VIDEO Real Madrid a gasit vinovatul pentru infragerea surprinzatoare de la Osasuna

Luni, 31 ianuarie 2011, 10:49 Sport | Fotbal

Ronaldo, deranjat de suporterii Osasunei
Realul a pierdut cu 1-0 pe terenul Osasunei, iar acum galacticii se afla la nu mai putin de sapte puncte in spatele rivalei FC Barcelona (liderul din Primera Division). Echipa pregatita de Jose Mourinho a gasit vinovatul pentru infrangerea neasteptata de duminica seara - publicul gazda al partidei. "A fost o atmosfera de batalie, nu a existat pic de fair-play", a declarat Cristiano Ronaldo despre comportamentul suporterilor echipei Osasuna.

La mai multe actiuni ale Realului, sustinatorii Osasunei au aruncat o a doua minge pe teren, moment in care arbitrul, conform regulamentului, a fost nevoit sa intrerupa partida. Totul se intampla in momentul in care oaspetii aveau actiuni de atac periculoase.

"Din punctul meu de vedere, atmosfera a fost oribila, ca intr-o batalie. Cei care se ocupa de fotbal ar trebui sa ia masuri, nu este bine pentru copii si pentru imaginea fotbalului ca asa ceva sa se intample. Sa nu uitam ce s-a intamplat cu Casillas in meciul de la Sevilla (nr. a primit o sticla in cap). Acest fel de comportament este inadmisibil. A fost o lupta oarba, impotriva unei echipe care a marcat o data dintr-un singur sut. Trebuie sa gandim pozitiv, va fi greu, dar inca suntem optimisti. Fotbalul depinde de rezultate, totul este posibil", a declarat Cristiano Ronaldo pentru presa iberica.

"Nu am ce sa le reprosez jucatorilor, au dat totul pentru a castiga. In fotbal, poti sa pierzi sau poti sa castigi puncte. Nu cred ca am meritat azi (nr. duminica) sa fim invinsi, dar asta este viata. Nu vreau sa comentez prea mult despre comportamentul publicului, ati vazut si voi ce s-a intamplat acolo" - Jose Mourinho, antrenor Real Madrid.

Ion Pop [anonim]

"A fost o atmosfera de batalie, nu a existat pic de fair-play", a declarat Cristiano Ronaldo - Christian Ronaldo vorbeste de fair-play ? :O
    De ce nu merge la mamica acasa sa-i spuna ca niste baieti rai au mai aruncat o minge pe teren :P...
      Si totusi (Luni, 31 ianuarie 2011, 11:41)

vlad [anonim] i-a raspuns lui Ion Pop

are dreptate, suporterii nu ar trebui sa intervina direct in rezultatul unui meci. Daca nu consideri asta esti la fel de civilizat ca cei care au aruncat mingea. Dar sa nu-ti faci probleme, probabil metoda o sa fie adoptata si in alte campionate, inclusiv cel din Romania.
    • -1 (1 vot)
      hmmm (Luni, 31 ianuarie 2011, 15:48)

me [anonim] i-a raspuns lui Ion Pop

ia fa tu ceva foarte atent si concentrat, apoi sa vina unu sa te itrerupa si vezi cat iti ia sa iti revii.
      e clar ca realu a jucat ca o cizma si na au pierdut pe merit, dar aceste metode ii incurca foarte mult pe jucatori, ca si tragerile de timp.
    cand am vazut titlul (Luni, 31 ianuarie 2011, 14:17)

blec-bierd [utilizator]

eram aproape sigur k si ei o sa dea vina pe basescu =))
    Public (Luni, 31 ianuarie 2011, 18:52)

Florin [anonim]

Clar ca nu se face asa ceva, dar sincer sa fiu cred ca ar fi mult mai putini cei care i-ar face asa ceva lui Messi sau lui Ronaldinho.

Aroganta se plateste!
    • +1 (3 voturi)
      Real Madrid (Marţi, 1 februarie 2011, 4:40)

Sergiu [anonim] i-a raspuns lui Florin

Is tare curios si eu oare citi din cei care au comentat acest post au vazut meciul? Eu l-am vazut in direct. Pe deasupra ca Realul au jucat foarte prost, cu Kaka, Ronaldo, Benzema si Adebayor pe teren nu au facut mai nimic, Arbeola a scos 2 mingi de pe linia portii care putea incheia meciul 3-0 pt Osasuna, Murinho zice ca au scris un gold dintr-un singur sut, totusi ce vroia sa se inscrie din mai multe suturi, dar nu a vazut ocaziile de gol ale lui Osasuna? Iar la faza cu mingea, a fost un fault clar care abitrul nu a vrut sa il acorde, precum mult mai multe faulturi facute de jucatorii lui Real care ar fi putut fi si sanctionate cu cartonase galbene, iar arbitrul s-a facut pur si simplu ca nu vede.
      Au fost favorizati clar de arbitru tot meciul Realul, iar un ultima repriza le ma si da 5 minute prelungiri( aratate regulamentar) iar meciul se termina normal cu 7 minute in prelungiri.... Bravo lui Osasuna, au net superiori lui Real Madrid in acel meci .... merita victoria .... sau intr-o alta fraza " muncitorii zelosi ai Osasunei au fost superiori Lenesilor puturosi si putrezi de bani ai lui Real Madrid"