Cupa Italiei

VIDEO Inter s-a calificat in sferturile Cupei Italiei (3-2 cu Genoa)

Joi, 13 ianuarie 2011, 11:40 Sport | Fotbal

Leonardo, pe val la Inter
Inter Milano a obtinut calificarea in sferturile Cupei Italiei dupa ce a invins, scor 3-2, pe Genoa. Eto'o a fost omul meciului, camerunezul bifand o dubla in prima repriza. Leonardo este pe val de la venirea la campioana Europei, tehnicianul brazilian reusind trei victorii din tot atatea partide.

Inter (4-3-1-2): Castellazzi - Maicon, Ranocchia, Materazzi, Santon - Zanetti, Cambiasso, Mariga - Muntari, Pandev, Eto'o.

Rezerve: Orlandoni, Lucio, Obi, Milito, Rivas, Nwankwo, Biabiany.
Antrenor: Leonardo.

Genoa (4-3-1-2) : Scarpi - Rudolf, Dainelli, Moretti, Criscito - Kucka, Veloso, Kharja - Rafinha - Jelenic, Boakye.

Rezerve: Perin, Rossi, Palacio, Sculli, Mesto, Zuculini, Milanetto.
Antrenor: Davide Ballardini.

Au marcat: Eto'o (15', 43'), Mariga (59'), respectiv Kharja (54'), Sculli (90+1').

Intr-o alta partida a zilei, Palermo a trecut de Chievo, scor 1-0.