​VIDEO Protest neobisnuit al unei echipe spaniole de fotbal

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 5 ianuarie 2011, 10:15 Sport | Fotbal

Protest in liga a treia spaniola
Foto: Captura Youtube.com
Jucatorii echipei Pontevedra, din liga a treia spaniola, au ales sa arate pe terenul de joc nemultumirea fata de faptul ca nu si-au mai primit salariile de cinci luni. Inaintea meciului cu Lugo, fotbalistii de la Pontevedra au purtat tricouri pe care scria "Solutii acum", iar dupa fluierul de start al arbitrului au ingenuncheat pe teren, refuzand sa joace.

Dupa un minut de protest, in care adversarii nu au stiut ce sa faca, asa ca doar au pasat mingea de la unul al altul, jucatorii echipei Pontevedra s-au ridicat si au inceput sa joace. Protestatarii au pierdut meciul cu Lugo, fiind invinsi cu 3-2.




Citeste mai multe despre   



















5801 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    bravo ambelor echipe (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 10:28)

    Ed___ [utilizator]

    echipei neplatite pentru protestul exemplar si frumos

    si echipei adverse ca a fost FAIR-PLAY si a pasat mingea 1-2 minute pana cand fotbalistii celeilalte echipe si-a incheiat protestul
    • 0 (0 voturi)    
      un meci din Spania liga a 3-a (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 15:21)

      HAHAHA [anonim] i-a raspuns lui Ed___

      arata ca un meci de la noi din Divizia A
      • +2 (2 voturi)    
        eu cred... (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 15:48)

        me [anonim] i-a raspuns lui HAHAHA

        ca e chiar ceva mai spectaculos asta din liga a 3a
      • 0 (0 voturi)    
        heh (Duminică, 9 ianuarie 2011, 22:21)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui HAHAHA

        si mie mi s-a parut, poate suntem noi carcotasi...
  • +1 (1 vot)    
    Stadion (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 10:38)

    DoYaK [utilizator]

    ce stadion pot avea spaniolii din liga a 3-a...
    incredibil. sunt sigurcanu e singurul...imi amintesc de acel meci pierdut de real cu 4-0 cu eo echipta tt din liga a 3-a..stadionul era foarte mare de asemenea
    ce defierenta....
  • +2 (2 voturi)    
    Protest neobisnuit al unei echipe spaniole de fotb (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 11:11)

    Dega [anonim]

    De remarcat cum arata un stadion pe care se joaca in liga a treia, cati spectatori sunt la un astfel de meci. De ce sa ne mai miram ca spaniolii sunt campioni mondiali iar noi suntem pe cea mai joasa clasare din istorie.
    Pe de alta parte, tocmai din acest motiv am un dram de intelegere si fata de conducatorii clubului. Noi avem cluburi de prima liga cu stadioane mai urate si inglodate in datorii.
  • +2 (2 voturi)    
    acelasi scor (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 12:34)

    rzzsmurf [anonim]

    daca jucau cu o echipa din prima liga de la noi s-ar fi terminat tot 3-2 dar pentru spanioli iar golurile noastre ar fi fost marcate ambele in primul minut....
    iar antrenorul nostru ar fi spus la sfarsit ca nu am avut sansa..... :))))))))
    • 0 (0 voturi)    
      =)) (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 15:50)

      me [anonim] i-a raspuns lui rzzsmurf

      eu cred ca 5-2 totusi... 3-2 daca era o echipa de top :P
  • +2 (2 voturi)    
    Felicitari celor de la Pontevedra pt gestul facut (Miercuri, 5 ianuarie 2011, 13:41)

    Motanu [anonim]

    si nu in ultimul rand, felicitari celor de la Lugo, deoarece nu s-au apucat sa le dea o ''caruta'' de goluri adversarilor lor tinand cont de oportunitatea pe care au avut-o.
    • 0 (0 voturi)    
      Inscriu adversarii primul gol (Duminică, 9 ianuarie 2011, 15:24)

      marian [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      dar cine sa reinceapa jocul de la centru 1-2 minute daca jucatorii stau pe jos?