Mutu, absent motivat de la antrenament/ Viitorul sau se decide in urmatoarele zile

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 28 decembrie 2010, 16:51 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: Reuters
Adrian Mutu a lipsit de la antrenamentul de marti al echipei Fiorentina, informeaza firenzeviola.it. Romanul va avea, conform jurnalistilor italieni, o intalnire decisiva cu Sinisa Mihajlovic in care se va lua o hotarare in ceea ce priveste viitorul atacantului. In alta ordine de idei, pentru Adrian a mai aparut o oferta, francezii de la Marseille fiind pregatiti sa ofere trei milioane de euro in schimbul lui Mutu (fiorentina.it).

Alaturi de Artur Boruc (inca nerefacut) de la pregatirea formatiei Viola de marti a mai absentat, printre altii, si Adrian Mutu. Fotbalistul roman este asteptat insa de Sinisa Mihajlovic pentru a avea o discutie intre patru ochi in legatura cu viitorul sau, conform firenzeviola.it.

Ulterior, Fiorentina a anuntat ca jucatorii Kroldrup, Mario Ariel Bolatti, Adrian Mutu si Juan Manuel Vargas vor intra si ei in programul normal de antrenament al echipei in cel mai scurt timp. Absentele acestora au fost cauzate de intarzieri ale avioanelor (din cauza vremii nefavorabile).

In alta ordine de idei, Adrian este dorit si de Olimpique Marseille, informatia fiind facuta publica de catre fiorentina.it. Campioana Frantei ofera trei milioane de euro in schimbul fotbalistului roman.


Citeste mai multe despre   























2992 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    Mutu (Marţi, 28 decembrie 2010, 17:45)

    aurel [anonim]

    Mutu este incapatanat,arogant,uneori obraznic,dar,nu este prost.
    Noi aflam doar ce-a mai facut Mutu (rau bineanteles) , fara sa stim nimic despre tratamentul ce i se aplica la Fiorentina (cel ce nu se vede).
    Nu-i tin partea lui Mutu dar , nici nu l-as condamna inainte de a-l judeca.
    Cand straluceste il facem briliant,iar cand greseste il demolam. Unde-i adevarul ? Cand suntem sinceri ?Cu ce suntem mai buni decat el ?!
    Dumnezeu sa-i ajute !
    • 0 (6 voturi)    
      mutu, mutu si mai cum? (Marţi, 28 decembrie 2010, 19:42)

      altul [anonim] i-a raspuns lui aurel

      Nu e briliant, nici macar perla. E un bolovan. Unul drogat si prostovan. A fost prins cu drogul in sange si i s-a dat a doua sansa. A fost prins iar. Acum ce ati vrea sa il trateze ca pe un print? Sau ca pe un pasa? Pur si simplu nu merita alte sanse, a facut mult prea multe prostii. E dus, e pierdut. Nu a fost niciodata briliant. Acum nici atat.
      • -1 (3 voturi)    
        Altul.... (Marţi, 28 decembrie 2010, 20:02)

        oarecare [anonim] i-a raspuns lui altul

        Tu vei ramane vesnic un altul, un oarecare, un nimeni.ADRIAN MUTU e UNIC.Te doare , asa-i anonimule ???/
        ADRIAN MUTU e un nume , numele unui roman care straluceste mai puternic decat basescu, boc, udrea,anastase, nastase,ponta,antonescu etc.etc. etc. Daca nu existau ei, NADIA, HAGI, MUTU, CHIVU .....n-am fi existat nici noi.Pe vremea mea si Nadia era catalogata drept amanta lui nicusor ceausescu.....Acum ne mandrim cu ea.Eu in iubesc pe toti, si, in special, pe Adi Mutu.Ma simt onorat sa fiu contemporan cu el.
        • +1 (3 voturi)    
          Si altul.. (Miercuri, 29 decembrie 2010, 0:05)

          Io [anonim] i-a raspuns lui oarecare

          Dar de ce esti asa de veninos nene? lasa si tu omul sa aiba parte de parerea lui.In afara de asta sunt si eu de parere ca Mutu e un rarat atat din punct de vedere profesional cat si in ceea ce priveste caracterul.Tu nu uita ca mai esti si contemporan cu mine ,lucru de care mie mi-e rusine.Manelistule.
  • 0 (4 voturi)    
    // (Marţi, 28 decembrie 2010, 18:20)

    ixulescovici [anonim]

    Merge la antrenamente când vrea el și mai vrea să fie păstrat în lot.
    //(editat de HotNews.ro)
  • 0 (6 voturi)    
    mai bine Turcia (Marţi, 28 decembrie 2010, 18:36)

    ion [anonim]

    cred ca mai bine in Turcia decat in Franta. Franta nu e departe de Italia in defulari xenofobe, iar Hagi sper sa stie cum sa-l ajute pe Mutu...
    • +1 (3 voturi)    
      turcia (Marţi, 28 decembrie 2010, 19:50)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui ion

      e mai bine la turci ca e tot balcanism si smenuiala ca la romanica.mutu nu se adapteaza la civilizatie si seriozitate.
    • +2 (4 voturi)    
      Hagi nu stie (Marţi, 28 decembrie 2010, 19:59)

      GeorgeL [anonim] i-a raspuns lui ion

      In situatia in care e, Hagi nu stie cum sa se ajute pe el, daramite pe altii.
  • +2 (4 voturi)    
    E BUUUN ! (Marţi, 28 decembrie 2010, 21:23)

    adi [anonim]

    URGENT sa fie chemat Mutu la nationala !! Sa invete si generatia mai tanara ce e un "adevarat" fotbalist: nu vin la antrenament decat cand "vrea muschii mei" , ce daca avem meci maine, la noapte ma fac PRAF in cluburi , rup 3 pipitze si bat 4 mafioti, ce daca am luat 5-0, imi iau Lamborghini nou si mi se rupe de prosti etc.
    DA, avem nevoie de Mutu, e un exemplu !
  • +2 (4 voturi)    
    Mutu, Mutu, Mutu (Marţi, 28 decembrie 2010, 23:26)

    cititor [anonim]

    Doamne cat sunt de fericit ca aflu atate vesti despre briliant sau diamant, ca nu mai stiu cum sa-i zic.
    Propun ca Hotnews sa faca un capitol special pus in fata si sa se numesca HotMutu. Nu de alta dar nu mai vreau sa-mi pierd timpul cautand vestile despre EL intre toate fleacurile pe care le publiacti.
    DA asa cum zice "adi" de mai sus avem MARE nevoie de exeplul lui minunat.
    Copii fiti toti ca MUTU, adica faceti-va fotbalisti si bateti-va cu chelnarii. Sucesuri dragi copiiii.
  • 0 (0 voturi)    
    mutu (Miercuri, 29 decembrie 2010, 2:31)

    gogu [anonim]

    EU propun sa avem trei atacanti la nationala: Mutu, Surdu(steaua) si Ologu(U.Craiova)....