Fotbal Fun

​VIDEO Reusita unicat in Japonia/ Cum sa marchezi fara sa vrei

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 9 ianuarie 2011, 14:03 Sport | Fotbal

Reusita ciudata in Japonia
Foto: Captura Youtube.com
Partida dintre Gakuin Yamanashi si Tsuneo Kashima Ryu, contand pentru campionatul national de tineret al Japoniei, a oferit o faza care a produs zambete in tribune. Demn de mentionat este faptul ca autorul reusitei a avut nevoie de cateva momente pentru a realiza ceea ce a facut fara sa vrea. 


Vezi aici golul unic marcat in Japonia:



Citeste mai multe despre   



















11973 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Si Piturca? (Duminică, 9 ianuarie 2011, 14:10)

    Lacatus [anonim]

    Nu a avut si Piturca un gol cu ceafa? Sau chiar 2?
    • +1 (1 vot)    
      Eu stiam de unul singur (Duminică, 9 ianuarie 2011, 15:22)

      Nistertoller [utilizator] i-a raspuns lui Lacatus

      Cu Galatasaray prin 86 sau 87, la Istanbul. Dar a fost anulat aiurea de arbitru. (conducea Steaua oricum)
      • 0 (0 voturi)    
        Romania-Turcia (Duminică, 9 ianuarie 2011, 21:11)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui Nistertoller

        Era Romania-Turcia (sau invers). Portarul a degajat tocmai in ceafa lui Piturca (care alerga spre centru) si golul a fost valabil, parca.
        • 0 (0 voturi)    
          Nu. (Duminică, 9 ianuarie 2011, 22:08)

          uwe [utilizator] i-a raspuns lui Dan

          Era Romania - Rusia, la CM din Italia 90. Pana la urma s-a terminat 2-0 pentru noi. A fost anulat golul.
      • 0 (0 voturi)    
        Au fost doua fara sa vrea :) (Duminică, 9 ianuarie 2011, 21:21)

        Gramofonu' [anonim] i-a raspuns lui Nistertoller

        A fost cel cu ceafa, si inca unul cu calciiul cind se rostogolea prin careu (parca simula?), s-a lovit mingea de el si a intrat in poarta. A tisnit cu miinile in sus de parca nu l-ar fi durut nimic, niciodata :))
        • 0 (0 voturi)    
          Lacatus (Duminică, 9 ianuarie 2011, 23:35)

          Diem [anonim] i-a raspuns lui Gramofonu'

          Ala cu calcaiul a fost al lui Lacatus in 89 la Steaua-IFK Goteborg
      • 0 (0 voturi)    
        corect (Luni, 10 ianuarie 2011, 18:19)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Nistertoller

        http://www.youtube.com/watch?v=MIWt7VXllEs
  • +4 (4 voturi)    
    vax (Duminică, 9 ianuarie 2011, 14:11)

    ampersand [anonim]

    La capitolul "fără să vrei" Nu-l egalează pe antologicul Bunica! Bunica - Bunica, adică Bunica lui becali , nu bunică-mea - mai că nu plângea :))))