​Champions League Prima surpriza in "optimi": AC Milan pierde acasa cu Tottenham (Crouch, 80)

de A. S.     HotNews.ro
Marţi, 15 februarie 2011, 23:41 Sport | Fotbal

Nervii lui Gattuso, aici in conflict cu Joe Jordan, asistentul lui Redknapp (Tottenham)
​Echipa engleza Tottenham Hotspurs a luat prima optiune la calificarea in "sferturile" Champions League, castigand marti seara pe terenul lui AC Milan (1-0, gol marcat de Crouch, minutul 80). Italienii au reusit sa trimita mingea in plasa in minutele de prelungire, insa arbitrii nu au validat golul, din cauza unui fault in atac, comis de Ibrahimovici inainte de a trimite balonul in plasa.

In cealalta partida de marti, Valencia si Schalke au incheiat la egalitate, 1-1. Golul germanilor a fost inscris de Raul; pentru fostul atacant al Realului, meciul cu Valencia a fost unul special: a fost primul pe care l-a jucat in Spania, dupa transferul la Schalke.

Miercuri, spectacol de gala in Londra (Arsenal vs Barcelona) si un test al adevarului pentru Mircea Lucescu (Sahtior joaca pe terenul lui AS Roma).

​Rezultate de marti seara
Milan - Tottenham 0-1 (Crouch 80)
Valencia - Schalke 1-1 (Soldado 17 - Raul 64)

• +3 (7 voturi)
    Milan... (Miercuri, 16 februarie 2011, 0:57)

helium [anonim]

Milanul e de departe ceea ce-a fost iar singurul lucru bun in mecanismul subred e aducerea lui Ibra, dar nu-i poate salva asa usor. De altfel sclipirea lui s-a vazut dar cu un mic truc murdar, acel gol dupa o impingere in careu, anulat corect.

Gatusso, in ciuda devotamentului are niste gesturi de animal, nejustificabile, in loc sa se ia de Crouch si oameni din staff-ul englez mai bine s-ar lua de proprii jucatori care au fost lemne.
    Am vazut faza cand i-a dat peste fata cu mana lui Crouch si l-am impins apoi iar la urmatoarea faza cand a fost duel intre ei Gattuso s-a razbunat si tot el era nervos, asta nu mai e fotbal, sa se duca pe camp si sa dea cat vrea el.

Spurs le-au predat o lectie pe San Siro, un contraatac scoala al lui Lennon care l-a facut K.O. pe Nesta cu dribling frontal, lucru rar intanlit in zilele noastre si pasa inspirata la Crouch care a finalizat in colt.

Milan-ul n-a existat in prima repriza, au fost K.O., in a-2-a repriza au pus presiune si au avut 2 marii ocazii care le-a scos Gomez, fostul portar al lui PSV, bun portar.

Spurs mult mai precisi si mai in forma, faptul ca Milan au adus gloabe si jucatori overrated nu-ti garanteaza succesul. Declinul lui Milan este evident si faptul ca o asemenea echipa este lidera in Serie A spune multe lucruri despre nivelul actual al campionatului italian.
    Ronaldihno si Beckam nu trebuiau aruncati asa usor pentru ca jucatori precum Pato si Robihno sunt praf de stele.
    • 0 (4 voturi)
      @Milan (Miercuri, 16 februarie 2011, 5:20)

Benditlaicbecam [anonim] i-a raspuns lui helium

Nu le canta prohodul inca. Mai e un meci de jucat :-)
    • -2 (2 voturi)
      :)) (Miercuri, 16 februarie 2011, 8:27)

adn [anonim] i-a raspuns lui helium

@helium cred ca esti prieten cu unul dintre comentatorii de la tvr, decat sa ii aud pe aia cum comenteaza mai bine cu tv pe mute.
      Legat de nivelul fotbalului italian sa nu uitam cine e campioana Europei. Milanul are forta sa intoarca rezultatul in retur si sunt convins ca o vor face. Golul marcat de spurs a fost noroc chior, cand englezii erau cu autobaza in propriul careu.
      Va fi un retur f interesant
  • +2 (6 voturi)
    tvr (Miercuri, 16 februarie 2011, 1:35)

dorin_aem [utilizator]

Comentatorii de pe tvr ... oare nu se accidenteaza la ski si ei ?
      Nu, pt ei sint deja accidentati!!! (Miercuri, 16 februarie 2011, 9:34)

ogi [anonim] i-a raspuns lui dorin_aem

Ei au fost la saniuta in loc sa fie in clasa la ora de limba romana.au un vocabular aproape de mahala .Expresii de genul : " x jucator l-a "FACUT " pe y .N-am inteles x era mama sau tatal lui Y???
      Ce e mai grav ca sint copii care uita la fotbal si vor crede ca e normal sa vorbeasca asa...
      CNA oare ce mai asteapta.??
      Oricum comentatorii de la PROTV de anul trecut in Liga Campionionilor au fost mult peste astia ai TVR.Jalnic si noi trebuie sa le platim taxe .

CNA se aude???
    "a luat prima optiune" (Miercuri, 16 februarie 2011, 10:58)

alexm [anonim]

Ziaristii ar trebui sa mai schimbe din expresii ca saracii fotbalisti 9 din 10 folosesc aceste expresii "a luat prima optiune" sau "ne-am dorit mai mult victoria".
    Oricum am senzatia ca toti fotbalistii dau acelasi interviu. Intrucat sunteti sursa lor de inspiratie in ceea ce priveste vocabularul ar trebui sa mai alternati.
    Sau voi va inspirati de la ei?
    Tottenham (Miercuri, 16 februarie 2011, 12:09)

coco04 [utilizator]

Ma bucur pentru cei de la Tottenham.Obtin rezultate tot mai bune in compania celor mari si asta le da incredere.Cred ca "surpriza" e cam mult spus.
    E o incantare sa urmaresti aceasta echipa.Concurenta dintre jucatori ii face pe acestia sa se mobilizeze extraordinar vezi Krancar,Modric,Corluka.Si Bale a facut mult tusa pana sa prinda lotul mare asa ca a avut grija sa nu treaca neobservat atunci cand joaca.
    Tottenham a invins cu 1-0, dar cu noroc (Miercuri, 16 februarie 2011, 15:14)

Motanu [anonim]

A dat un gol pe final de meci, in ultimele 10 minute, prin Peter Crouch, un jucator care si-a dovedit experienta in Liga Campionilor si cu Liverpool in anii trecuti !