Cipru - Romania 1-1, 4-5 (lov. dep.)/ Neconvingatori

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 9 februarie 2011, 20:26 Sport | Fotbal

"Tricolorii", departe de obiectiv
Foto: Agerpres
Romania a avut parte din nou de lovituri de departajare, in finala mica la Cyprus Cup: de aceasta data, tricolorii au izbutit sa castige "loteria" (5-4), dupa ce in primele 90 de minute scorul fusese 1-1. Torje a marcat primul sau gol la nationala (55), iar Dragos Grigore a comis prima sa gafa sub tricolor, pasand la adversar in minutul 85, la golul cipriot (Constantinou).

"Imi pare rau pentru Grigore, pentru ca facuse un meci perfect pana la acea greseala. Daca ieri, cu Ucraina, am fost multumit de joc, astazi sunt nemultumit de ce am vazut" - Razvan Lucescu.

Cipru - Romania 1-1, 4-5 (lov. dep)
Constantinou 85 - Torje 55.
La lovituri de departajare, au transformat Marica, Tamas, Rat, Torje si Rapa. A ratat Gigel Bucur.

Romania:
Tatarusanu - Rapa, Tamas, Dragos Grigore, Salageanu (Rat) - Torje, Ropotan, Florescu, Zicu (G. Bucur) - Marica, Bogdan Stancu (S. Ilie).





















4294 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    . (Miercuri, 9 februarie 2011, 21:00)

    radukku [utilizator]

    Vorba lui Tamas: Daca dam mai multe goluri decat ei, poate castigam...
  • +7 (7 voturi)    
    Nationala Romaniei Facts (Miercuri, 9 februarie 2011, 21:24)

    Stefan [anonim]

    Nationala Romaniei nu pierde, doar da senzatia de vulnerabilitate pentru a pacali inamicul.

    In preliminarii, Romania pierde primele meciuri ca sa fie provocarea mai mare pe ultima suta de metri. Cand pierd calificarea e pentru ca asa au vrut ei.
  • +6 (6 voturi)    
    Tamar are dreptate (Miercuri, 9 februarie 2011, 21:37)

    Vasi [anonim]

    radukku, nu rade de Tamas deoarece avea dreptate... gandeste-te la meciul cfr-ului cu bayern cand au marcat de mai multe ori decat bayern si au pierdut... in fotbal orice ii posibil :P
  • +3 (5 voturi)    
    . (Joi, 10 februarie 2011, 0:22)

    basescu [anonim]

    Multumim nasule pentru aceasta echipa fenomenala care o avem in momentul de fata. Cea mai tare echipa si cel mai tare staff tehnic. Nasu, Lupescu, baiatu lu tata, etc... Mutu... afara cu el! E prea bun pentru echipa asta. Ce vine el cu fitele astea de vedeta? Da-l afara Razvane!
  • +5 (5 voturi)    
    OOOOO (Joi, 10 februarie 2011, 5:31)

    Mishu [anonim]

    Felicitari echipei Romaniei, sa bati Cipru nu e de ici de colo iar faptul ca meciul s-a decis la unshpe metri denota un singur lucru, baietii au fost putin crispati ca deh, vorbim de Cipru.
  • +1 (1 vot)    
    mai... (Joi, 10 februarie 2011, 9:28)

    me [anonim]

    lucescu e tampit sau mi se pare mie?
    asta e amical , nu?
    atunci d c nu face mai mulet schimbari?!?!?!
    sa mai debuteze un lung sau mai rodeze jcuatorii etc...
    nu prea inteleg d c a facut asa putine schimbari? o fi rezultatul cu extrem de puternica echipa a ciprului , (care printre altele e tripla campioana mondiala) asa important?
    • +1 (1 vot)    
      pai nu ai fost atent (Joi, 10 februarie 2011, 14:35)

      toto [anonim] i-a raspuns lui me

      a jucat doua meciuri cu doua echipe aproape diferite, de aia nu a schimbat. in afara de Lung ceilalti au jucat minim 90 minute.
  • +1 (1 vot)    
    out! (Joi, 10 februarie 2011, 11:19)

    v [anonim]

    nu cred ca am avut noi ca popor devorator de fotbal mai multa rabdare cu un alt andtrenor decat cu lucescu jr...

    a demonstrat ca e incapabil sa gandeasca atunci hai sa incercam altceva. se tot scuza cu bagheta magica, nu exista echipa peste noapte, timp pentru constructie etc. a avut timp 2 ani. nu a aratat nimic.punct.period.time's up! out! faptele zic tot. degeaba cauta scuze!

    frf nu e ca un club, are buget si astfel isi permite sa aduca un antrenor strain, care, parerea mea e singura solutie (si sa nationalizam tot felul de jucatori straini :P )

    nu am chef sa ma apuce pensia si sa ma consolez in continuare cu amintirile din fotbalul anilor '90-2000

    roiu!
  • +1 (1 vot)    
    curiozitate (Joi, 10 februarie 2011, 11:51)

    eu [anonim]

    de curiozitate Cipru pe ce loc e in clasamentul pe tari ?
  • +1 (1 vot)    
    roata timpului (Joi, 10 februarie 2011, 15:04)

    Kris [anonim]

    Prin anii 70-80 era cam aceeasi situatie...preliminarii la rand pierdute...de multe ori la mustata! Ne tremurau chilotii cand jucam cu Cipru sau cu Austria...
    L-am avut pe Hagi si nationala a crescut dupa 1990 dar ne intoarcem in mocirla...