Galatasaray - Genclerbirligi 0-2/ Hagi, pe picior de plecare

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 21:54 Sport | Fotbal

Gica Hagi, antrenor Galatasaray
Foto: Reuters
Galatasaray continua traseul de cosmar din campionat, echipa Cim Bom fiind invinsa cu 2-0, chiar pe Ali Sami Yen, de catre Genclerbirligi. Au marcat Hursut Meric (1') si Orhan Sam (26'). Demn de mentionat este faptul ca suporterii Galatei i-au cerut demisia lui Gica Hagi dupa o noua infrangere a favoritilor.

In urma acestui insucces, Galata este pe locul 10 in clasament, cu doar 20 de puncte acumulate. Formatia pregatita de Gica Hagi se afla la nu mai putin de 16 puncte de liderul Trabzonspor (prima clasata are si un meci mai putin disputat).

"Nu ne-am concentrat, in primele 20 de minute nu stiu ce s-a intamplat. Am vorbit cu baietii despre importanta fotbalului ofensiv, dar se pare ca nu m-au inteles. E de inteles reactia suporterilor. Vom avea un stadion nou, superb, ne trebuie si o echipa noua, o atitudine noua ca sa putem iesi pe acel gazon"- Gica Hagi dupa meci (gsp).

Hagi, rezultate de la venirea la Galatasaray:

Fenerbahce - Galatasaray 0-0
Galatasaray - Antalyaspor 2-1
Trabzonspor - Galatasaray 2-0
Galatasaray - Denizlispor 3-1 (in Cupa Turciei)
Galatasaray - Manisaspor 0-2
Kayserispor - Galatasaray 0-0
Galatasaray - Besiktas 1-2
Kasimpasa - Galatasaray 0-3
Galatasaray - Genclerbirligi 0-2.


Citeste mai multe despre   























3587 vizualizari

  • +7 (17 voturi)    
    saracu de el nu intelege... (Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 22:40)

    multpreafericitul staniel [anonim]

    ...ca nu stie sa antreneze.N-a avut rezultate la nicio echipa la care a fost antrenor.In comparatie cu Lucescu si Boloni care au avut rezultate bune peste tot.
    • +2 (2 voturi)    
      De acord cu tine... (Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 23:41)

      George [anonim] i-a raspuns lui multpreafericitul staniel

      Oare cine ti-o fi dat acest minus doar pentru ca ai spus adevarul? este evidnet ca Hagi este un ratat din punct de vedere al antrenoratului. Drama e ca nu intelege ca este limitat din acest punct de vedere si insista sa creada despre el insusi ca este la fel de bun ca antrenor precum a fost ca jucator. Ei bine se inseala amarnic. poate ca trebuie sa fie cineva care sa-i spuna asta verde in fata. Desi am impresia ca nici macar atunci nu va crede.
      • 0 (0 voturi)    
        biologic nu isi da seama, nu are caracter (Duminică, 12 decembrie 2010, 17:11)

        Banel Autogol [anonim] i-a raspuns lui George

        mare jucator,penibil antrenor
    • -6 (12 voturi)    
      saracu de tine... (Duminică, 12 decembrie 2010, 9:21)

      Gigel [anonim] i-a raspuns lui multpreafericitul staniel

      ...tu esti un nimeni pe langa Hagi. Te-ai gasit tu motz sambata seara, cand stai singur in garsoniera inchiriata, sa postezi si tu ceva negativ la adresa Regelui. Stai jos, ai nota 2!
      • 0 (0 voturi)    
        rege (Duminică, 12 decembrie 2010, 14:19)

        Imparatul [anonim] i-a raspuns lui Gigel

        rege ca jucator sau ca antrenor/
    • -2 (6 voturi)    
      O echipa se construieste in timp ! (Duminică, 12 decembrie 2010, 11:35)

      niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui multpreafericitul staniel

      Dupa ce Abramovici a bagat sute de milioane in echipa si cu Murhinio ca antrenor rezultatele au aparut abia la 2 ani ,
      Formarea echipei a automatismelor a stilului de joc etc dureaza.
      Vezi ce comentarii avea Dorinel Munteanu la inceputul activitatii la Galati si unde e acum !
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Duminică, 12 decembrie 2010, 18:38)

      lol [anonim] i-a raspuns lui multpreafericitul staniel

      ai perfecta dreptate nu intelege nici el si nici cei care au dat puncte minus la vot. Unii nu pot intelege unii nu pot accepta. Trebuie inteles ca nu toti practicienii sunt si buni teoreticieni. Exista ca peste tot exceptii. Nu si de data asta.

      HAGI este un fenomen ca fotbalist, va ramane in istoria fotbalului mondial, de RO ce sa mai zic, nu mai prindem noi un asemenea fotbalist. Ca antrenor nu poate, nu are capacitatea de a se exprima, sa spuna e vrea si ce simte, e vorba de altceva acolo...si din pacate ori nu intelege ori nu.i explica nimeni si il lasa sa ajunga bataie de joc si sa se umileasca.
      Sper sa.si revina si sa nu.si bata joc de elo pentru niste bani primiti ca antrenor.
  • +4 (8 voturi)    
    pacat (Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 23:03)

    gigi [anonim]

    imi pare rau de hagi ca nu-si da seama de faptul ca nu are calitati de antrenor, si tot insista sa se faca de ras cate o luna doua asa din timp in timp.
  • +4 (8 voturi)    
    nu le are (Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 23:46)

    FLO [anonim]

    O singura explicatie este Hagi cu parere de rau este LIMITAT in aceasta functie de antrenor numai ca el nu intelege si va pierde si ceea ce a realizat ca jucator.
  • +2 (6 voturi)    
    gica lasa-te de antrenat!!!!!! (Duminică, 12 decembrie 2010, 0:36)

    romeo [anonim]

    te inteleg ca vrei sa antrenezi si sa atingi performante , macar ca atunci cand erai jucator, dar cred ca nu ai nici o treaba cu aceasta meserie. mai bine ramai asa .... unul din cei mai buni fotbalisti romani. sa antrenezi trebuie in primul rand sa te inteleaga jucatorii sa comunici perfect cu ei, pe cand vocabularul si pregatirea ta teoretica lasa de dorit. Nu sti ce sa le ceri jucatorilor si aia joaca dupa ureche.
  • -1 (5 voturi)    
    Hagi vrea mai multi bani (Duminică, 12 decembrie 2010, 1:06)

    Frankie [utilizator]

    El nu are nici o treaba cu antrenoratul dar vrea mai multi bani si de aia se chinuie ca sa fie antrenor.
  • +1 (5 voturi)    
    imi pare rau... (Duminică, 12 decembrie 2010, 1:57)

    anna [anonim]

    am stiut de la inceput ca nu va face purici multi la galata, sincer, imi pare rau pentru el, dar nu are stofa de antrenor!!!
  • +1 (5 voturi)    
    deh (Duminică, 12 decembrie 2010, 3:56)

    MirceaA [utilizator]

    el nu intelege ce i se intampla. Bun jucator din TALENT. Nu stie sa explice cum se face cu mingea... lui ii venea din sange si nu are cum sa explice altora. Ca antrenor trebuie sa stii tactica, strategie, scheme de joc. Lui ii veneau de SUS, din talent. Uitati-va la ochii lui. Sunt ochi de peste. Nu au stralucirea intelectului, ci doar viata... la fel ca un peste.
  • +3 (5 voturi)    
    n-are treaba cu meseria asta... (Duminică, 12 decembrie 2010, 5:47)

    Adailton [anonim]

    Makedon capos si prost. Ce pretentii sa ai de la unul fara scoala... Si mai vrea sa ii ia locul lui Lucescu la Nationala ca il sustine spurcatul de Giovanni, alt mache analfabet.
    Lasa-te Gica ca te faci de ras!
  • +3 (5 voturi)    
    regili (Duminică, 12 decembrie 2010, 7:33)

    caligula [anonim]

    saracu regili, merge din inertiea. e adevarat ca e penibil sa-i ceara sa faca treaba, asa, din prima, da regili nu stie ce-i aia critica si se supara. ori ai valuare ori sugi frunza, asta e tot!
  • +2 (4 voturi)    
    Următorul job... (Duminică, 12 decembrie 2010, 8:10)

    Adrian [anonim]

    Hagi a fost un fotbalist excepţional dar ca antrenor nu a reuşit pe nicăieri, cred că este ultima experienţa ca antrenor şi n-aş vrea să fiu în locul lui pentru că ştiu ce înseamnă fotbalul pentru el. Hagi însă, fără să aibă rezultate ca antrenor, a reuşit câteva lucruri pe care puţini le-au reuşit, a promovat jucători de valoare şi a avut ochi pentru ei: Ribery, Torje, Bicfalvi şi cred că mai sunt câţiva fără să mai vorbim de echipa lui de juniori care bate tot în România. Ce uşor ne este să fim ironici dar facem asta din faţa calculatorului cu nişte oameni care muncesc (unii au succes alţii nu) şi care chiar pun pasiune în ceea ce fac iar Hagi chiar nu merită un asemenea tratament. Părerea mea este că următorul job al lui Hagi ar fi să stea şi să descopere talente pe care să le antreneze alţii, s-ar putea să fie o combinaţie câştigătoare pentru toţi.
  • +1 (5 voturi)    
    Antrenor (Duminică, 12 decembrie 2010, 8:51)

    viorel [anonim]

    Nu uitati ca si amarata de echipa nationala el a adus-o in starea asta cand a pierdut barajul cu Slovenia...devina nu este el ci clanul Becali care ii baga in cap ce antrenor excelent este...apropo nici presa nu este mai putin vinovata...el de unde sa inteleaga ca fotbalist nu modul de gandire l-a facut mare ci talentul nativ
  • +2 (6 voturi)    
    Hagi e printre cei mai slabi antrenori (Duminică, 12 decembrie 2010, 11:16)

    Bula [anonim]

    A fost jucator bun, "nu rege" cum tot spun unii, ci bun. Insa ca antrenor, e dezastru.
    Mai bine s-ar potoli definitiv de antrenorat, decat sa rada lumea de el.
  • +1 (5 voturi)    
    inteligenta lipsa in gestiune (Duminică, 12 decembrie 2010, 11:24)

    bulache [anonim]

    Nu numai inteligenta, ii mai lipseste si educatia. In ziua de azi antrenoratul inseamna scheme de joc, calcule, decizii de moment, grele, dar care trebuie luate rapid. Il vedeti pe Hagi sa traseze macar o linie dreapta...ca aia curba deja e problema de nasa pt el.
  • +3 (3 voturi)    
    Pregatiti-va... (Duminică, 12 decembrie 2010, 12:07)

    Un pesimist [anonim]

    Dupa ce o vom lua in barba in cele 2 meciuri cu Bosnia din primavara si vom pierde orice sanse de calificare,Razvanel va fi demis.Sper ca va dati seama cine va veni in locul lui....Exact,Hagi.Care va fi liber,pt. ca bascanii de la Galata vor rezultate imediate,nu 3-4 ani de cautari sterile si-l vor pune pe liber pana in martie 2011.Atunci sa te tii....Daca nu l-au pus astia pe Dan Petrescu atunci cand a plecat Pitzy...Acum nu mai vine nici asta,ca vrea sa continuie ce a inceput in Rusia.Si va reusi!
  • +3 (3 voturi)    
    Hagi, da-ti demisia ca nu le ai ! (Duminică, 12 decembrie 2010, 12:26)

    Motanu [anonim]

    Intr-adevar ca jucator ai fost bun, dar ca antrenor...nu prea le ai !
    • +1 (1 vot)    
      Demisie (Duminică, 12 decembrie 2010, 14:25)

      Imparatul [anonim] i-a raspuns lui Motanu

      De demisie nu poate fi vorba ,ca nu mai incaseaza techinii...
  • -1 (1 vot)    
    Pacat (Duminică, 12 decembrie 2010, 14:29)

    Axel [anonim]

    Hagi este un om de milioane,f corect si pune suflet in tot ce face,cred ca e si ghinionist
  • 0 (0 voturi)    
    Fii tare Hagi (Luni, 13 decembrie 2010, 10:56)

    Regele multora dintre Noii [anonim]

    Eu am incredere ca Gica Hagi nu baga in seama toti cocalari care nu stiu ce inseamnä o sansä si fenomenul Fotbal - Un karakter mare Hagi, cine stie cunoaste....

    p.s. Hagi are experientä de fotbal si asta o spune pe la cite echipe de fotbal a trecut ... Urmeaza sa aiba Incredere in El nu in Circotasi
  • 0 (0 voturi)    
    Si-a gresit meseria (Luni, 13 decembrie 2010, 11:13)

    eu [anonim]

    Hagi e un foarte bun descoperitor de tinere talente, a dovedit asta in repetate randuri. A inceput bine cu academia lui si trebuia sa continue asa, sa gaseasca sponsori, sa se foloseasca de faima lui si sa produca fotbalisti buni pt Romania. Ca antrenor a incercat, nu a tinut si e evident ca nu mai are niciun viitor in sensul asta...pacat de faptul ca a insistat si acum lumea il injura si ii cere demisia.