Se intampla la Barcelona: Guardiola, invitat de club sa aleaga cati bani va primi si pe cat va semna

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 15 decembrie 2010, 14:32 Sport | Fotbal

Josep Guardiola, omul momentului in fotbal
Foto: AGERPRES
A castigat toate trofeele alaturi de FC Barcelona, iar acum este dorit la Manchester (atat la United cat si la City). Josep Guardiola intarzie sa semneze o prelungire a contractului scadent in iulie 2011, iar Sandro Rosell (presedintele catalanilor) i-a facut tehnicianului o propunere incredibila: un contract in alb, in care Pep sa-si treaca singur salariul si durata intelegerii, informeaza Marca.

Jocul si rezultatele din ultimele sezoane ale Barcelonei au fost la inaltime, iar Guardiola este, in mare parte, artizanul succesului extraterestrilor.

Contractul antreorului cu Barcelona expira insa in luna iunie a anului urmator, iar oficialii catalanilor nu vor sa-l piarda pe Guardiola. Cum Pep intarzie sa dea un raspuns ferm, Sandro Rosell a uimit intreaga asistenta atunci cand i-a oferit tehnicianului un contract in alb.

In aceste conditii, Guardiola este cel care va trece durata intelegerii precum si suma pe care o va incasa. Jurnalistii de la Marca au precizat ca Barcelona il vrea pe antrenor pentru urmatorii cinci ani, in timp ce lui Pep nu ii sunt pe plac contractele de lunga durata.

Gazetarii iberici sunt de parere ca Barcelona ar putea anunta, pana la finalul anului in curs, semnarea unui nou contract cu Guardiola. Acesta insa, nu s-ar intinde pe mai mult de maxim doua sezoane.


Citeste mai multe despre   



















3039 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 15 decembrie 2010, 15:23)

    Opposite [anonim]

    La fel a facut si poporul roman cand a votat PDL numai ca perioada era determinata. Suma nu.
    • 0 (8 voturi)    
      hai las-o moarta (Miercuri, 15 decembrie 2010, 15:46)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      chiar atat esti de disperat incat si acest lucru il asociezi la politica din RO?! C.E.C. in alb pentru PDL?! ai fi vrut CEC in rosu sau in galben.. l-ai avut atat timp in urma si ce-a iesit? un singur lucru imi pare rau ca voi cei care urlati sus si tare ca PDL in sus PDL in jos, daca intr-adevar prin aceste reforme (sau tentative - oricum mai valoroase decat orice s-a incercat pana acum) aveti macar bunul simt sa recunoasteti la sfarsit ca ati fost spalati pe creier de antene si irealitati inventate de cum bate vantu.
      • -2 (6 voturi)    
        ... (Miercuri, 15 decembrie 2010, 16:19)

        Opposite [anonim] i-a raspuns lui eu

        Sincer sa fiu eu am votat cu Domnul Traian Basescu si sper sa fi facut si tu asta. Doamne Ajuta.
      • -3 (7 voturi)    
        deci... (Miercuri, 15 decembrie 2010, 16:27)

        me [anonim] i-a raspuns lui eu

        1 - tu ai fost spalat pe creier de otv si b1 nu antene
        2 - ASTA E SECTIUNEA SPORT !!!!!!!!!!!!!!!!
        • -1 (3 voturi)    
          ... (Miercuri, 15 decembrie 2010, 17:26)

          Opposite [anonim] i-a raspuns lui me

          Ok, m-ai prins cu minciuna. Am votat cu Domnul Gigi Becali.
    • +3 (5 voturi)    
      mai... (Miercuri, 15 decembrie 2010, 16:26)

      me [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      in esenta ceea ce spui tu nu este gresit, DAR
      aici suntem totusi la sectiunea sport, NU politica
  • -1 (3 voturi)    
    Haha (Miercuri, 15 decembrie 2010, 17:28)

    Axel [anonim]

    Eu o sa votez in continuare cu Domnul Basescu si cu Vanghelie ei sunt preferatii mei pt ca sunt foarte corecti ! Imi place si stilul Doamnei Elena Udrea ca mi se pare foarte sincera. Toata stima si pentru Videanu,a facut numai bine in tara
  • +3 (3 voturi)    
    Interesante opinii (Miercuri, 15 decembrie 2010, 18:23)

    silviu [anonim]