​Echipa engleza Tottenham Hotspurs a luat prima optiune la calificarea in "sferturile" Champions League, castigand marti seara pe terenul lui AC Milan (1-0, gol marcat de Crouch, minutul 80). Italienii au reusit sa trimita mingea in plasa in minutele de prelungire, insa arbitrii nu au validat golul, din cauza unui fault in atac, comis de Ibrahimovici inainte de a trimite balonul in plasa.

Nervii lui Gattuso, aici in conflict cu Joe Jordan, asistentul lui Redknapp (Tottenham)Foto: Reuters

In cealalta partida de marti, Valencia si Schalke au incheiat la egalitate, 1-1. Golul germanilor a fost inscris de Raul; pentru fostul atacant al Realului, meciul cu Valencia a fost unul special: a fost primul pe care l-a jucat in Spania, dupa transferul la Schalke.

Miercuri, spectacol de gala in Londra (Arsenal vs Barcelona) si un test al adevarului pentru Mircea Lucescu (Sahtior joaca pe terenul lui AS Roma).