Romania a avut parte din nou de lovituri de departajare, in finala mica la Cyprus Cup: de aceasta data, tricolorii au izbutit sa castige "loteria" (5-4), dupa ce in primele 90 de minute scorul fusese 1-1. Torje a marcat primul sau gol la nationala (55), iar Dragos Grigore a comis prima sa gafa sub tricolor, pasand la adversar in minutul 85, la golul cipriot (Constantinou).

"Tricolorii", departe de obiectivFoto: Agerpres

"Imi pare rau pentru Grigore, pentru ca facuse un meci perfect pana la acea greseala. Daca ieri, cu Ucraina, am fost multumit de joc, astazi sunt nemultumit de ce am vazut" - Razvan Lucescu.

Cipru - Romania 1-1, 4-5 (lov. dep)

Constantinou 85 - Torje 55. La lovituri de departajare, au transformat Marica, Tamas, Rat, Torje si Rapa. A ratat Gigel Bucur.

Romania: Tatarusanu - Rapa, Tamas, Dragos Grigore, Salageanu (Rat) - Torje, Ropotan, Florescu, Zicu (G. Bucur) - Marica, Bogdan Stancu (S. Ilie).