AC Milan - Brescia 3-0/ Victorie lejera pentru lider

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 5 decembrie 2010, 10:33 Sport | Fotbal

AC Milan, lider in Serie A
AC Milan a rezolvat in jumatate de ora meciul cu Brescia din cea de-a XV-a etapa din Serie A. Milanezii au invins cu 3-0 intarindu-si pozitia de lider in clasamentul intern. Suedezul Ibrahimovic a inscris din nou pentru echipa lui Allegri, inregistrand a opta reusita din acest sezon.

Kevin-Prince Boateng a deschis scorul dupa doar trei minute, inscriind primul sau gol pentru Milan in liga, pentru ca in minutul 27 Robinho sa profite de o pasa gresita data inapoi de Hetemaj si sa duca scorul la 2-0. Dupa jumatate de ora de la startul partidei, Zlatan Ibrahimovic si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, inscriind un nou gol de generic.

AC Milan a adunat 33 de puncte dupa 15 etape si se afla la zece puncte in fata campioanei en-titre din Serie A, Inter Milano.