Galatasaray a inregistrat sambata cea de-a noua infrangere din actuala editie a campionatului din Turcia, diminuandu-si astfel considerabil sansele pentru pozitionarea pe un loc de cupa europeana la finalul sezonului. Echipa lui Hagi a fost invinsa de echipa aflata pe locul secund in clasamentul Turciei, Bursaspor, scor 2-0, portarul Ceylan gafand incredibil la golul al doilea.

Kenny Miller a deschis scorul in minutul 36, pentru ca pe finalul primei reprize portarul Ceylan sa scape in propria plasa un sut de la mare distanta a lui Vederson. In repriza secunda, Hagi l-a introdus in teren pe Bogdan Stancu, dar fostul stelist nu a putut face minuni, Galata jucand si in inferioritate numerica din minutul 65, cand Akman a primit al doilea galben.

Galatasaray ocupa locul al saptelea in clasamentul Turciei, dupa 19 etape, fiind la 17 puncte fata de liderul Trabzonspor.