AC Milan a plecat doar cu un punct din deplasarea de la Sampdoria, liderul din Serie A remizand, scor 1-1, pe Marassi. Robinho a deschis scorul (43'), dar Pazzini a stabilit scorul final in minutul 59. Intr-o alta partida a zilei, Juventus si Fiorentina au terminat la egalitate (1-1).

Abbiati, invins de Pazzini Foto: Reuters

AC Milan a dominat momente bune partida de pe Marassi, iar reusita lui Robinnho (43') a venit oarecum firesc. Echipa lui Allegri avea insa sa fie egalata de Pazzini (59'), iar in pofida ocaziilor avute oaspetii nu au mai reusit sa puncteze.

Juventus si Fiorentina au terminat si ele nedecis o partida in care Adrian Mutu nu a evoluat la formatia Viola din cauza unei accidentari. Scorul a fost deschis de oaspeti (autogol Marco Motta 4'), dar Batrana Doamna a salvat un punct pe finalul disputei - Simone Pepe a inscris in minutul 82.