​CFR Cluj a revenit de la 0-2 si au reusit sa invinga, vineri, intr-un meci amical disputat in stagiul de pregatire din Antalya, pe campioana Sloveniei, FC Koper, scor 3-2. Acesta a fost al patrulea amical disputat de elevii lui Alin Minteuan in aceasta perioada de pregatiri, clujenii inregistrand pana acum trei victorii si o infrangere.

Slovenii de la FC Koper au preluat conducerea partidei dupa doar opt minute de joc, pentru ca in minutul 25 slovenii sa se desprinda la doua goluri. CFR a revenit in joc in minutul 37, arbitrul dictand un penalty pentru clujeni. Italianul De Zerbi nu a reusit sa transforme lovitura de pedepasa, insa Bud a recuperat balonul si a inscris pentru 1-2.

Dupa numai un minut de la startul reprizei secunde, ivorianul Lacina Traore a egalat la 2, cu un sut din 16 metri. Cu zece minute inainte de final, De Zerbi a inscris golul victoriei si CFR-ul a obtinut a treia victorie din amicale, dupa cele obtinute impotriva celor de la Horst (13-1) si SV Ried (3-1). Singura infrangere a clujenilor a fost inregistrata in partida cu Metalurg Donetk, scor 2-4.

Echipa CFR Cluj: Minca, Panin, Cadu, Diogo, Veloso, Kivuvu, E. Dica, Bastos, De Zerbi, E. Kone, Bud

Au mai evoluat pentru clujeni: Traore, Rada, Edimar, Hora, Peralta, Nicoara