Situatie dramatica la Craiova - Arena Ion Oblemenco a ramas fara turnicheti, camere de supraveghere si nocturna

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 februarie 2011, 9:55 Sport | Fotbal

Adrian Mititelu, situatie dificila la Craiova
Foto: Rompres
Dupa ce a fost evacuata din cantonament din cauza datoriilor, Universitatea Craiova ar putea disputa partida cu Steaua fara spectatori dupa ce arena Ion Oblemenco a ramas fara nocturna, turnicheti si camere de supraveghere. Stadionul oltean a fost pradat de hoti, iar in aceste momente arata jalnic (lipsesc de asemenea scaune si balustrade din tribune), sustine gsp.

Situatia Stiintei devine din ce in ce mai grea. Echipa a fost evacuata din cantonament, mai multi jucatori au parasit echipa, iar datoriile sunt imense.

In plus, eventualii bani obtinuti din vanzarea biletelor de la partida cu Steaua sunt in dubiu dupa ce arena Ion Oblemenco arata jalnic. Stadionul nu mai dispune in acest moment de nocturna (au fost furate unele cabluri), o parte dintre turnichetii de la intrare au disparut si ei, in timp ce camerele de supraveghere lipsesc cu desavarsire.

In aceste conditii, Jandarmeria Craiova a cerut LPF ca partida cu Steaua sa se dispute fara spectatori. Cum conditiile de securitate nu sunt intrunite, este destul de probabil ca meciul contra bucurestenilor sa aiba loc cu tribunele goale.

De asemenea, pentru a fi programati in prima etapa din 2011 a Ligii 1, Craiova trebuie sa plateasca datoriile pe care le are catre unii dintre fostii si actualii sai jucatori (ex. Iliev, Gargarov, Soava). Suma se ridica la aproximativ 500.000 de euro. Lucrurile sunt clare: in conditiile in care oltenii nu dau respectivii bani, Steaua va castiga cu 3-0, la masa verde, disputa cu Universitatea.


Citeste mai multe despre   



















3843 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    jalnic.. (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:04)

    gaggauta [anonim]

    nimic altceva de comentat..
  • +10 (10 voturi)    
    normal nu? (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:19)

    9reader [utilizator]

    asta se-ntampla cand fotbalul ajunge pe mainile unor gunoaie precum Mititelu, Becali, Iancu, samd...
    • -5 (11 voturi)    
      normal, pentru ca... (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:36)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui 9reader

      ei au furat toate alea din tribune, nu?

      vina e si a tiganilor locali.
  • +5 (5 voturi)    
    Cum au ramas (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:25)

    Pantera Roz [utilizator]

    fara nocturna?! Au furat si stalpii de la nocturna ??? Intreprinzatori oltenii astia...Bine ca n-au furat si tribunele...Na',ca le-am dat idei...
  • +6 (10 voturi)    
    Vlad Tepes (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:26)

    stereo [anonim]

    Se vede ca au fost secole sub ocupatie turceasca.Gradul de civilizatie in oltenia este sub burta broastei. Hotia este la ea acasa. Din pacate.
    • -6 (10 voturi)    
      uita-te la barna din ochiul tau, "civilizatule"! (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 11:34)

      Oltean [anonim] i-a raspuns lui stereo

      Prietene, trezeste-te !! Sau poate ai senzatia ca in restul romaniei civilizatia e la ea acasa?!...ma faci sa rad si sa-mi fie mila de tine, mai iesi si tu din catunul in care traiesti !
      • +1 (5 voturi)    
        era o capcana vere... (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 12:11)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Oltean

        cazusi in ea :))))
        • -1 (1 vot)    
          Cine zice, ala e! (Duminică, 20 februarie 2011, 19:17)

          StefanV [anonim] i-a raspuns lui rov

          Capcana e viata ta
    • 0 (0 voturi)    
      Ai priceput istorie cat o ceapa degerata (Duminică, 20 februarie 2011, 19:10)

      StefanV [anonim] i-a raspuns lui stereo

      Prietene, Oltenia e cea mai putin ocupata provincie romaneasca. Problema acolo sunt tiganii, nu oltenii sau urmasii turcilor.

      Dar unde nu-i minte, POC, cu bata-n balta!
  • +9 (9 voturi)    
    Hmmm (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:38)

    MRSmrs [utilizator]

    Acesta este nivelul fotbalului/fotbalistilor/conducatorilor de cluburi din Romania.
    Afacerea "fotbal" este in mana unor mafioti care-si spala banii negri in aceasta mizerie...
    Romania are sporturi cu care se poate mandri dar tv,"investitorii",ziare,etc stau si fac reclama acestui "sport" al mitocanilor fara viitor.
    • 0 (0 voturi)    
      Nu cumva (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 14:33)

      oki [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

      ciuma portocalie e de vina sau insusi Basescu ?
  • +6 (6 voturi)    
    Traiasca oltenii destepti (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:44)

    Radu [anonim]

    In urma cu aproape 20 de ani s-a propus independenta Olteniei sub numele Republica Tiganilor. Atunci m-am revoltat de ...prost ce eram!
  • +1 (1 vot)    
    mititelu' (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:49)

    nico2 [utilizator]

    Luati-l la intrebari pe Mititelu. Mai mult ca sigur este implicat in actiunea de furt.
  • -2 (4 voturi)    
    Intimidare (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 10:56)

    ardelean [anonim]

    Dupa cum gandesc eu, e doar un act de intimidare. Nu e vorba de hoti in adevaratul sens al cuvantului.

    varianta 1: Cineva speriat si cu ceva putere vrea sa-i inchida gura lu' Mititelu
    varianta 2: Cineva are pofta de un take-over la #Stiinta.

    Numa' Dumnezeu stie cine-i "cineva" ala !

    (...si satan, eventual )
  • +2 (2 voturi)    
    Fiare vechi "cumpăăăăr"? Nu! Le "iau" gratis! (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 11:20)

    Olteanu [anonim]

    Cine are lipici la fiare? Cine fură capace de canal şi în general tot ce e de metal, inclusiv cabluri electrice? Cine a furat instalaţiile de irigaţie de pe câmp? Sigur NU români de cetăţenie română!
  • +2 (2 voturi)    
    si stapanii fotbalului romanesc... (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 12:31)

    egroeg [anonim]

    continua,in prostia lor,sa mentina 18 echipe in prima liga. Cred ca 14 echipe ar fi o posibilitate de echilibrare a situatiei si calitativ si financiar.
  • +1 (1 vot)    
    turnichete se zice la plural (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 12:34)

    adryan10 [anonim]

    Pluralul la turnichet este turnichete
    http://dexonline.ro/definitie/turnichet
  • +2 (2 voturi)    
    Craiova (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 12:46)

    helium [anonim]

    Aceasta este cea mai neagra pagina din istoria unui mare club precum Universitatea Craiova.
    Acest tigan pe nume mititelu a dus clubul la sapa de lemn, dupa prostiile sale, incapatanarea si certurile cu fiecare om care l-a intanlit in cale.
    Nici piturca barbugiul sau militanu` de mitica nu suntem mai prejos(becali, iancu, copos, sandu, etc).

    Fotbalul romanesc e plin de interlopi!
  • +2 (2 voturi)    
    Cin' sa fie, cin' sa fie? (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 13:09)

    Nobody [anonim]

    Niste... rromi, desigur. Cei mai vorace sunt aia din Oltenia: daca nu esti atent, iti fura si fierul din globulele rosii.
  • +2 (2 voturi)    
    re: (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 20:37)

    SD [anonim]

    Ma miram de ce e mititelu asa bronzat... clar.. dupa ce a dat-o jos.. a instalat nocturna deasupra capului in dormitor ... ce ti-e si cu oltenii astia don'le
  • 0 (0 voturi)    
    hahaha... (Sâmbătă, 19 februarie 2011, 23:32)

    nu conteaza [anonim]

    voi il vedeti pe ala din poza? mama ce mutra are...la turnatorie cu el, ca numai pt aia e bun!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ruinele costa mai putin (Duminică, 20 februarie 2011, 18:34)

    Doru D. [anonim]

    Oare cine vrea sa o cumpere pe o nimica toata ?
  • 0 (0 voturi)    
    pacat de club... (Duminică, 20 februarie 2011, 22:38)

    me [anonim]

    astia ne conduc... ce sa-i faci... si noi le permitem...