​VIDEO Cristiano Ronaldo, magie fara limite

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 7 februarie 2011, 12:15 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo
Foto: Reuters
Real Madrid a castigat de-o maniera categorica partida cu Real Sociedad, galacticii impunandu-se cu 4-1 pe Santiago Bernabeu. Cristiano Ronaldo a reusit o dubla si a creat faza zilei, starul portughez dribland un adversar cu ajutorul spatelui.

Cu cele doua reusite de duminica seara, Ronaldo a ajuns la cota 25 de goluri, performanta cu care se afla pe primul loc in clasamentul marcatorilor. Lionel Messi se afla pe doi, cu 24 de goluri, in timp ce David Villa se afla pe trei (14 goluri).


Vezi aici ultima inventie a lui Ronaldo:





Citeste mai multe despre   



















13302 vizualizari

  • +7 (17 voturi)    
    mai usor cu epitetele (Luni, 7 februarie 2011, 13:15)

    and [anonim]

    Da.. magie fara limite.. Un Picasso al fotbalului.. Ar trebui sa i se dea un premiu Nobel pentru ca a sarit mingea din el.
    • +1 (9 voturi)    
      Daca te uiti (Luni, 7 februarie 2011, 13:22)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui and

      vezi ca era in offside. cat despre faptul ca are 25 de goluri ma indoiesc. din cate stiu e la egalitate cu messi la 24 de goluri. acuma sa vad daca redactia stie de unde mai are si golul cu numarul 25?!?
      • -1 (9 voturi)    
        inainte sa vorbesti (Luni, 7 februarie 2011, 13:28)

        ioan [anonim] i-a raspuns lui silviu

        documenteaza-te mai bine...si vei vedea ca are 25 de goluri....uita-te tu singurel aici

        http://www.marca.com/deporte/futbol/trofeos/2010-2011/pichichi-zamora/pichichi-primera.html

        in rest, sa fim sanatosi, ca oricum suntem o tara de carcotasi....
        • +2 (4 voturi)    
          fals (Luni, 7 februarie 2011, 15:27)

          gelu [anonim] i-a raspuns lui ioan

          are 24 de goluri, la egalitate cu messi...am mai multa incredere in Eurosport decat in ziarul de casa al Madridului: http://es.eurosport.yahoo.com/futbol/la-liga/2010-2011/clasificacion/pichichi.html
          • +1 (3 voturi)    
            Asta am punctat si eu (Luni, 7 februarie 2011, 16:45)

            silviu [anonim] i-a raspuns lui gelu

            doar ziarul de casa al madridului care acorda trofeul pichichi il vede pe ronaldo cu 25 de goluri. daca urmaresti european golden shoe vei vedea ca sunt la egalitate, adica 24 de goluri. intr-adevar faza cu dribling cu spatele e faina, dar a fost inutila deoarece era in offside. numai bine ioane...
  • +4 (12 voturi)    
    .. (Luni, 7 februarie 2011, 13:18)

    STEFAN [anonim]

    Un fan Messi ar spune ca s-a lovit mingea de el si intamplator s-a si intors cu fata la ea.
    • +4 (8 voturi)    
      . (Luni, 7 februarie 2011, 13:34)

      george [anonim] i-a raspuns lui STEFAN

      da eu sunt fan messi .. si nu zic asta .. chiar a facut o faza smechera aici ronaldo ,e jucator mare . si intre messi si el e diferenta doar ca unu se bazeaza pe tehnica altu pe viteza . in rest ca eficacitate sunt pe acolo amandoi
    • +5 (13 voturi)    
      . (Luni, 7 februarie 2011, 13:43)

      adi [anonim] i-a raspuns lui STEFAN

      Doar ca a fost pur gratuita.

      Multi fotbalisti stiu sa faca jonglerii, numai ca nu toti isi permit sa le faca pe teren pentru ca daca gresesc, spre deosebire de Ronaldo sau Messi, sunt aspru pedepsiti de public sau in vestiar. Trebuie sa iti "permiti" sa dai o pasa cu calcaiul.

      Eu sunt fan Messi si nu-mi place Ronaldo, pentru ca e genul de fotbalist care face jonglerii gratuite, sa-l vada lumea.

      Messi imi da impresia ca joaca sah, nu fotbal, ca stie jocul cu 5 mutari dinainte. Daca Ronaldo te ameteste si uneori chiar plictiseste cu driblinguri fara miza, pe Messi il vezi cu placere datorita jocului simplu pe care il practica. Messi poate rezolva o faza complicata intr-o maniera foarte simpla si ia aceste decizii in fractiuni de secunda. E mare lucru sa alergi cu mingea la 18m de poarta, sa driblezi 4, 5 jucatori din schimbari de directie si fente din corp si sa plasezi mingea cu o fina atingere in directia opusa portarului.

      Majoritatea driblingurilor lui C.Ronaldo sunt violente. Nu vad cum il poti poseda din bicicileta fara sa risti sa-l sau sa te accidentezi. Ce apreciez la Ronalod sunt lovitorile libere, si-a format un stil unic, pe care nu cred sa-l mai fi intalnit la alti jucatori, s-ar putea sa ma insel, sunt totusi tanar. Probabil C.Ronaldo ar fi fost mult mai iubit daca ar fi avut un dram de modestie si ar fi cersit mai putin pe teren.
      • +2 (4 voturi)    
        smileyface (Luni, 7 februarie 2011, 16:59)

        Stefan [anonim] i-a raspuns lui adi

        Comentariul meu a avut un ton de gluma/ironie, nu era nevoie de o disertatie Ronaldo-Messi.
        Personal imi plac amandoi, dar nu pot sa nu ma amuz cand vad cat de efervescenti sunt unii fani (de aici si comentariul ironic).
  • +7 (11 voturi)    
    circar (Luni, 7 februarie 2011, 14:22)

    toiu [utilizator]

    La circ gasesti jongleri mai dibaci ca Ronaldo. Mai are mult pana o sa-l ajunga pe Messi. Cam greu pentru ca ii trebuie si putin caracter, da' ala lipseste1
  • +6 (6 voturi)    
    CR7 (Luni, 7 februarie 2011, 15:16)

    rochiri [utilizator]

    Are viteza, o singura schema : bicicleta,
    si lovituri libere restul presa ,presa si iar presa.
    Vedeti ca Messi a facut o faza in meciul cu AM: a alergat 50 de meteri in aparare si-a deposedat un adversar.

    PS: Era offside la faza asta , se fluierase si nu il mai interesa ;).
  • +2 (2 voturi)    
    La multi ani, Ronaldo! (Luni, 7 februarie 2011, 15:35)

    sg [anonim]

    Fiti mai fair play.
    Pe 5 februarie a implinit 26 de ani.
    Mie imi place Messi, dar nu prea pot sa nu recunosc ca e si Ronaldo un mare fotbalist. E mai golanas, mai arogant si asta irita pe multi.
    Sa fim mai toleranti.
    • +3 (3 voturi)    
      Ca sa fiu putin ironic (Luni, 7 februarie 2011, 16:47)

      silviu [anonim] i-a raspuns lui sg

      barca si messi i-au facut un cadou superb: victorie contra athletico cu 3 goluri marcate de messi.
  • +3 (3 voturi)    
    si atat ... (Luni, 7 februarie 2011, 19:15)

    Anca [anonim]

    C7R ( 7 vine de la diferenta de puncte dintre FCB si RM ) stie sa mearga cu bicla, am vazut cu totii si stie atat de bine ca la un moment dat isi pune singur piedica si cade ... si asteapta sa primeasca pomana o lovitura libera ...Mi-e scarba cand il vad pe jos, cersind , evident de cele mai multe ori fara motiv , gandindu-ma la cati m alearga Messi cu cate 2,3 ...jucatori in urma lui si cate lovituri primeste in incercarile inutile de a-l deposeda si pur si simplu he doesn't dive ...... Cel putin acest lucru, il face mai bun decat CR ...
  • +3 (3 voturi)    
    CR7/CR9 (Marţi, 8 februarie 2011, 7:35)

    roberto [anonim]

    I-am vazut magia lui C. Ronaldo in meciul direct cu Barcelona.
  • -4 (4 voturi)    
    shaorma (Marţi, 8 februarie 2011, 9:28)

    lady gaga [anonim]

    Ce a facut Messi la cm2010 ? Daca nu joaca Xavi si Iniesta la Argentina e greu tata.
    Sunt amandoi fotbalisti foarte buni, dar total diferiti, asa ca nu-i mai comparati !
    Nu merita balonul de aur !
  • 0 (0 voturi)    
    pana la urma, genial (Marţi, 8 februarie 2011, 14:11)

    gelu [anonim]

    La o preluare cu pieptul ar fi pierdut mingea. La fel si la preluarea cu capul. In plus, amandoua ar fi fost periculoase din cauza unui contact dur cu adversarul ... Pana la urma, s-a intors cu spatele si i-a iesit ... A avut o clipa de geniu.
  • +1 (1 vot)    
    despre golurile lui ronaldo (Luni, 14 februarie 2011, 15:39)

    ionut lucian [anonim]

    Daca nu ma insel, Ronaldo are destul de multe goluri inscrise din penalty. Se vede ca toata echipa il tine din spate sa castige macar gheata de aur. Messi daca nu ma insel are numai gouri din actiune si unul din lovitura libera. Nu zic, ca si la Barca jucatorii joaca mai mult pt Messi decat pt Villa, dar mi se pare nedrept ca Ronaldo sa il bata la goluri pe Messi, tinand cont de acest fapt.
  • -1 (1 vot)    
    YEYE (Luni, 14 februarie 2011, 20:43)

    SUNFACE [anonim]

    Se observa clar ca a intentionat sa-l dribleze in acel mod pe fundas.

    Cat despre userul de mai sus pot spune doar ca este un idiot notoriu.
  • 0 (0 voturi)    
    E cat se poate de clar (Joi, 17 februarie 2011, 12:52)

    Dorian [anonim]

    ...ca Messi fara jucatorii de la Barca e cam pe nicaieri. A demostrat-o la Mondial, cu Argentina. A jucat ca un Banel, adica de nota...7.
    Ronaldo e cocalarul tipic.
    Sunt buni amandoi, e clar, doar ca Messi e si un team-player, spre deosebire de Ronaldo.
    Ronaldo e doar unul. Si nu Christiano. Ci R9. ;-)