milanez care a respins in fata portii un sut al lui Robben; Gomez a avut inspiratia de a urmari faza si a impins mingea in plasa.

In cealalta partida a zilei, Marseille si Manchester United au incheiat la egalitate, fara goluri (0-0).

Rezultate complete "optimi de finala", mansa-tur:

Roma - Sahtior 2-3 (retur - 8 martie)

Arsenal - Barcelona 2-1 (retur - 8 martie)

Milan - Tottenham 0-1 (retur - 9 martie)

Valencia - Schalke 1-1 (retur - 9 martie)

Internazionale - Bayern Munchen 0-1. Gol Gomez 90 (retur - 15 martie)

Marseille - Manchester United 0-0 (retur - 15 martie)

Copenhaga - Chelsea 0-2 (retur - 16 martie)

Lyon - Real Madrid 1-1 (retur - 16 martie)

2390 vizualizari

gomez (Joi, 24 februarie 2011, 8:34)

Ghita [anonim]

Gomez a avut inspiratia de a urmari faza si a impins mingea in plasa in fata unui chivu adormit care nu a priceput tot meciul rolul lui pe teren.
  • -1 (1 vot)
    titlu eronat (Joi, 24 februarie 2011, 8:36)

dorin valeriu [anonim]

eroul meciului si cel care are meritul principal la gol a fost Robben. Super Mario, pomanagiu inspirat
    Ghiciti meciul de pe 8 martie de la TVR... (Joi, 24 februarie 2011, 8:56)

luci [anonim]

Shahtior - Roma sau Barcelona - Arsenal. Este Lucescu parintele tuturor microbistilor sau nu? Este din moment ce TVR alege sa transmita meciurile lui in dauna supermeciului Barcelona - Arsenal.
      pana la urma e normal (Joi, 24 februarie 2011, 9:49)

toto [anonim] i-a raspuns lui luci

poti sa te uiti pe dolce la barca-arsenal :), bineinteles daca ai abonament la rometelecom.
        Daca vrei sa stii, nu toti suntem la dolce (Vineri, 25 februarie 2011, 20:07)

Motanu [anonim] i-a raspuns lui toto

Eu, care sunt la RCS - RDS, nu am cum sa vad Barcelona - Arsenal si sincer sa fiu imi pare rau, deoarece mereu a fost un super meci, confruntarea dintre cele doua, in special in Finala Ligii din 2005-2006, dar si acum doua sezoane cand Barca s-a impus cu 4-1, meci in care Messi a dat toate cele 4 goluri !
    tvr de kkt (Joi, 24 februarie 2011, 9:49)

laurentiu [anonim]

cum e posibil ca in dauna unui meci ca barca-arsenal sa transmiti un meci ca sahtior-roma?

e de toata jena tvr-ul....dupa ce ca ne chinuie meci de meci cu niste comentatori de rahat acum ne mai si fura niste meciuri de vis...si toate astea pe banii nostrii....