Steaua - Liverpool 1-1/ Calificarea se joaca in ultima etapa: la Napoli

de Adrian Nistorescu     HotNews.ro
Joi, 2 decembrie 2010, 19:26 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Steaua - Liverpool
Steaua a cautat sa dea marea lovitura contra unui Liverpool care nu ii avea in efectiv pe Gerrard sau Torres, dar dorinta a fost insuficienta: dupa cateva minute de start energice, echipa bucuresteana s-a vazut pedepsita la prima actiune de atac a englezilor. Era minutul 19, cand Babel si Jovanovici au anihilat, in doi, toata defensiva stelista, iar sarbul a plasat mingea, cu capul, in poarta lui Tatarusanu.

Ocazia lui Bogdan Stancu din finalul primei reprize (sut ratat, din 10 metri) a anuntat schimbarea in bine din partea secunda - Steaua a avut mai multa calitate in joc, iar egalarea a survenit in minutul 61: la o reluare cu capul a lui Bonfim, Reina a scapat mingea printre picioare, gafa de proportii pentru goalkeeperul spaniol!

Au urmat cateva minute de joc pe contre: englezii au avut o bara, la reluarea cu capul a lui Kirgyakos (66), iar Steaua a suspinat la sutul lui Bogdan Stancu - din interiorul careului, "Motanul" a incercat o bolta de mare efect. Insa Reina nu a mai gresit...

In celalalt meci din grupa noastra,
Utrecht - Napoli 3-3 (Wolfswinkel 6, 28 penalty, Demouge 35 - Cavani 5, 42, 70 penalty).

Iar ati revenit la proastele obiceiuri?

UNDE putem vedea meciul? Pe ce canal? Iarasi ignorati cea mai utila informatie.
    • +5 (5 voturi)
      info (Joi, 2 decembrie 2010, 20:01)

AN [anonim] i-a raspuns lui Ofof

protv (supratitlu)
  • -1 (1 vot)
    pe InterneT? (Joi, 2 decembrie 2010, 20:19)

noi [anonim]

un site de web ?
    • 0 (2 voturi)
      try google ... (Joi, 2 decembrie 2010, 20:31)

Unholy [utilizator] i-a raspuns lui noi

• -7 (15 voturi)
    HAIDE (Joi, 2 decembrie 2010, 20:33)

UnClujean [anonim]

Liverpool!!!
    • -1 (9 voturi)
      Dupa cum ai scris primul U... (Joi, 2 decembrie 2010, 21:48)

Motanu [anonim] i-a raspuns lui UnClujean

cu siguranta esti fan ''U'' Cluj !!!
      Apropo, ia spune-mi doua lucruri:
      -cum ati promovat ??? Pe necinstite !!!
      -Iti amintesti meciul din etapa 32 cu FC Arges de la Pitesti scor 1-1 ???
      Ati egalat dintr-un penalty inexistent in acel meci !!!
      Dar ia amintesteti inca ceva:
      - Stii ca ''U'' a ta a castigat 9 puncte la ''masa verde'',cu jiul in etapa 26, cu Drobeta in etapa 28 si mai ales cel cu CS Otopeni in etapa 33 penultima ???

Apropo...iti m-ai amintesti ca in 2008, in ultima etapa CFR Cluj a reusit cea mai mare performanta din istoria clubului si anume castigarea titlului, chiar pe terenul vostru ???
      Cum a fost, ca echipa CFR, ADEVARATA MANDRIE A CLUJULUI sa ia titlul pe terenul vostru ???
  • +1 (7 voturi)
    Steaua (Joi, 2 decembrie 2010, 22:02)

vic [anonim]

Au jucat ca niste incepatori,senzatia este ca jucatorii nu sunt antrenati,nu sunt in stare sa nimereasca poarta.Daca as antrena Steaua in fiecare zi as pune jucatorii sa traga la tinta pana ar ajunge ca sutul la sau spre poarta sa fie un stereotip.Regret, cu u joc ca asta la Napoil,Steaua nu se califica, Lacatus si-a epuizat imaginatia!
  • -3 (13 voturi)
    Forzza Napoli ! (Joi, 2 decembrie 2010, 22:08)

bors cu miere [utilizator]

Steaua nu are ce căuta în primăvara europeană !
    • +2 (12 voturi)
      Tu nu ai ce căuta în România (Joi, 2 decembrie 2010, 22:15)

Sadana [anonim] i-a raspuns lui bors cu miere

du-te la Napoli, dacă îți place atât de mult, să te împuște ăia din mafia italienească în drum spre piață!
      • -2 (8 voturi)
        imaginatie (Joi, 2 decembrie 2010, 23:18)

ciorba de burta [anonim] i-a raspuns lui Sadana

Dar cand a avut Lakatos imaginatie? in afara de alergare rapida si scuipati, inaripatul nu a afisat niciodata nimic.
  • +6 (6 voturi)
    meciul ca meciul... (Joi, 2 decembrie 2010, 23:16)

vlad alexandru [utilizator]

... dar comentatorii Pro(s)Tv au mari lacune profesionale. Unde sunt zilele lui Graur / Topescu? Mai cu stil baieti, mai cu clasa, cititi o carte, mai scrieti o compunere... Vai de pielea voastra!
  • -2 (10 voturi)
    steua (Vineri, 3 decembrie 2010, 0:01)

golan rapidist [anonim]

Hai Napoli!
    Napoli (Vineri, 3 decembrie 2010, 9:06)

cristian [anonim]

Nu stiu daca a vazut cineva si meciul Napoli - Utrech. Eu unu l-am vazut si pot sa doar ca aseara Napoli merita sa castige.
    Ultimele 10 minute din meci la scorul de 3-3 Utrech nu a mai trecut mijlocul terenului.
    O sa fie un meci foarte greu pentru Steaua la Napoli.Si va zic sigur ca meciul de aici nu se va compara cu cel de la Napoli.
      Ai dreptate (Vineri, 3 decembrie 2010, 14:24)

meteor [anonim] i-a raspuns lui cristian

m-am uitat si eu la meciul de la Utrecht si nu-i dau Stelei nici-o sansa la Napoli ...italienii joaca