Galatasaray, invinsa in derby-ul cu Bursaspor

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 ianuarie 2011, 21:33 Sport | Fotbal

Galatasaray a inregistrat sambata cea de-a noua infrangere din actuala editie a campionatului din Turcia, diminuandu-si astfel considerabil sansele pentru pozitionarea pe un loc de cupa europeana la finalul sezonului. Echipa lui Hagi a fost invinsa de echipa aflata pe locul secund in clasamentul Turciei, Bursaspor, scor 2-0, portarul Ceylan gafand incredibil la golul al doilea.

Kenny Miller a deschis scorul in minutul 36, pentru ca pe finalul primei reprize portarul Ceylan sa scape in propria plasa un sut de la mare distanta a lui Vederson. In repriza secunda, Hagi l-a introdus in teren pe Bogdan Stancu, dar fostul stelist nu a putut face minuni, Galata jucand si in inferioritate numerica din minutul 65, cand Akman a primit al doilea galben.

Galatasaray ocupa locul al saptelea in clasamentul Turciei, dupa 19 etape, fiind la 17 puncte fata de liderul Trabzonspor.

2570 vizualizari

Mda... (Sâmbătă, 29 ianuarie 2011, 23:29)

Costi [anonim]

Mai are cineva dubii privind incompetenta lui Hagi ca antrenor? Cat despre aducerea lui Stancu si Zapata la Glatasaray... turcii si-au luat o mare teapa singurii castigati din aceasta afacere de familie (Gigi Becali - fratii Becali - Hagi) fiind cei enumerati in paranteza. Samsarilor de jucatori (Becali) crescandu-le averea cu alte cateva milioane de euro.
  • -1 (1 vot)
    Greseala vietii facuta de galatasaray a fost... (Duminică, 30 ianuarie 2011, 22:23)

Motanu [anonim]

aducerea lui Zapata ! Cu portarul acesta nu vor lua titlul nu numai in acest sezon, ci si in urmatoarele sezoane, daca il vor avea in poarta tot pe Gafata !