​Champions League Lyon - Real Madrid 1-1/ Copenhaga - Chelsea 0-2

de A. S.     HotNews.ro
Marţi, 22 februarie 2011, 23:35 Sport | Fotbal

Benzema deschide scorul la Lyon
Real Madrid a obtinut un egal, cu gol marcat, pe Stade Gerland, si va avea avantajul terenului propriu pentru calificarea in sferturile UCL: madrilenii au condus prin golul lui Benzema (65), dar au fost egalati cu 7 minute inaintea concluziei (Gomis, 83).

Scorul egal este mai apropiat de imaginea jocului: francezii au dominat prima perioada, impunand un ritm sustinut si o angajare fizica stanjenitoare pentru madrileni. Dupa "sedinta" din pauza, condusa de Mourinho, Real a iesit mult schimbata in bine: spaniolii au avut doua bare, in primele minute, lasand impresia ca nu vor mai ceda comanda jocului.

Benzema a deschis scorul in minutul 65, la prima faza pe  care a jucat-o dupa ce intrase pe teren: slalom prin apararea franceza si mult noroc la finalizare (portarul aluneca, iar fundasul central nu reuseste sa respinga...)

Francezii au echilibrat din nou, iar in minutul 83 Gomis reia in plasa, din 10 metri, o minge care i-a sarit, cu sansa, in varful bocancului: 1-1, calificarea se joaca la Madrid!

Olympique Lyon - Real Madrid 1-1
(Gomis 83 - Benzema 65)

FC Copenhaga - Chelsea 0-2 (Anelka 17,54)

2033 vizualizari

nu, pe bune! (Miercuri, 23 februarie 2011, 0:27)

asdasd [anonim]

Inaintea CONCLUZIEI???
    cred ca esti dumneata inaintea DEX-ului cu vreo 5-10 ani. O fi bine, o fi rau ...
    ?! (Miercuri, 23 februarie 2011, 8:36)

S [anonim]

Numai francezi au dat goluri ieri seara !
    ?! (Miercuri, 23 februarie 2011, 9:57)

Mircea [anonim]

Eu cred ca persoana care a redactat articolul a dormitat tot meciul. Daca era mai treaza ar fi vazut care au fost cifrele de posesie a balonului, ocaziile avute de Real, etc. S-a vazut geniul lui Mourinho atunci cand l-a schimbat pe Adebayor si l-a introdus pe Benzema. Adebayor a fost in prima repriza cel mai activ atacant al Realului, si cu toate acestea a fost schimbat deoarece antrenorul a crezit ca este nevoie de altceva acolo in fata. Cati antrenori romani ar fi facut aceasta schimbare ? Nici unul !